» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Šampionem krajské ligy je HC Švantlův Dvůr Písek B!

Pavel Kortus ml. | 30.05.2017 08:31:57 | 1171x

KHbL finále play off – Zaslouženým mistrem krajské ligy jsou hokejbalisté Švantlova Dvora Písku B! Vítěz základní části prohrál jen jediný duel za celou sezonu a to až v prodloužení na konec základní části. Vyřazovací částí prošli Písečtí bez ztráty kytičky a po třetí finálové výhře proti Nové Včelnici se Švantlák mohl radovat z titulu.

HC Dranreb Nová Včelnice - HC Švantlův Dvůr Písek B 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Konečný stav série: 0:3

Po opatrné a bezbrankové první třetině přišel první zásah ve 26. minutě, kdy se Drncova rána ukázala jako mistrovská. Dranreb z tlaku nevytěžil nic, naopak Písek po gólu Supa vedl už 2:0. Ve zbývajících sedmi minutách už Nová Včelnice nedokázala ani zkorigovat stav, a tak bylo o novém mistrovi jasno.

Šampioni krajské z ligy z Písku poslední utkání sezony řádně popsali. „Písečtí se ke třetímu finálovému zápasu museli stěhovat na horkou půdu do Nové Včelnice, kde na ně čekal neoblíbený asfaltový povrch. Začátek utkání byl opatrný z obou stran. Bylo znát, že žádný z týmů nechce udělat chybu. V první třetině byla k vidění jedna přesilová hra na každé straně, ale ani jeden tým ji nedokázal proměnit. Na konci první třetiny tak svítil na tabuli stav 0:0.

Ve druhé třetině, konkrétně ve 26. minutě utkání, jsme byli svědky první branky utkání, kdy se po vyhraném vhazování prosadil tvrdou střelou k tyči hostující Jakub Drnec, a Písek se mohl radovat z jednobrankového vedení. Písečtí povzbuzení vstřelenou brankou se snažili navýšit svůj náskok, ale pokaždé ztroskotali na dobře chytajícím Mátlovi nebo na špatné koncovce. Víc už se v druhé třetině nestalo a tak šli hosté do kabin s jednobrankovým náskokem.

Třetí třetina začala tlakem domácího mužstva, ale veškeré snažení skončilo na skvěle chytajícím Fišerovi v brance Písku. Ve 38. minutě si zaběhl za obranu domácích hostující Marek Sup a střelou mezi betony rozesmutnil domácí diváky, 0:2. Domácí se snažili se stavem utkání něco udělat, ale nebyli schopni si vytvořit souvislejší tlak, který by proměnili v kontaktní branku. Písečtí ubránili své dvoubrankové vedení až do konce zápasu a zaslouženě se staly mistry krajské hokejbalové ligy. Písek tak zakončil suverénní cestu celou soutěží, kdy prohrál jediné utkání a to poslední zápas základní části. Mimo jiné play-off skončil Písek s neuvěřitelnou bilancí vstřelených/obdržených branek na hodnotě 38:8.

Na slavnostním ceremoniálu byly předány mimo jiné také individuální trofeje a Písečtí zde měli hojné zastoupení, když cenu za nejproduktivnějšího hráče základní části převzal nestárnoucí Zdeněk Vážný, cenu pro nejlepšího střelce základní části Pavel Kolář a nakonec také trofej pro nejlepšího brankáře – tu převzal Jiří Fišer.“

Své hodnocení přidal trenér píseckého B-mužstva Jiří Hronek: „Klukům bych chtěl poděkovat za skvěle odehrané utkání. Všichni makali na 100% a tohle vítězství si zaslouží. Celou sezonu jsme odehráli výborně, scházeli se v hojném počtu na tréninky i na zápasy a to si myslím byl rozhodující faktor k zisku titulu. Nyní je třeba to pořádně oslavit, a pokud bude v příštím roce možnost, tak se snažit obhájit mistrovský titul. Soupeři bychom rádi tímto pogratulovali k zisku druhého místa.“

Branky a přihrávky: 25:24 Drnec (Kobližka), 37:25 Sup (Vážný)