TITULNÍ STRANA » Suchdol uchránil před Kert Parkem Praha vedoucí příčku, Pedagog zdolal Dobřany
» 11:00 | Buldoci Stříbro-Olymp J.Hradec
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Suchdol uchránil před Kert Parkem Praha vedoucí příčku, Pedagog zdolal Dobřany

Pavel Kortus ml. | 04.10.2017 08:38:27 | 971x

Dorost – V extralize starších dorostenců měl Švantlův Dvůr Písek volno. Naopak mladší dorostenci měli napilno. Suchdol v taháku kola vyhrál na hřišti Kert Parku Praha a dál vede. Dvě porážky si připsali Jindřichohradečtí, naopak body do tabulky uhráli mladíci Prachatic a Pedagogu.

Extraliga mladšího dorostu

HC Kert Park Praha – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 13:0 (7:0, 2:0, 4:0)

Ve čtvrteční sváteční předehrávce jasně kralovali favorizovaní domácí. Ty mladíkům Olympu nasázeli už během první třetiny sedm branek a rozhodli o dalším průběhu zápasu. Pražané posléze trošku polevili, tudíž branky přibývaly pomaleji. Nicméně Jindřichův Hradec nakonec prohrál i svůj druhý zápas sezony nehezkým skóre 0:13.

SK Pedagog České Budějovice – TJ Snack Dobřany 3:2 ss (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

Domácí šli proti Dobřanům s jasným cílem zapsat si do tabulky druhou výhru. Hosté naopak neměli ani bod. Jihočeši do zápasu lépe vstoupili, vedli o dvě branky, avšak Snack dokázal vyrovnat a rozhodnout musely až nájezdy. V nich si Pedagog připsal bod navíc.

Trenér vítězů Vratislav Malecha po utkání pravil. „Do poloviny zápasu jsme byli lepším týmem, vedli jsme dvougólovým rozdílem, prostě výborně rozehraný zápas. Pak jsme hráli přesilovku, ve které Zelenka netrefil zcela prázdnou branku soupeře. Po pár minutách Dobřany po našem nedůsledném vyhození snížily na rozdíl jediného gólu a najednou jsme přestali být aktivní a spíš se bránili. Třetí třetina byla spíš úporná bitva o každý míček, v té nás podržel několika skvělými zákroky asi nejdražší hokejbalový brankář mládežnické kategorie Ondra Bauš. Bohužel pár minut před koncem nestačil na střelu z pravé strany. Nájezdy nám vychytal druhý gólman Tomášek, který nepustil ani jeden nájezd, a náš nejlepší hráč Procházka tak rozhodl jediným proměněným nájezdem. Za aktivitu a bojovnost musím kluky pochválit, ale trápí nás proměňování šancí.“

TJ KOVO Praha – HBC Prachatice 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Pražské Kovo tížilo před utkáním děsivé skóre 0:18 ze dvou zápasů. To se mu povedlo částečně vylepšit, Pražané poprvé v sezoně skórovali, avšak k bodům měli daleko. Prachatičtí Horalíci od začátku vedli, v prostřední části svůj náskok rozšířili. Soupeře přestříleli vysoko 47:13 a nakonec brali druhou letošní výhru po výsledku 5:1.

HC Kert Park Praha – SK Suchdol nad Lužnicí 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Šlágrem kola byl duel Kert Parku Praha se Suchdolem nad Lužnicí. Oba celky měly před vzájemným soubojem tři výhry a soutěž ovládaly. Do zápasu lépe vstoupili Jihočeši, kteří se po první části dostali do těsného náskoku. Ve druhé třetině gól nepadl. V té závěrečné aktivně hrající Suchdol náskok udržel, měl výraznou střeleckou převahu a nakonec těsně triumfoval. Pražanům nebyla nic platná ani využitá přesilovka.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HBC Plzeň 3:6 (0:2, 1:0, 2:4)

Jihočeši sehráli s favorizovanou Plzní důstojné střetnutí, první body však nezapsali. Mladé naděje Olympu sice musely dotahovat náskok Plzně, v prostřední části se však dokázaly dostat na kontakt k soupeři. Přestřelka v závěrečné části dopadla lépe pro Západočechy. Ti se radovali ze třetí výhry, domácí mohou těšit alespoň první tři vstřelené branky a kvalitně odehraný zápas.