» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
Junior challange cup (foto: Alice Hnyková)

Starší žáci zůstali bez bodů, úspěch oslavil jen Suchdol v Junior Challange Cup

Barbora Smudková | 04.05.2017 07:09:55 | 407x

MČR SŽ – Čtyři zápasy a čtyři prohry. Smutná bilance tento víkend zasáhla jihočeské starší žáky, kteří nedokázali vyzrát na soupeře ze středních a západních Čech. Rakovník na svém tažení porazil Pedagog 1:7 a Suchdol 3:6, západočeské týmy pak uhlídali vítězství se Suchdolem i Prachaticemi. I přes dvě ligové výhry ale mohli žáci Suchdola slavit – díky výhře v regionálním kole Junior Challange Cup se už za měsíc podívají na hokejbalové mistrovství světa.

SK Pedagog České Budějovice – HBC Rakovník 1:7 (1:3, 0:0, 0:4)

Českobudějovický Pedagog, který po osmnácti utkáních stále zůstává na chvostu tabulky, přivítal v sobotu starší žáky Rakovníku. Středočeský tým se už v prvních minutách utkání ujal vedení. Na první gól ještě Budějovičtí zvládli reagovat střelou Markuse Roberta Affenzellera, ze šestatřiceti střel Rakovníku si jich ale za záda Karla Nerudy našlo cestu ještě několik. Do konce první třetiny už Středočeši vedli 1:3, ve druhé části se ale budějovická kasa stala nedobitnou. Ve třetí třetině si Rakovničtí bohužel znovu našli cestu do branky Jihočechů. Na celkovém účtu utkání tak nakonec zel pro Jihočechy nepříznivý výsledek 1:7. O ten se postarali rakovničtí střelci Čech, Fišer, Sušánka, Molnár a Průcha.

HBC Plzeň – HBC Prachatice 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Štěstí neměli ani pátí Horalové, kteří se střetli s Mečouny okupujícími o stupeň vyšší příčku. Mečouni dali během první třetiny jasně najevo, kdo je v plzeňské hale doma a ukořistili vedení 2:0. Ani v druhé třetině se jinak střelecky aktivním Prachaticím nedařilo držet krok s plzeňským gólovým štěstím, a tak před závěrečnou třetinou už prohrávali rozdílem 5:1. Třetí část byla sice nejvyrovnanějším úsekem zápasu, Horalové ale potřebovali mnohem víc. Po jednogólovém nárůstu skóre na obou stranách tak Prachatice podlehly domácí Plzni 6:2 a v tabulce na ni ztrácí už pětici bodů.

TJ Snack Dobřany – SK Suchdol nad Lužnicí 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Sobotní nájezd na západ Čech nevyšel ani Suchdolu. Také dobřanští Šneci, kteří se drží na druhé příčce tabulky, získali během první třetiny dvougólový náskok. Dobřany sice zaznamenaly dvakrát více střel na bránu než Jihočeši, o to lépe ale Suchdolští bránili svou kasu. Ve třetí třetině se konečně mohli radovat také Suchdolští, vítězný gól ale přeci jen připadl domácímu týmu. Suchdol tak podlehl poměrem 3:1.

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Rakovník 3:6 (0:1, 2:3, 1:2)

Smutná statistika jihočeských žáků pokračovala i v neděli, kdy se osmý Suchdol na domácí půdě střetl se sedmým Rakovníkem. Středočeši v první části získali těsné vedení 0:1, v druhé části si pak dokázali poradit i s dvěma góly Suchdola, které přebili třemi zásahy na 2:4. Také ve třetí části se Jihočechům zadařilo, když jedním gólem stáhli náskok Rakovníka, ten se ale nehodlal výhry vzdát a dalšími dvěma góly uzavřel účet utkání na 3:6. O góly Rakovníka se postarali Sušánek, Molnár, Nistor, Průcha a Fišer.

Junior Challange Cup 2017

Českobudějovický Pedagog se v pondělí stal kolbištěm regionálního kola Junior Challange Cup, do kterého se mohly přihlásit již zaběhlé i amatérské týmy. O postup do finálových kol, které budou doprovázet červnové mistrovství světa v Pardubicích, se utkaly týmy Suchdola, Prachatic, Pedagogu, Blatné, Olympu a Švantláku. Třináct bodů za čtyři výhry a remízu s Pískem vyneslo vítězství Suchdolu, na mistrovství se ale nejspíš podívá i tým prachatických Horalů, který třemi výhrami, jednou remízou a jednou prohrou dosáhl na druhé místo. "Vzhledem k velké účasti v turnaji pravděpodobně obdrží pozvánku na finálová kola i druhé týmy v pořadí tabulek,“ nechal se slyšet hlavní organizátor Junior Challange Cup Jan Fedák.