TITULNÍ STRANA » Suchdol s Datlíky se přetahují o druhou příčku, Horalíci na lídra nestačili
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: HBC Prachatice)

Suchdol s Datlíky se přetahují o druhou příčku, Horalíci na lídra nestačili

Barbora Smudková | 04.05.2017 16:15:26 | 449x

Přebor MŽ – V soutěži mladších žáků se o víkendu představila celá vedoucí trojice týmů. V sobotu potvrdila pozici lídra Plzeň, která přestřílela Horalíky 6:2 Jihočeští rivalové Blatná a Suchdol si zas připsali tři body za výhry v Dobřanech a Jindřichově Hradci.

HBC Plzeň – HBC Prachatice 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Za vedoucí Plzní se v sobotu vypravili prachatičtí Horalové, kterým v tabulce patří pátá příčka. Skóre otevřel v páté minutě plzeňský Pavlíček, před koncem třetiny pak přidal gól na 2:0 Tran. Na další gól fanouškové čekali až do posledních minut druhé části, oslavovat se ale konečně mohlo na obou stranách. V 21. minutě navýšil skóre Mečounů Pavlíček, už v 23. minutě se ale míčku ujmul blatenský Vokoun a obstaral jihočeskému tým snížení na 3:1. Ve třetí části se Mečouni rozhodli, že je potřeba Datlům pořádně odskočit, s čímž začali už 26. vteřin po prvním vhazování. Čtvrtý gól vstřelil Tyrš, pátou odzvonil v 31. minutě Novotný, šestý gól pak o několik vteřin později přidal Krejčí. Datlíci se ale nevzdávali a pustili se do útoku, ze kterého nakonec vzešel závěrečný gól – na 6:2 završil skóre Willmann po souhře s Havlíkovou a Hodinou.

TJ Snack Dobřany – TJ Blatná Datels 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)

V neděli se do západočeských Dobřan vydali blatenští Datlíci. Jihočeský tým sice v počtu střel za Šneky mírně zaostával, což ovšem Datlíci zvládli vynahradit skvělou úspěšností svých střel. Po první třetině vedla Blatná 3:0 a třígólový náskok udržela i v druhé části, kdy oba týmy přidaly po jednom zásahu. Šnečci se do hry pořádně opřeli až v třetí části, kdy do blatenské branky neomylně zamířila dvojice zásahů. Ty ale na pokoření výborných Datlíků nestačily, Blatná si tak odvezla tříbodovou výhru, o kterou se střelecky postarali Říha, Kareš a dvěma zásahy Slezák.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Suchdol nad Lužnicí 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)

Druzí žáčci Suchdola v neděli dorazili pro bodovou injekci do Jindřichova Hradce. Přestože poměr střel 23:33 naznačuje, že dostatek práce měli oba brankáři, pouze tým Suchdola dokázal své šance proměnit. V prvních dvou třetinách vstřelili hosté shodně po dvou gólech a před třetí částí tak vedli 0:4. Svůj náskok pak zdvojnásobili v závěrečné třetině. Díky výhře 0:8 tak Suchdolští uhájili svou pozici před dorážejícími Datlíky.