13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.

Suchdol Pražany o body neobral, o čelo dohrávky se přetahuje Písek s Pedagogem

Barbora Smudková | 03.05.2017 17:18:53 | 417x

Extraliga MD – Mladší dorostenci Suchdola ani v druhém čtvrtfinálovém duelu s Hostivaří na body nedosáhli. Vedení, které drželi od první třetiny nakonec v posledních minutách Pražané přetavili ve vlastní výhru 3:2. Do čela tabulky o umístění se v sobotu vyšplhal Písek, Pedagog ale v napjatém zápase s Jihlavou dosáhl na výhru a znovu se ujal vedení. Ať už to ale na špičce tabulky dopadne jakkoli, výběr hráčů obou týmů se v rámci Junior Challange Cup podívá na MS v Pardubicích.

Čtvrtfinále

HBC Hostivař – SK Suchdol nad Lužnicí 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Sedmé čtvrtfinálové kolo opět zavedlo suchdolské dorostence do hlavního města. Početně slabší Jihočeši využili chyby soupeře už po půl minutě hry, kdy pražského gólmana prostřelil Petr Sládek. Suchdolští zvládali dostat soupeře pod tlak i v menším počtu a všechny pokusy Hostivaře vyrovnat bez prodlení vyhazovali z pásma. Neustávající snaha Pražanů se ale přeci jen vyplatila – v osmé minutě srovnal na 1:1 Vaniš. Vedení ale rychle připadlo zpět Jihočechům, když ihned po vyhazování vypálil na hostivařskou branku Sedláček. Suchdol svou výhodu udržel i v druhé části, závěrečná třetina ale Jihočechům přinesla bolestivý zlom. Sedm minut po startu třetiny vyrovnání obstaral Nocar, kterému vyšla střela ze středového pásma. Necelé dvě minuty před koncem pak pronikl obranou řadou Jihočechů Čejka, který na přesný zásah do Kolkovy branky přihrál Vanišovi. Pražané pak závěr bez dalšího dramatu uhlídali a ve čtvrtfinále tak stále zůstávají na vrcholu tabulky bez ztráty bodu.

Skupina o umístění

HC ŠD Písek – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 12:0 (5:0, 2:0, 5:0) a 11:1 (4:0, 5:0, 2:1)

Písečtí dorostenci v sobotu hned dvakrát čelili Olympu, kterému ale ani v jednom z utkání nedali šanci. V dopoledním utkání dosáhli díky skvělým výkonům v první a závěrečné třetině na výhru 12:0. Gólový záznam si navíc zapsala pořádná část písecké střídačky – dva góly vstřelili Novotný a Čadil, po jednom gólu si pak rozdělili Čapek, Hokr, Sýkora, Daněk, Měchura, Beličková a Hnyk.

Také v druhém utkání písečtí excelovali, o dvanáct vstřelených gólů se tentokrát ale lehce podělili s Olympem. Hattrick zaznamenal Pechlát a Novotný, dvakrát skóroval Daněk, po jednom gólu pak zaznamenali Hnyk, Měchura a Šuhaj. Jediný gól Olympu pak ve třetí třetině vstřelil Košťál.

TJ Kovo Praha – HBC Prachatice 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Na půdě soupeře se nezadařilo ani prachatickým Horalům. Na ty v neděli čekali dorostenci pražského Kova, kterým tým z jižních Čech dokázal i přes propastný rozdíl v počtu střel na bránu odolávat. Z gólů se mohli Pražané radovat až ve třetí třetině. Třemi zásahy do prachatické branky si tak pojistili postavení na třetí přičce tabulky o umístění.

SK Pedagog České Budějovice – SK Jihlava 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Na góly se dlouho čekalo i v Českých Budějovicích. Utkání s Jihlavou se dočkalo prvního gólu až ve dvaadvacáté minutě, kdy budějovickou tribunu zvednula střela Pavla Chudomela. O navýšení se pak rychle postarala Martina Butulová po souhře s Matyášek Welserem a Martinem Nerudou. Také Jihlava ale ukázala, že umí dávat góly, do závěrečné části tak týmy znovu vstupovali s čistým štítem. Se skórem znovu pohla střela Matyáše Welsera v 35. minutě. Pedagog v následujících minutách zvládl přečkat i vyloučení Chudomela. Brzy po jeho návratu z trestné lavice pak skóre uzavřel na 4:2 Martin Neruda.

Junior Challange Cup

V pondělí se mimo ligové zápasy na českobudějovickém Pedagogu odehrálo také regionální kolo Junior Challange Cup pořádaného komisí mládeže ČMSHb. Týmy Prachatic, Suchdola, píseckého Švantláku a Dream Team složený z hráčů Písku a Českýc Budějovic se utkaly o postup do republikového finále, které bude doprovázet pardubické mistrovství světa v hokejbalu. Jistou vstupenku na MS si třemi výhrami zajistil Dream Team ve složení Procházka, Wesler, Malecha (SK Pedagog), Čapek, Novotný, Pechlát, Rychlík a Hrnečková (HC ŠD Písek). Na MS se ale podle hlavního organizátora turnaje Jana Fedáka nejspíš podívá i druhý tým Suchdola. "Vzhledem k velké účasti v turnaji pravděpodobně obdrží pozvánku na finálová kola i druhé týmy v pořadí tabulek," naznačil Fedák.