» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
ilustrační foto (foto: HBC Prachatice)

Starším žákům pšenka nekvetla, Horalové v přestřelce s Kelty těsně podlehli

Barbora Smudková | 27.04.2017 09:17:42 | 267x

MČR SŽ – Do jižních Čech minulou sobotu zavítali starší žáci Keltů lačnící po bodech. Po napjatém souboji ukořistili výhru 6:7 v Prachaticích, únavu na sobě nenechali znát ani v Suchdole, a tak do Berouna odputovalo celých šest bodů. Neúspěšný výlet do dalekého Ústí podnikl Pedagog, tamní Elbě podlehl vysoko 19:1.

Elba DDM Ústí nad Labem – SK Pedagog České Budějovice 19:1 (4:0, 8:0, 7:1)

Budějovičtí žáci o víkendu zavítali na sever Čech, odměnou za dalekou cestu jim ale bohužel byla jen vysoká porážka. Ústecký tým se s ničím nepáral a tak už po první třetině domácí vedli 4:0. Zásah zaznamenali Ondřej Polata, Jakub Lukáš a Kale Costa, který svůj druhý gól vpravil za Tomáškova záda v poslední vtřeřině první části. Pravé střelecké hody ale Elbě začaly až v druhé třetině. O osmigólové navýšení skóre se postarali Ondřej Polata, Jan Škurla, Kale Costa, Aleš Macek a dvěma góly Vojtěch Zeman a Pavel Tomšík. Gólové řádění domácích ale nezarazilo ani skóre 12:0. Během třetí části přidali dalších sedm zásahů Kale Costa, Jan Maixner, Aleš Macek, Pavel Tomšík, Jan Škrula a Jakub Lukáš. A diváci se nakonec dočkali i dvacátého gólu, alespoň z něj se ale mohli konečně radovat Jihočeši. Osmnáct vteřin před koncem utkání se míčku ujal Jakub Lálík, který vyslal přihrávku směrem k Václavu Kovaříkovi, kterému se podařilo prolomit nedobytnost ústecké kasy.

HBC Prachatice – SK Kelti 2008 6:7 (5:4, 1:2, 0:1)

Podstatně vyrovnanější bitvu svetli v sobotu prachatičtí Horalové s berounskými Kelty. Hosté se v úvodu rozhodli nenechat ani jedinou vteřinu nazmar, a tak už v deváté sekundě hlásila světelná tabule skóre 0:1. Rychlé vyrovnání ale obstaral Jiří Štěpánek, který dopravil míček do sítě po závaru před Keltskou brankou. Horalové se s vyrovnáním rychle rozkoukali a pustili se do akce, vedení obstaral Prachaticím Ondřej Veselý, Jiří Štěpánek pak další důraz v brankovišti přetavil na skóre 3:1. Dvougólové vedení ale v domácích zaselo zrno roztržitosti, které Kelti hned po rozehrávce využili k snížení na 3:2. Dlouho pak nemuseli čekat ani na třetí gól, který je vrátil zpět do hry. Čtvrtý gól hosté přidali ještě před odbitím desáté minuty, prachatický kanonýr Jiří Štěpánek se ale odmítl tak snadno vzdát vedení a dvěma zásahy ještě před koncem první části otočil skóre na 5:4 pro Horaly. „Vidět devět gólů za třetinu byl pro diváky zážitek, ale trenéři to nesli podstatně hůř. Hostující lodivod se svých svěřenců dost nahlas a opakovaně tázal: „Hráli jste někdy hokejbal?“. Domácí kouč emoce evidentně dusil, zřejmě s přihlédnutím ke stavu, který byl k viděné na světelné tabuli,“ popsali atmosféru v aréně na svém Facebooku Horalové. V úvodu první části dostali Kelti šanci vyrovnat v přesilovce, jejich otálení ale hned po návratu hříšného Horala z trestné lavice ztrestal Jiří Štěpánek svým pátým zásahem na 6:4. Ani tentokrát ale dvougólové vedení Horalům dlouho nevydrželo – Kelty poslala do vedení mocná střela z poloviny hřiště. Pavel Kodrle v brance Prachatic ještě ustál přesilovku, ve které musel dohánět chyby obrany, šestý gól Keltů ale před koncem třetiny za jeho zády přeci jen skončil. Do třetí části tak týmy nastupovaly za stavu 6:6, který sliboval velké závěrečné drama. Nakonec se ale o vyvrcholení celého utkání postarala jen jediná střela. Ta naneštěstí skončila v brance Jihočechů. Horalové tak podlehli Keltům 6:7.

Fotky z utkání najdete ZDE.

SK Suchdol nad Lužnicí – SK Kelti 2008 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Po napínavém zápase v Prachaticích se vítězstvím nabití Kelti přesunuli k předvečernímu zápasu do Suchdola. Třetí tým tabulky sice Jihočechy výrazně přestřílel, po první třetině přesto vedl jen rozdílem jediného gólu. Obrana Suchdola vytrvale odolávala Keltským nájezdům i v druhé části, rozdíl mezi oběma týmy přesto nepatrně narostl na 1:3. V závěrečné třetině Suchdol pořádně zabojoval a dopravil do sítě Keltů dva góly. Ani tým od Berouna ale nezahálel – hosté se nakonec odmítli dvougólového vedení vzdát a po výhře 3:5 Suchdole a 6:7 v Prachaticích vyšplhali na druhou příčku tabulky.