» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Suchdol si dvakrát poradil s Betonovou (foto: Patrik Krejčí - HBC Betonova)

Suchdol krůček od finále, Prachatice jednou uspěly v Písku

Petr Kaše | 08.05.2017 22:37:11 | 1143x

II.NHbL semifinále play-off – Nejvyšší jihočeská soutěž o víkendu rozehrála úvodní semifinálové zápasy. Blízko k postupu do finále je Suchdol, který v domácím prostředí dvakrát vyzrál na obhájce z Betonovy. Druhá série mezi Pískem a Prachaticemi je po víkendu vyrovnaná.

SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Betonova ALL-STARS České Budějovice 7:5 (1:0,2:4,4:1) a 4:1 (0:1,2:0,2:0)

Stav série 2:0

Vstup do úvodního semifinále vyšel lépe domácímu mužstvu. Ve 14. minutě putoval na trestnou lavici Gärtner a nabídnutou přesilovku využil Jiří Kalát, jenž otřel svou dělovku o tyč a Hlaváč byl bez šance - 1:0.

Po 38 vteřinách druhé části usedl na trestnou lavici opět Gärnter a domácí opět trestali, tentokrát zásluhou Petra Klímy - 2:0. Za dalších šest minut už ale Betonáři vedli. Nejprve v 18. minutě doklepl po závaru balónek za Filipa Janáka, jenž Suchdolu vypomáhá na střídavý start z Olympu, mladíček Dominik Novotný - 2:1. Následně dostala Betonova několik přesilových her, kterými nepohrdla. Nejprve byl na konci rychlé kombinace Lukáš Sumerauer a za další dvě minuty prostřelil Janáka Petr Kaše - 2:3. Velké věci se děly v poslední minutě prostředního dějství. Nejprve Betonáři propadli na útočné modré a Lukáš Kropík, který se vracel z trestné lavice uháněl na Hlaváče. Ten byl u míčku dříve, ovšem trefil obránce Suchdolu do nohy a od ní putoval balónek do odkryté klece - 3:3. Za dalších 20 vteřin ale předvedl neuvěřitelný sprint Lukáš Sumerauer, jenž ve vlastním oslabení pláchl domácí obraně a na dvakrát překonal Janáka - 3:4.

Vedení Betonově dlouho nevydrželo a prsty v tom měl především domácí útočník Matěj Tácha. Ten hned po 18 vteřinách třetí části využil pokračující přesilovku, za další dvě minuty otočil výsledek ve prospěch domácích a ve 40. minutě završil čistý hattrick - 6:4. Jiskřičku naděje vykřesal pro Betonovu o minutu později Miloslav Klíma po spolupráci s Fučíkem - 6:5. Půl minuty před koncemm základní hrací doby dostala Betonova výhodu jednoho muže v poli, kterou ještě umocnila odvoláním Hlaváče. Byl to ale domácí Martin Hunal, který trefil odkrytou branku a rozhodl o prvním semifinálovém vítězství pro Suchdol - 7:5.

foto z utkání ZDE

Druhé semifinále začala lépe Betonova. Ve 14. minutě se po závaru před brankou domácích nejlépe zorientoval Lukáš Sumerauer, jenž prostřelil Janáka mezi betony - 0:1.

Domácí odpověděli v čase 16:20, kdy dalekonosnou ránu Apfelthalera tečoval mimo dosah Hlaváče Ivan Škarda a začínalo se od nuly - 1:1. Uplynuly další 4 minuty a domácí vedli, když Matěj Tácha dostal dostatek času a prostoru a neměl problém zasunout balónek kolem Hlaváče - 2:1.

Definitivní rozhodnutí přinesla 33. minuta. Domácí Václav Bednář obkroužil branku a bekhendem se trefil přesně nad rameno Hlaváče - 3:1. Betonova to ještě v závěru zkusila v šesti, stejně jako v sobotu ale inkasovala do opuštěné klece, kdy se popáté během dvou utkání prosadil Matěj Tácha - 4:1.

HC Švantlův Dvůr Písek - HBC Prachatice 3:4 ss (0:0,0:2,3:1-0:1) a 5:3 (1:0,1:1,3:1)

Semifinálová série mezi Pískem a Prachaticemi je pikantní především pro rodinu Čapků. Zatímco bývalý lodivod píseckého áčka Vít Čapek starší nyní působí na lavičce Prachatic, v brance domácích nastupuje Vít Čapek mladší. Sobotní utkání hrané ve vysokém tempu přineslo branky až ve druhé třetině, kdy se dvakrát prosadili hosté při nerovnovážném počtu hráčů na hřišti zásluhou Josefa Reindla a Slavomíra Květoně. Švantlák však dokázal ve třetí části otočit, kdy se trefil Tomáš Rod a dvakrát Josef Urbanec. Horalové ale dvě minuty před třetí sirénou vyrovnali zásluhou Jaroslava Šaršoka. Deseti minutové prodloužení přineslo několik šancí na obou stranách, rozuzlení však přinesly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Prachatice. Vítězný nájezd měl na starosti Jaromír Markytán.

Ve druhém semifinále šel do vedení Švantlák již v 6. minutě, kdy se prosadil Milan Hromádka. Horalové sice na začátku prostřední části srovnali díky Jaromírovi Markytánovi, ale domácí kontrovali efektním brejkem ve vlastním oslabení, který předvedl Indrák a připravil gól pro Josefa Urbance. Ten přidal na začátku poslední třetiny svoji druhou branku. Prachatice sice ještě snížily znovu Markytánem, ale dvě rychlé branky Švantláku z holí Marka Habarta a znovu Milana Hromádky potvrdily srovnání semifinálové série. Horalové již pouze kosmeticky upravili skóre zásluhou Jaromíra Kotlíka.