TITULNÍ STRANA » Suchdol před zimou upevnil pozici, Písek se s útočným Kovem vypořádal 7:1
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
HC ŠD Písek - TJ Kovo Praha (foto: facebook HC ŠD Písek)

Suchdol před zimou upevnil pozici, Písek se s útočným Kovem vypořádal 7:1

Barbora Smudková | 30.11.2016 16:55:11 | 703x

Extraliga MD - Poslední hrací víkend extraligy mladšího dorostu byl i přes mrazivé počasí pořádně nabitý góly. Suchdol a Pedagog si před zimní pauzou pojistily svá místa v závěsu za vedoucí Hostivaří. Domácí výhru oslavil také Písek, který si i přes pořádnou dávku faulů na obou stranách připsal výhru nad pražským Kovem 7:1.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - SK Pedagog České Budějovice 0:11 (0:4, 0:5, 0:2)

Poslední kolo před zimní pauzou čekalo minulou neděli na mladší žáky Olympu a Budějovic. Tým z jihočeské metropole se rychle ujal vedení, zásah Václava Kovaříka z osmadvacáté vteřiny doplnil v úvodu třetí minuty na 0:2 Matyáš Malecha. O dvě minuty později se na střídačce hostí slavilo potřetí, tentokrát se střely ujal Martin Neruda. Skóre první části uzavřel na 0:4 druhým gólem Václav Kovařík. Rychlému útoku podlehli hráči Olympu i v úvodu druhé třetiny, kdy pátý gól Pedagogu přidal Lukáš Zelenka, na 0:6 upravil Patrik Stankay. Jen o pár minut později vytrestalo Olymp jediné vyloučení zápasu, když přes domácí obranu přešel Markus Robert Affenzeller. O dvacet vteřin později podruhé skóroval Lukáš Zelenka, pátý gól druhé třetiny pak přidal Patrik Stankay. Ve třetí části pak už jen korigovali skóre na výsledných 0:11 Martin Neruda a Matyáš Malecha. Pedagog tak přezimuje na třetí příčce, na dorostence Olympu po jedenácti kolech zbyla příčka nejnižší.

SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Prachatice 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Závěrečné kolo podzimu sehráli druzí dorostenci Suchdola s šestými Horaly. Ti sice v posledních zápasech ohrožovali třetí Kovo i vedoucí Hostivař, tentokrát ale měli zápas plně pod kontrolou Suchdolští. Ve třetí minutě otevřela skóre Martina Landová, která si přisadila o několik minut později i podruhé. Po vyloučeních v úvodu druhé třetiny se oba týmy ocitly na hřišti v pouze čtyřčlenné formaci. Ani to ale domácí nezastavilo, na 3:0 navýšil Jakub Laurinc. Třináct vteřin před koncem druhé třetiny pak Horalům klesly koutky ještě o kousek níž, když početní výhody využila Martina Landová a zkompletovala hattrick. Její gólová přehlídka ale ještě končit neměla - o tři minuty později se díky ní mohli domácí radovat už z pátého gólu. Zásah na cestu domů pak Turkovi v brance Prachatic uštědřil Petr Sládek.

HC ŠD Písek - TJ Kovo Praha 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)

V posledním kole podzimní části sezóny vyzvalo tým Písku pražské Kovo. Hosté se chvíli sžívali s plastovým povrchem a domácí tak měli prostor pro aktivní hru, ze které vzešel úvodní gól z hole Moniky Hrnečkové. Neuběhla ani minuta a Písečtí se radovali podruhé, na 2:0 zvýšil oranžový nováček Filip Čadil. Hosté se pokusili synchronizovat síly během oddechového času, přesto i třetí zásah z hole Víta Čapka  mířil do branky střežené Tomášem Kuželou. V druhé části hosté pod tíhou frustrace začali plnit trestnou lavici, k agresivnější hře se jim ale podařilo strhnout i domácí. Písek se nicméně dokázal herně vypořádat i s oslabením, během vyloučení Šimůnka si druhý zásah připsal Vít Čapek. Zbytek střeleckých ambicí v druhé třetině pokryl gólman Kužela, Ondřeje Bauše na druhé straně hřiště pak zaměstnávali jen breaky hostujícího týmu. Ve třetí části se hra ještě znatelněji vyhrotila, když po zmařené šanci Kova Šimůnkem nařídili rozhodčí trestné střílení, které Ondřej Matoušek proměnil ve snížení na 4:1. O necelou minutu později už se začaly rozdávat vyšší tresty, když sražení domácího Dominika Sýkory v brankovišti vyvolalo potyčku. K další buly tak oba týmy nastoupili s omezeným počtem hráčů, Vít Čapek přesto ze hry čtyři na tři vytěžil hattrick. Za necelou půlminutu pak skóroval ještě Filip Čadil, s rychlými góly tím ale Písečtí nekončili - po třiatřiceti vteřinách nahrál Hokr Čapkovi a ten svým čtvrtým gólem uzavřel skóre na 7:1.

Utkání komentoval trenér vítězného týmu Vít Čapek: “Jsem rád, že se nám podařilo v posledním zápase vyhrát. Hráli jsme velmi dobře, vytvořili jsme si hodně šancí, jmenovitě Čadil se skvěle uvedl záznamem 2:3. To, co předváděli hosté ale nemá s hokejbalem co dělat. Jejich hlavním cílem je dohrát každý souboj a vyprovokovat soupeře. A to jak na hřišti, tak na střídačce..”