» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Olymp - Prachatice (foto: HBC Prachatice)

První jarní body brali žáčci Pedagogu a Prachatic

Barbora Smudková | 10.03.2017 07:35:20 | 394x

Přebor MŽ – Start jarní sezóny se samozřejmě nevyhnul ani mladším žákům. Ti s předstihem rozehráli druhou polovinu soutěže už na konci února, nepříznivé skóre z Plzně si ale museli Budějovičtí vyžehlit až proti Suchdolu. Na výhru dosáhly také Prachatice, které v napínavém zápase přehrály Olymp 0:2. Bez bodů opouštěli plzeňskou halu Datlové.

HBC Plzeň – SK Pedagog České Budějovice 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Už na konci února vyrazil českobudějovický Pedagog do haly vedoucí Plzně. V páté minutě poprvé prostřelil budějovického Stankaye Le Khanh, o minutu později přidal druhý gól domácích Procházka. Náskok se domácím podařilo podpořit i v druhé třetině, kdy na 3:0 zvýšil Štrunc, v čase 29:10 přidal čtvrtý gól Mečounů Tyrš. Ve třicáté minutě konečně zabodovali i Jihočeši – první a také jedinou branku Pedagogu vstřelil Lálík. Už o deset vteřin později ale radost Budějovic znovu zhatil Le Khanh, tentokrát finálním gólem na 5:1.

HBC Plzeň – TJ Blatná Datels 3:0 (0:0, 1:0 2:0)

I tuto sobotu se hrálo v plzeňské hale. Tentokrát vedoucí Mečouny vyzvali čtvrtí Datlové. Ani ti ale štěstí neměli. První třetinu sice přežili bez utrženého gólu, ve třinácté minutě už ale otvíral skóre domácí Pavlíček. Přestože Mečouni na branku Blatné vyslali víc jak dvakrát více střel, gólman Chaloupka vydržel nápor až do třetí části, kdy na 2:0 zvýšil Štrunc. V 35. minutě pak na konečných 3:0 upravil Tyrš.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HBC Prachatice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Souboj posledního Olympu a čtvrtých Prachatic byl až překvapivě napínavý. Tahle jej zaznamenal tým Horalů: „Smíšená sestava Horalů se snažila, chvílemi přehnaně, a tak si zahrála oslabení. Poctivá obranná činnost Horalů však domácím skórovat nedovolila, a tak skončila první třetina 0:0. Druhá třetina začala viditelným tlakem Horalů. Zdálo se, že gól visí ve vzduchu. Tlak Horalů se stupňoval, ale i po druhém dějství byl na ukazateli stav 0:0. I ve třetí třetině pokračoval tlak Horalů. Po jednom z úniků museli faulovat i domácí, ale ani Horalé nabídnutou přesilovou hru nevyužili. Horalé v tlaku nepolevili a odměna se dostavila – v čase 10:24 Martin Willmann konečně vsítil gól. Domácí pak zkusili hru bez brankáře. Horalé vyhráli vhazování, Martin Willmann poslal přesný pas na Jonáše Nováka, ten utekl domácí obraně a zpečetil vítězství zásahem do prázdné branky na konečných 2:0 pro Horaly. Po nervy drásajícím zápase tak všechny tři body vezou mladí Horalé zaslouženě do Prachatic a svůj tým posunuli na třetí místo průběžné tabulky.“

SK Suchdol nad Lužnicí – SK Pedagog České Budějovice 1:9 (0:1, 1:5, 0:3)

V nedělním duelu druhého Suchdola pátým Pedagogem přálo budějovickému týmu více štěstí, než tomu bylo v prvním únorovém kole. V druhé polovině první části otevřel skóre budějovický Moser, který druhým gólem přispěl i v úvodu druhé třetiny. V devatenácté minutě na něj zásahem na 0:3 navázal Jašek, o minutu později se ale gólu dočkali i domácí, když do budějovické brány vpravil míček Pavlík. Radost ze snížení ale Suchdolu dlouho nevydržela, už o dvacet sekund později dal gól na 1:4 Lálík. Branka domácích se zatřásla i v dalších dvou minutách, kdy na 1:6 postupně navýšili Jašek a Moser. Také třetí třetina byla v dikci Pedagogu. Jeden gól přidal Moser, dvěma zásahy pak na finálních 1:9 zpečetil výsledek Lálík.