MS 2017 VSTUPENKY

MS 2017 - vstupenky

STŘEDA 17:00 - 19:00 hod.

TITULNÍ STRANA » První výhru Pedagog korunoval výsledkem 15:1, Suchdol stále nenalezl pokořitele
» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
HBC Prachatice - SK Suchdol (foto: HBC Prachatice)

První výhru Pedagog korunoval výsledkem 15:1, Suchdol stále nenalezl pokořitele

Barbora Smudková | 05.10.2016 10:16:15 | 742x

Extraliga MD - V extralize nastupovali jako nováčci, už čtyři kola v řadě ale suchdolští mladší dorostenci dokazují, že spolu s pražskou Hostivaří patří k nejsilnějším týmům soutěže. Z Prachatic si odvezli výhru 2:4, bodovali také dorostenci Písku a Pedagogu. Pro ty to byla první výhra v sezóně, přes Olymp se přehnali s výsledkem 15:1.

TJ KOVO Praha - HC ŠD Písek 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Dorostenci Písku si z prvního střetu s pražským týmem odnesli hořkou vzpomínku v podobě výsledku 9:0, za druhým výběrem z hlavního města se ale vydali již více rozehraní a s prškou na své straně. Neustávající déšť nad Palmovkou Písku prospíval spíš než domácím, šance tak tvořili už od samotného úvodu. První proměněné střely se Jihočeši dočkali už v čase 01:21, kdy skóroval Ondřej Muchl. A na další zásah hosté nečekali dlouho, už po jednasedmdesáti vteřinách zvyšoval na 0:2 Vít Čapek. V druhé třetině se nevlídné počasí odrazilo i na náladě na hřišti, časté fauly místo uklízení míčku do sítě prospívaly spíše schovávání hráčů pod přístřešek trestné lavice. V závěrečné části se konečně dočkal šance předvést svůj brankářský um i písecký gólman Ondřej Bauš, když Kovo zintenzivnilo svůj útok. Bauš ale nápor domácích přestál, nadělovat se tak mohlo opět na druhé straně. Třetí gól Písku vstřelil Matěj Hnyk. Tentokrát se ale Pražané zahanbit nenechali a už po pětadvaceti vteřinách snižovali zásahem Vojtěcha Hejmy. První gól konečně domácí povzbudil ke hře na branku. V čase 41:03 se už na branku Písku hnala další hrozba, tu ale faulem odvrátil Matěj Hokr. Pražané se tak po právu dočkali trestného nájezdu, který ale skončil pouhou tyčkou. Gólu se ale domácí přeci jen dočkali, hned z další buly vzešla střela Kryštofa Zemana, která skončila za Baušovými zády. Píseckou cestu za vítězstvím Pražané ohrožovali až do konce utkání, kdy se rozhodli pro hru bez brankáře, a jejich výhodu ještě posílil faulující Čapek, který ponechal své spoluhráče napospas hře šest na čtyři. Štěstí ale tentokrát Jihočechům přálo, z deštivé Prahy si tak i přes dramatický závěr odvezli tři body za výhru 2:3.

HBC Prachatice - SK Suchdol nad Lužnicí 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Potřetí v soutěži se na hřiště postavili dorostenci Prachatic, kteří si zatím vítězství připsali v jediném utkání proti pražskému Kovu. Tentokrát se proti nim postavil výběr Suchdola, který se spolu s Hostivaří drží v čele extraligy. Suchdolští sice domácí výběr co do střel na branku jednoznačně přehrávali, nejvíce úspěchů si ale v první třetině připsal gólman Horalů Matouš Turek. Toho zvládli hosté překonat až ve třinácté minutě, kdy po faulu Tomáše Keresteše využil zdvižené ruky sudího skórující David Braun. V úvodu druhé třetiny podlehla tlaku domácích výpadů také brankářka Suchdola Aneta Tupá, která nedokázala zastavit střelu Jaroslava Kolky. Hosté se znovu ujali vedení v devatenácté minutě, kdy v přesilovce prorazil obranu domácích Petr Sládek. Ten se druhého zásahu dočkal i chvíli po startu závěrečné třetiny, nahrávku na smeč mu připravil Jakub Laurinc. Horalové se za stavu 3:1 odmítali vzdát šance na pokoření dosud neporaženého soupeře, na dohled vyrovnání dostal domácí Jiří Kadlec. Obránci Suchdola se ale jednogólový náskok rozhodli pečlivě střežit, po vyloučení domácího Kadlece se navíc Suchdol dostal do další početní výhody, kterou bezchybnou střelou využil Jakub Laurinc, který pět minut před koncem utkání uzavřel skóre na 2:4.

SK Pedagog České Budějovice - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 15:1 (4:1, 6:0, 5:0)

Českobudějovický Pedagog se do sezóny 2014/2015 držel mezi nejsilnějšími týmy základní skupiny extraligy mladších dorostenců. Omlazený tým ale po roční pauze začal od píky a kvůli pomalému startu spolu s Olympem vstupoval do čtvrtého kola bez bodů. Týmy z konce tabulky ale už od začátku utkání dělil propastný rozdíl. Budějovice už v šesté minutě díky zásahům Dominika Nechvátala a Jiřího Hucla držely dvougólový náskok, narušit jejich soustředění na branku soupeře se hostům nepodařilo ani snížením na 2:1. V čase 14:00 po delší odmlce navázal na gólovou šňůru domácích Matyáš Malecha, který svůj úspěch o dvacet tři vteřin později zdvojnásobil. V druhé třetině vynesl Pedagogu vedení 5:1 Václav Kovařík, šestý gól přidal Patrik Stankay. V jednadvacáté minutě završil hattrick Malecha, zahanbit se nenechal ani Nechvátal, který do konce třetiny navýšil třemi zásahy vedení domácích na 10:1. V úvodu závěrečné části si odpracoval čtvrtý zápis do kanadského bodování i Malecha, popáté skóroval Nechvátal. Zvýšení na 13:1 vynesl Pedagogu zásah Lukáše Zelenky, třiadvacet vteřin před koncem utkání si přisadil i Martin Neruda. Povzbuzeni jeho gólem hráli domácí až do konce a v poslední minutě využili i druhou šanci - pátým zásahem uzavřel konto utkání na 15:1 Malecha.