TITULNÍ STRANA » Rosa oslavila 600. zápas výhrou, Protivín marně stahoval náskok Falconu
» 11:00 | Buldoci Stříbro-Olymp J.Hradec
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Rosa oslavila 600. zápas výhrou, Protivín marně stahoval náskok Falconu

Pavel Kortus ml. | 19.09.2017 09:18:15 | 776x

KHbL – Událostí kola v krajské lize byl 600. zápas Rosy, který podtrhla výhrou nad Suchdolem. První tři body urval Falcon proti Protivínu, jehož stíhací jízda byla bezúspěšná. Stoprocentní zůstávají Písek a Prachatice, bez bodů naopak nadále kromě Protivína i Zliv a Vikingové.

HBC Falcon České Budějovice - TJ Platan Protivín 5:4 (3:1, 2:0, 0:3)

Českobudějovičtí lačnili po prvních bodech v sezoně, které nakonec urvali. Cesta za nimi nebyla lehká, i když se dlouho zdálo, že půjde o jasnou záležitost. Po první části totiž Falcon vedl 3:1, a když ve druhé čtvrthodině přidal další dva zásahy, zdálo se, že není co řešit. Jenže Platan zbraně nesložil. Třemi góly se vrátil do zápasu, avšak na vyrovnání už nedosáhl. Protivínu se tak nepovedlo zapomenout na šestnácti brankový příděl a zůstává bez bodu. Falcon naopak hřeje první výhra.

HBC Vikings České Budějovice - HC Švantlův Dvůr Písek B 2:7 (1:1, 0:3, 1:3)

Obhájce titulu byl proti Vikingům favoritem a své role také nakonec dostál. Po první třetině však bylo skóre vyrovnané. Českobudějovičtí srdnatě bojovali a drželi s Pískem krok. Švantlák svoji sílu naplno ukázal ve druhé části, kdy odskočil soupeři na rozdíl tří branek. Rozjetí hosté třikrát skórovali i v závěrečné periodě, Vikingové se zmohli jen na korekci, a tak podlehli Švantláku 2:7.

HBC Zliv B - HBC Prachatice C 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Ve Zlivi se hrál dlouho vyrovnaný zápas, ve kterém domácí tahali za delší konec. Vedli od 13. minuty zásluhou Šídla, prachatický Schmidt ale dokázal vyrovnat. Na konci 24. minuty se Zliv vrátila do vedení, když využil přesilovku Vavroch. O čtrnáct vteřin později však bylo vyrovnáno, když kapitán hostů Valenta za asistence Sittera podruhé vyrovnal. Stejné spolupráce zafungovala Prachatickým i ve 35. minutě, kdy Valenta vstřelil rozhodující trefu. Pět minut před koncem ještě Schmidt druhým gólem podtrhl výhru prachatického céčka. Skvělý počin zaznamenal kapitán hostů Pavel Valenta, který byl u všech gólů svého týmu (2+2).
Branky: 13. Šídlo (Štěpán), 24. Vavroch (Štěpán, Šídlo) PP – 19. Schmidt (Valenta), 25. Valenta (Sitter), 35. Valenta (Sitter) PP, 40. Schmidt (Šilhán, Valenta).

SK HC Rosa České Budějovice - SK Suchdol nad Lužnicí B 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Velká sláva se konala v sobotu na Pedagogu, kde Rosa odehrála svůj šestistý zápas ve své historii. Slavnostní utkání se domácím povedlo, když přehráli Suchdol 3:1.

Zápas za Rosu hodnotil Rastislav Peťko. „V nové sadě, tentokrát modrých dresů, jsme v sobotu na domácí půdě nastoupili k historickému, výročnímu 600-ti stému zápasu, když jsme přivítali soupeře ze Suchdola. Když už nic jiného, tak výroční zápas se sluší vyhrát. To se nám po dobrém výkonu celého mužstva podařilo a tak trochu jsme Suchdolu oplatili porážku a vyřazení v prvním kole play off minulé sezony. Zápas hodnotím jako pohledný a slušný. Škoda jenom našeho zbytečného osobního desetiminutového trestu uděleného našemu brankaři, který opět odchytal výborný zápas, za řeči a zbytečné komentáře. Musíme si s toho do dalších zápasů vzít ponaučení. I přes to chválím výkon obou rozhodčích,“ doplnil Peťko.