» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
Písek - Suchdol (foto: Alice Hnyková)

Předposlední kolo Jihočechům nepřálo, body bral jen Suchdol

Barbora Smudková | 24.11.2016 10:47:57 | 622x

Extraliga MD - Mladší dorostenci Suchdola si v předposledním kole extraligy upevnili pozici na druhé příčce tabulky, jiným týmům z jihu Čech ale pšenka nekvetla. Vedoucí Hostivař zchladila ambice Pedagogu porážkou 7:2. Vysokou výhru 10:1 si nad Olympem připsala předposlední Jihlava. Horalům pak k těsné prohře na Kovu mohl přispět i odvrácený zrak rozhodčích.

HBC Hostivař - SK Pedagog České Budějovice 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)

Pedagog po vítězné sérii zavítal na hřiště pražské Hostivaře. Otěží se už v čase 1:20 chopili domácí, když se od modré čáry trefil Jiří Vaniš. Pedagog ale na první gól také dlouho nečekal, na 1:1 srovnal Martin Neruda. I přes vyrovnané skóre si ale domácí drželi převahu, kterou potvrdili v deváté minutě střelou Čejky. Jen o chvíli později pak náskok Pražanů navýšil Daniel Krupka. Také z prvního gólu druhé třetiny se těšili domácí, když ve 24. minutě skóroval Vosátka. Pedagogu se opět podařilo rychle odpovědět tečí Chudomela. I přes slibné šance, jako třeba ta Zelenkova, která po gólu přímo volala, se ale budějovické střelecké štěstí na druhém gólu zastavilo. Hostivař naopak před koncem druhé třetiny znovu zvýšila střelou Čejky. Ten potřetí skóroval v úvodu třetí části, na 7:2 navýšil Zyta. Po změně stran měl sice ze hry víc Pedagog, Štoural v brance Hostivaře ale všechny snahy hostí zarazil. Hostivař tak už podesáté obhájila neporazitelnost.

HC ŠD Písek - SK Suchdol nad Lužnicí 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Jediný jihočeský duel se minulý víkend odehrál v Písku. Na domácí Švantlák rozhodně nečekal proti druhému týmu tabulky jednoduchý zápas, přesto se Písečtí nechali ukolébat prořídlou střídačkou Suchdola. Hře dominovali Suchdolští Sládek a Braun, gól přesto mohli hosté slavit až v úvodu druhé části, kdy skóroval Tečka. O chvíli později se před domácí brankou prosadil ještě Apfelthaler. Za stavu 0:2 se konečně probudil i Písek, první gól si připsal Novotný. V úvodu třetí části zdvihl domácí střídačky gól Matěje Hnyka, po kterém se Písek pustil do hry dravěji, místo cesty za vítězstvím si ale domácí vyšlapali pěšinku na trestnou lavici. Střelecký um tak mohl znovu předvádět Suchdol, který si góly Brauna a Apfelthalera pojistil vítězství 2:4 a s ním i setrvání na druhé příčce.

TJ Kovo Praha - HBC Prachatice 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Šestí Horalové se minulý víkend vydali na Palmovku. První třetina patřila domácímu Kovu, které Prachatice přestřílelo poměrem 13:5, za gólmana Horalů ale pronikla jediná střela. V druhé části Horalové průběh zápasu zcela otočili, z tlaku před brankou domácích navíc před koncem třetiny Čertík s Kadlecem vytěžili vedení 1:2. Do slibných šancí se Jihočeši dostávali i v třetí části, v koncovce se jim ale nedařilo. V polovině třetí třetiny se tak vyrovnání dočkali Pražané, po gólu vstřeleném minutu před koncem se pak mohli radovat z vítězství. Jak ale na facebookových stránkách zmiňuje trenér Prachatic Zdeněk Bednář, Kovu k výhře přispěli i rozhodčí, kteří hojně ignorovali osekávání a držení ze strany vítězného týmu.

SK Jihlava - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 10:1 (2:0, 3:0, 5:1)

Jindřichohradečtí dorostenci minulý víkend vyrazili na Vysočinu, kde na ně čekala předposlední Jihlava. Domácí vycítili šanci na body a tak se do soupeře bez váhání pustili, před brankou Olymp přehrávali poměrem 49:14. Během druhé části proměnili dvakrát, v druhé části pak vedení navýšili na 5:0. Ve třetí třetině Jihlava náskok zdvojnásobila na 10:0. Čisté skóre ale Olymp domácím nedopřál, po faulu na Pavlíka vytěžil z nahrávky Švábirta jediný gól Hradce Zdeněk Dub.