» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
HBC Kladno - SK Suchdol (foto: Zdena Braunová)

Suchdol se vrátil na druhou příčku, dohrávku ovládá Pedagog

Barbora Smudková | 12.04.2017 09:52:10 | 551x

Extraliga MD – Jihočeští dorostenci až na jedinou výjimku o víkendu brali body. Suchdol si připsal druhou čtvrtfinálovou výhru a vrátil se v tabulce za vedoucí Hostivař. V dohrávce pak bodovaly oba týmy ze špičky tabulky – Pedagog a Písek. O body znovu přišel pouze Olymp, který podlehl Horalům 9:1.

Čtvrtfinále:

HBC Alpiq Kladno – SK Suchdol nad Lužnicí 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Třetí čtvrtfinálový zápas odehrál suchdolský výběr na Kladně, které do té doby ukořistilo pouze jediný bod. Jihočeši, kteří po prohře s Hostivaří klesli na čtvrtou příčku, nedali domácímu celku ani minutu na „rozkoukání“, už v 45. vteřině doputoval míček po ose Lukáš Apfelthaler – David Braun k Jakubovi Laurincovi, který kladenského Jirsu neomylně propálil. Suchdol si sice proti obraně Alpiqu vedl o něco lépe a přestřílel soupeře poměrem 7:18. Stejně jako hostující gólman Jihočechů Jaroslav Kolka ale zůstal po zbytek utkání neomylný i kladenský Lukáš Jirsa. Tříbodová radost tak připadla Suchdolu za výhru 0:1.

Skupina o umístění:

HBC Prachatice – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 9:1 (5:0, 3:0, 1:1)

Jedinou domácí výhru si o uplynulém víkendu užili dorostenci Prachatic. Horalové nastoupili proti poslednímu Olympu jako jasní favorité a svou roli už od začátku utkání potvrzovali. Extrémně úspěšnou první třetinu završili domácí pěti zásahy, ve druhé části přidali další tři góly. Tah na bránu trochu polevil v třetí části, kdy Horalové skórovali pouze jednou. Ani konto Prachatic ale nezůstalo čisté – jediný gól Olympu vstřelil po přihrávce Luboše Hronzy Radek Ryšlavý. Utkání tak skončilo výsledkem 9:1 pro prachatický tým, pochvalu přesto rozhodně zaslouží i hradecký gólman, který vychytal rovných sedmdesát střel.

Sk Jihlava – HC ŠD Písek 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

V neděli se na hřišti Jihlavy pustil do boje o umístění také Písek, který se s budějovickým Pedagogem pere o špičku tabulky. Už v úvodu si Jihočeši vytvořili několik slibných šancí, které ale vždy zmařil jihlavský gólman Martin Košťál nebo nepřesná muška. V druhé části se Písečtí zaměřili na útok, a tak několikrát musel úniku domácích čelit i písecký gólman Ondřej Bauš. První gól ale přeci jen vzešel ze snahy Jihočechů, v čase 20:12 jej vstřelil Vít Šimůnek. Písečtí ale s nízkým vedením 0:1 spokojeni nebyli, a tak před třetí třetinou proběhla v kabině důrazná rozprava, která postavila tým na nohy. V 34. minutě konečně přidal druhou branku Vít Šimůnek, o tři minuty později pak přihrával na třetí gól Písku Vojtěchu Šuhajovi. Šimůnek se přichomýtnul i ke čtvrtému gólu Jihočechů, tentokrát opět v roli střelce, čímž zkompletoval svůj hattrick. Písek se tak vrátil domů se třemi body za výhru 0:4.

Fotka uživatele Ali Hny.

Celou fotogalerii z utkání, kterou pořídila Alice Hnyková, najdete ZDE

TJ Kovo Praha – SK Pedagog České Budějovice 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)

Také Pedagog v neděli vyrazil za hranice kraje. Konkrétně se vydal na pražskou Palmovku, kde už na ně čekal výběr třetího Kova. To začalo na jaře výrazně ztrácet, žhavým favoritem utkání tak byly Budějovice, které vedli v tabulce o celých sedmnáct bodů. Utkání přesto otevřeli v deváté minutě Pražané, když Buchtu v brance Pedagogu prostřelil David Diviš. Už za dvě minuty ale dorazila do pražské schránky střežené Denisem Dubem odpověď z hole Matyáše Malechy, který srovnal na 1:1. O chvilku později už byli Jihočeši ve vedení, druhý gól vstřelil Matěj Toman. Úvod druhé třetiny se znovu podařil lépe domácím, na 2:2 srovnal Jakub Opolský. Rychlou nápravu ale i tentokrát sjednal Matyáš Malecha. Pedagog v druhé části nahnal solidní tříbrankový náskok díky přesné mušce Matěje Tomana a Martina Nerudy. Také ve třetí části jako první skórovali Pražané, gól na 3:5 vstřelil Ondřej Matoušek. Hra domácích pak pod vidinou vyrovnání stala agresivnější, což sudí po zásluze potrestali. A trest za fauly ještě znásobily střelecké úspěchy Jihočechů. První využil přesilovky Martin Neruda, v poslední dvouminutovce pak druhý gól v přesilovce vstřelil Jiří Hucl. Pedagog si tak odvezl z hlavního města výhru 3:7.