4 : 3 (1:2,2:0,1:1)
PÁ 17.11.2017 | 12:00
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Betonova srovnala sérii se Suchdolem na 2:2 (foto: Patrik Krejčí - HBC Betonova)

Prvním finalistou Písek, sérii mezi Suchdolem a Betonovou rozhodne pátý duel

Petr Kaše | 15.05.2017 09:57:45 | 1213x

II.NHbL semifinále play-off – Nejvyšší jihočeská soutěž zná prvního finalistu. Tím se stali hokejbalisté Písku, kteří uspěli dvakrát na hřišti Prachatic a celou sérii ovládli 3:1 na zápasy. Hrobníkovi z lopaty utekl obhájce Betonova. Ta dokázala, stejně jako Suchdol, stoprocentně využít výhodu domácího prostředí a o postupujícím tak bude muset rozhodnout pátý zápas.

HBC Betonova ALL-STARS České Budějovice - SK Suchdol nad Lužnicí 4:3 (1:0,3:1,0:2) a 6:1 (2:0,3:0,1:1)
Stav série 2:2
Od úvodního vhazování byli Betonáři aktivnějším mužstvem a v 8. minutě šli zaslouženě do vedení. Lukáš Sumerauer si našel Šlefrem vyražený balónek a dopravil ho do branky - 1:0.
Ve 20. minutě to bylo již o dvě branky. Krásnou individuální akci předvedl čerstvý extraligový šampión Jan Nýdl, který následně předložil balónek na hokejku Vladimíra Papeže a ten už měl snadnou práci - 2:0. Hosté se poprvé prosadili ve 22. minutě, kdy po spolupráci se Škardou a Blafkou zakončoval Milan Dlugoš - 2:1. Z další tři minuty už ale Betonáři vedli opět o dvě branky. Jan Nýdl při přesilové hře vyslal svůj tradiční projektil a Šlefr byl bezmocný - 3:1. To nebylo všechno. Neuplynula ani minuta a Betonova vedla již o tři branky zásluhou Štěpána Jílka - 4:1.
Poklidné utkání si Betonova zkomplikovala sama svojí nedisciplinovaností v závěrečné části. V čase 32:18 vyhrál při přesilovce Bárta buly na Jiřího Kaláta a ten ranou z první nedal Hlaváčovi šanci - 4:2. A za dalších pět minut potrestal další vyloučení Betonovy nejlepší střelec semifinálové série Matěj Tácha - 4:3. V závěrečných minutách se hosté snažili o vyrovnání, obrana Betonovy v čele s Hlaváčem ale odolala.

Nedělní utkání bylo zcela v režii Betonovy. Ta se mohla spolehnout na služby Davida Šperla, jenž neváhal ani vteřinu a přicestoval svému mateřskému klubu na pomoc ihned po skončení reprezentačního soustředění. Na Mistrovství světa se bohužel neprobojoval, chuť si tak spravil alespoň proti Suchdolu.
Ve 4. minutě usedl za katr hostující Bednář a Betonova nekompromisně trestala, kdy střelu Nýdla tečoval Jan Fučík - 1:0. Ve 12. minutě našel Sumerauer Dominika Novotného, ten před Šlefrem zachoval chladnou hlavu a nekompromisně zavěsil - 2:0. Úvodní část vyhrála Betonova na střely 14:2!
Tři minuty po první přestávce fauloval Schandl Šperla a Betonova měla k dispozici další přesilovku. Tu využil Ivo Gallistl, který si našel balónek mezi Šlefrovými betony - 3:0. Minutu na to při signalizované výhodě našel Gallistl Miloslava Klímu a ten se nemýlil - 4:0. Aby toho nebylo málo, za další minutu nachytal Šlefra přízemní střelou od mantinelu opět Dominik Novotný - 5:0.
Ve třetí části Betonova přeci jen polevila a hosté několikrát dokázali nebezpečně ohrozit Hlaváče. Ten odolával až do 34. minuty, kdy ve snaze rozehrát balónek našel pouze hokejku Martina Blafky, před kterým čekala prázdná branka - 5:1. To však bylo ze strany Suchdolu vše. Naopak Betonova přidala v samotném závěru ještě jednu branku, kdy hostující obranu doslova vykoupali Fučík a zakončující Miloslav Klíma - 6:1.

Betonova tak utekla hrobníkovi z lopaty a o tom, kdo si letos zahraje finále proti Písku, bude muset rozhodnout až pátá bitva na hřišti Suchdolu.

HBC Prachatice - HC Švantlův Dvůr Písek 2:3 ss (0:1,1:1,1:0-0:1) a 0:3 (0:1,0:1,0:1)
Konečný stav série 1:3
Švantlák šel v sobotu brzy do vedení zásluhou Davida Gáby. Stejný hráč zvyšoval ve 21. minutě již na dvoubrankový rozdíl. Domácí se do hry vrátili díky přesilovým hrám. Nejprve minutu před druhou sirénou srovnal Slavomír Květoň a stejný hráč se prosadil také ve 35. minutě. Písečtí šli za vítězstvím a byli přeci jen nebezpečnější než domácí. V prodloužení měl největší šanci Urbanec, ale jeho samostatný únik zlikvidoval Pixa. V nájezdech se hosté dvakrát prosadili zásluhou Indráka a Filipa Vlčka, zatímco domácí střelce vynuloval brankář Čapek.

Také v druhém utkání šel Švantlák v první třetině do vedení zásluhou Miroslava Indráka. Největší šanci na vyrovnání měli domácí ve druhé části, ale skvěle chytající gólman Čapek nadvakrát jejich příležitosti zneškodnil. Poté si vzal slovo opět Miroslav Indrák, který ve spolupráci s Urbanecem rozebral domácí obranu. Prachatice stáhly do poslední části hru pouze na dvě formace, Švantlák si ale vedení zkušeně hlídal. Půl minuty před třetí sirénou přidal pojistku do prázdné brány Jakub Kovář a oranžovo-černá mohla propuknout naplno.