TITULNÍ STRANA » Šlágr kola musely rozhodnout nájezdy, Pluhův Žďár slaví vítězství s Pedagogem
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto Zliv - Tábor (foto: redakce)

Šlágr kola musely rozhodnout nájezdy, Pluhův Žďár slaví vítězství s Pedagogem

Petr Kaše | 07.11.2016 12:10:48 | 859x

II.NHbL – Dalším kolem pokračovala o víkendu nejvyšší jihočeská soutěž mužů. Na chvostu tabulky po něm zůstává i nadále Tábor, který padl ve Zlivi. Druhé domácí vítězství v řadě slaví Pluhův Žďár, který si po Betonově vyšlápl i na Pedagog. Šlágr kola mezi Suchdolem a Pískem v základní hrací době vítěze nepřinesl a tak musely rozhodovat samostatné nájezdy. V jediném nedělním utkání uspěli Betonáři vysoko na hřišti Blatné.

HBC Zliv - SK Tábor 4:2 (0:1,2:1,2:0)

Táborští přicestovali do Zlivi pouze se sedmi hráči do pole, přesto se v první části ujali vedení zásluhou Tomáše Portla. Domácí ale ve druhé části zabrali a dvěma trefami otočili výsledek ve svůj prospěch. Přesto se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu, když se v samostatném úniku nemýlil Martin Špale. Hned z kraje závěrečného dějství ale domácí opět odskočili a samotném závěru ještě přidali čtvrtý zásah. Tábor tak zůstává i nadále přikován na samotném dnu tabulky, Zliv je pátá.

Utkání z pohledu Tábora komentoval Tomáš Gärtner: Kvůli zraněním a pracovním povinnostem jsme odcestovali pouze se sedmi hráči do pole a z toho vyplývala i naše taktika. Do vedení jsme šli hned z kraje třetiny díky Portlovi. Poté bylo několik vyložených šancí na obou stranách, avšak nikdo se prosadit nedokázal. Ve druhé třetině nejprve soupeř srovnal a vzápětí střelou z kruhů odskočil. Šanci jsme měli dost, i několik samostatných úniků a jeden z nich dokázal proměnit Špale a po dvou třetinách byl stav nerozhodný. V poslední třetině jsme dostali hned v první minutě branku střelou od červené a už se nám stav zkorigovat nepodařilo. Soupeř ještě dokázal proměnit samostatný únik na konečných 4:2. Soupeři patří gratulace k výhře a poděkování za klidný zápas.

SK Suchdol nad Lužnicí - HC Švantlův Dvůr Písek 4:3 ss (3:1,0:0,0:2-1:0)

Písečtí zajížděli k aktuálnímu lídrovi soutěže, který doposud ztratil právě v prvním kole na hřišti HC ŠD. Domácí chtěli tuto porážku svému soupeři vrátit, což dokazovali od úvodních sekund. Časomíra jich ukrojila 33, když ji zastavil brejk Suchdola a přesná trefa Táchy po nahrávce Kaláta – 1:0. Hosté nedokázali zastavovat rozjetý vlak domácích a na Čapka se valil jeden útok za druhým. Úspěšný byl až ten z konce páté minuty, kdy si Tácha s Kalátem role vyměnili a domácí se mohli znovu radovat – 2:0. O dvacet tři vteřin později se však připomněli také hráči HC ŠD. Vyraženou střelu Supa si našel Habart a poslal ji do Šlefrovy brány – 2:1. Povedenou úvodní třetinu ale korunoval v 10. minutě svoji druhou brankou Tácha, který dvě vteřiny po konci přesilovky vrátil domácím dvoubrankové vedení – 3:1.

O přestávce si měli v šatně hosté co vyříkávat. Hned v první minutě prostřední části se Suchdol dostal znovu do přečíslení, ale Švantlák tentokrát neinkasoval. Hra se vyrovnala a jak Čapek na straně jedné, tak Šlefr na druhé prokazovali své kvality a nepovolili střelcům obou týmů žádné oslavné skotačení.

Na začátku poslední třetiny šel za katr domácí Kalát a Švantlák přesilovku po půl minutě hned využil zásluhou Hronka 3:2. Za další minutu a půl šel Kalát na trestnou lavici znovu, navíc s osobním trestem a nabídl HC ŠD dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Šlefr v brance domácích ale v těchto okamžicích podržel svůj tým. Střelu Gáby zastavil skokem ke druhé tyči a pokryl i následnou dorážku Hronka. Co nevyšlo při početní výhodě, povedlo se hostům za rovnovážného počtu hráčů. Po vhazování v útočné třetině se míčku u mantinelu zmocnil Kabele, přihrál jej mezi kruhy na trestuhodně volného Hronka a ten svoji druhou brankou v utkání vyrovnal – 3:3. Obrat na stranu Švantláku a asi rozhodnutí utkání měl na hokejce Kozák, ale nadvakrát Šlefra překonat nedokázal. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí, kteří si díky úspěšným nájezdům Táchy a Kropíka připsali dva body a potvrdili první místo v tabulce.

SK Beer Stars Pluhův Žďár - SK Pedagog České Budějovice 5:2 (3:0,1:1,1:1)

Pedagogu se v poslední době nedaří. Tentokrát padl v Pluhově Žďáru, celkově odcházel poražen již potřetí v řadě. Pivní Hvězdy si v minulém kole vyšláply na Betonovu a také proti Pedagogu měly raketový vstup do utkání. Výsledkem bylo tříbrankové vedení, které si pohodlně udržovaly až do konce a připisují si do tabulky další tři body.

Kapitán Pedagogu Tomáš Pavlík byl po utkání stručný: Už to začíná být vážné!

TJ Blatná Datels - HBC Betonova ALL-STARS České Budějovice 0:6 (0:1,0:2,0:3)

Tři utkání! Tak dlouho čekala Betonova na plný bodový zisk. Tentokrát jsme cestovala na hřiště Blatné, teprve podruhé v sezóně dala dohromady více jak osm hráčů do pole, a na jejím výkonu to hned bylo znát. Pod vysoké vítězství se výraznou měrou podepsali útočník Lukáš Sumerauer, jenž měl prsty hned ve čtyřech brankách (3+1) a gólman Jakub Hlaváč, který si připsal druhé čisté konto v sezóně.

Na úvodní branku se čekalo do 12. minuty. To byl vyloučen domácí Hruška a Betonáři si s nabídnutou přesilovkou věděli rady. Uplynulo z ní pouze osm vteřin, když Janeček ideálně vyzval ke skórování Lukáše Sumerauera a ten z první mířil přesně - 0:1.

Dvě minuty po první přestávce si oba hráči spolupráci zopakovali. Tentokrát Janeček svou přihrávkou vyslal Lukáše Sumerauera do samostatného úniku a ten tváří v tvář proti Šuhajovi v signalizované výhodě nezaváhal - 0:2. Do třetice zafungovala souhra Sumerauer - Janeček ve 22. minutě. Tentokrát si oba hráči role vyměnili, když Sumerauer přihrával a Petr Janeček nechytatelnou dělovkou zvyšoval již na tříbrankový rozdíl - 0:3.

Datlové šli do třetí části s cílem s výsledkem ještě něco udělat, ale jejich plány vzaly rychle za své. Další přesilovou hru využil tentokrát již po třech vteřinách Martin Krotký, který pálil z první po vyhraném vhazování Klímy - 0:4. Již na rozdíl pěti branek zvyšoval v čase 42:24 Petr Kaše, jenž nadvakrát překonal Šuhaje po nahození Šperla - 0:5. Poslední slovo si vzal o 24 vteřin později symbolicky Lukáš Sumerauer, který prostřelil Šuhaje mezi nohy a završil hattrick - 0:6.