» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Alice Hnyková)

Suchdol se v extralize drží nad vodou, do Prachatic musela záchranka

Barbora Smudková | 26.04.2017 17:17:29 | 640x

Extraliga MD – Mladší dorostenci Suchdola nemají v honu za extraligovým titulem vůbec snadnou cestu. Mečounům podlehli 3:0, nad hranicí postupu se naštěstí udrželi dvoubodovou výhrou s Letohradem. Pedagogu dal v dohrávkové skupině pořádně zabrat gólman Olympu, i přesto ale zvítězil 6:0. A s duely Prachatic a Písku pořádně zamával kolaps jednoho z hráčů Švantláku.

Čtvrtfinále:

HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Páté kolo extraligového čtvrtfinále přivedlo dorostence Suchdola do plzeňské haly. Mečouni nastoupili na domácím hřišti v početní výhodě, suchdolská devítka přesto soupeře nijak nešetřila. Zákroky Kojzara v brance Západočechů ale byly neúprosné. Na druhé straně střeleckým talentům z Plzně se dařilo, po první třetině poslali Mečouny do vedení 2:0, třetí a poslední branka pak padla ve druhé části. Dva zásahy zaznamenal plzeňský Tomáš Chramosta. Jihočeši tak utrpěli první bezbrankovou porážku.

Fotky Zdeny Braunové z plzeňské haly najdete ZDE.

SK Suchdol nad Lužnicí – SK Letohrad 3:2ss (1:1, 1:0, 0:1–1:0)

Na dlouhé úvahy, co bylo špatně, ale neměli Suchdolští čas, už další den na jih Čech dorazili hokejbalisté Letohradu. Ty Suchdol v prvním čtvrtfinálovém kole zdolal 3:2, a přestože se Východočeši po základní části jevili jako nejslibnější favorité, zůstávali nyní pod postupovou čarou. Vyrovnaný zápas jako první rozštípla obávaná suchdolská dvojice David Braun a Jakub Laurinc, který otevřel skóre. Vedení ale domácí nehřálo moc dlouho – už o minutu později smazal jednobrankový rozdíl střelou za Kolkova záda Filip Faltus. Druhá třetina už patřila domácím, tlak na branku střeženou Davidem Manučarjanem zužitkoval v gól na 2:1 David Braun. Jaroslavu Kolkovi se po celou druhou i třetí třetinu dařilo držet čistý štít, tři minuty před koncem utkání ale Jihočechům zkomplikoval cestu za tříbodovým vítězstvím Michal Macháček. Zbývající čas už Suchdolu na obnovení vedení nestačil a musel se tak spolehnout čistě na um svých střeleckých hvězd. Nejjasněji nakonec skutečně zazářil hráč z Jihu – Jakub Laurinc ukořistil pro svůj tým dva body za výhru 3:2 v samostatných nájezdech.

Ani utkání s Letohradem neuniklo hledáčku Zdeny Braunové. Fotogalerii ze zápasu najdete ZDE.

Skupina o umístění:

HBC Prachatice – HC ŠD Písek 3:10 (1:2, 2:3, 0:5) a 3:4ss (1:1, 2:0, 0:2-0:1)

Dvojitou nálož hokejbalu v neděli přinesly také duely Prachatic a Písku. V prvním zápase jasně dominoval Švantlák, který z devětatřiceti střel na bránu proměnil hned deset. Jako první skóroval necelé dvě minuty po startu utkání Novotný, o chvilku později ale museli Písečtí budovat své vedení nanovo. Míčku se totiž ujal prachatický kanonýr Štěpánek a skrze zmatek v obraně hostí jej dopravil až za brankovou čáru. Písečtí ale odmítli odejít do šaten bez aspoň malého náskoku – nenápadnou střelou navýšil vedení Čapek. Do druhé části naskočili Horalové s pořádným odhodláním a už po devatenácti vteřinách zatočil s vedením Švantláku Štětina. Už o pár minut později ale faulující Horalové dopřáli soupeři početní výhodu, kterou Tampier se skórujícím Pechlátem bez váhání využili. O čtvrtý gól Písku se pak o minutu později postaral Šimůnek, pátou odbil ve 23. minutě Hnyk. Třígólová ztráta se ale vůbec nelíbila prachatickému Štěpánkovi, který střelou na 5:3 uzavřel konto druhé třetiny a bohužel i celého prachatického týmu. Závěrečná třetina totiž bez debat patřila Písku. Ve vlastním oslabení přidal šestý gól Pechlát, na 7:3 navýšil dvě minuty před koncem Muchl, o osmý gól se postaral Novotný. Devátý zásah z hole Hrnečkové volal po přídavku a zaokrouhlení na 10:3 skutečně přišlo – závěrečný gól utkání vstřelil Hnyk.
Mnoho radosti si ale písečtí vítězové neužili. Kolaps Jana Tampiera na střídačce hostí si vyžádal zásah záchranářů.

Oba týmy ale čekal ještě druhý zápas a jak zaskočení hráči Písku, tak poražení Horalové potřebovali trochu vzpružit. Na domácí střídačce motivace zafungovala výtečně, vyvázali se stínu předchozího zápasu a ovládli hru. S koncovkou už to ale tak slavné nebylo – až v deváté minutě se Horalům podařilo otevřít skóre střelou Krakowitzera. Domácí faul ale Písku znovu otevřel vrátka, na 1:1 vyrovnal Pechlát. Druhou třetinou se velmi často nesl hvizd píšťalky rozhodců, i přes častá vyloučení na obou stranách si ale Horalové našli důvod k oslavě – už v úvodu třetiny se trefil Uhlíř, o pár minut později pak jeho střelu dorazil Štěpánek. Písečtí ve ztrátě 3:1 tak museli v poslední třetině pořádně zabrat, pomocnou ruku jim ale opět podali sami Horalové, kteří znovu dovolili Písku zužitkovat jejich štěstí v přesilovkách. Toho využil snížením na 3:2 Novotný, před koncem zápasu se pak o vyrovnání postaral Pechlát. Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů. Ty nakonec rozhodl vítěznou střelou písecký kanonýr Pechlát.

V Prachaticích fotila Alice Hnyková. Galerii najdete ZDE

SK Pedagog České Budějovice – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 6:0 (0:0, 5:0, 1:0)

K jisté pozici na čele tabulky o umístění přispěl dalšími třemi body Pedagog. Ten v neděli hostil poslední Olymp, který měl být pro tým z jihočeské metropole snadným soupeřem, góly přesto začaly padat až v druhé třetině. V čase 15:47 konečně otevřela skóre Martina Butulová, v devatenácté minutě navýšil vedení Pedagogu na 2:0 Václav Kovařík. Když se Budějovickým podařilo prolomit hradeckého gólmana, nedali se zastavit – Během čtyř minut si přisadili ještě Lukáš Zelenka, Pavel Chudomel a Martin Neruda. V závěrečné části se Olympské obraně znovu podařilo zkoncentrovat a odolávat budějovickým nájezdníkům. Na finálních 6:0 tak až minutu před koncem navýšil svýmdruhým gólem Lukáš Zelenka.