MS 2017 VSTUPENKY

MS 2017 - vstupenky

STŘEDA 17:00 - 19:00 hod.

TITULNÍ STRANA » Suchdol v předposledním kole opustil postupovou příčku, Pedagog s Pískem bodovaly

Barbora Smudková | 17.05.2017 15:38:08 | 538x

Extraliga MD – Do svízelné situace se kolo před koncem čtvrtfinále extraligy mladšího dorostu dostal Suchdol. Z Pardubic si totiž odvezl porážku 3:0 a s body ztratil i jistotu postupu do finálových kol. Poslední šanci dostanou v neděli proti druhé Plzni. Po týdenní pauze si zahráli také Jihočeši v dohrávkové skupině. Pedagog s Pískem obhájily vrcholové pozice, Olymp ani předchozím zápasem unavené Kovo nezdolal.

Čtvrtfinále

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – SK Suchdol nad Lužnicí 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Suchdolští dorostenci dorazili do Pardubic s cílem nabrat body a udržet postupovou příčku, šťastnější ale i tentokrát byli obhájci loňského titulu. Ve dvanácté minutě potěšil pardubické diváky Filip Augustin, v druhé třetině pak Kolku Překonal Tomáš Pichler. Třetímu gólu Pardubic pak pomohli sami Suchdolští – trestem za faul Petra Sládka byl kromě pobytu na trestné lavici i vítězný zásah Richarda Demla na 3:0. Suchdol tak příští neděli proti Plzni čeká poslední šance na postup. Před ním je momentálně s dvoubodovým náskokem Letohrad, na který se příští víkend chystají právě již postupující Pardubice, které nehodlají před finálem polevit.

Fotky z utkání pořízené týmem Pardubic najdete ZDE, galerii od Zdeny Braunové pak najdete TADY.

Skupina o umístění

SK Pedagog České Budějovice – TJ Kovo Praha 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)

Tour po jižních Čechách zahájil tým z pražské Palmovky v Českých Budějovicích. Dorostenci Pedagogu získali už v první třetině pohodlný náskok 4:0 díky střelám Matyáše Weisera, Matyáše Malechy a dvěma zásahům Martina Nerudy. Ten pokračoval ve své střelecké jízdě i ve druhé části, kdy zkompletoval hattrick a navýšil vedení Budějovic na 5:0. V šestadvacáté minutě konečně střelecké snahy vyšly i Pražanům, Vojtěcha Tomáška poprvé překonal Vojtěch Hejma. Martin Neruda ale nehodlal z vybudovaného náskoku Pedagogu pranic slevit, už po minutě se tak znovu rozezněly domácí tribuny, když navýšil skóre na 6:1. Střela Kova se ujala ještě jednou, v první části závěrečné třetiny skóroval Jakub Opolský. I tentokrát ale budějovický kanonýr našel odpověď – 47 sekund před koncem svou pátou brankou uzavřel výhru Pedagogu na 7:2 Martin Neruda.

HC ŠD Písek – SK Jihlava 9:3 (2:0, 2:1, 5:2)

Také Písek zvládl domácí utkání proti Jihlavě na jedničku. V čase 1:12 otevřel skóre Vít Šimůnek, před koncem třetiny se pak do útoku vrhli bratři Hnykovi, druhou branku Písku si připsal mladší Matěj. Také ve druhé třetině se prvního gólu ujal Vít Šimůnek. V šestadvacáté minutě ale začali vystrkovat růžky také dorostenci z Vysočiny, o gól na 3:1 se postarala dvojice Teodor Herman a Maxmilián Zbořil, která potrápila píseckou obranu i ve zbytku utkání. Před koncem druhé části pak obnovil třígólový náskok domácích Adam Měchura. V závěrečné třetině do třetice přispěchal s úvodním gólem Vít Šimůnek, pouhých sedm sekund po něm navýšil skóre na 6:1 Matěj Hnyk. Ani ne minutu na to se ale před Čapkem opět objevil Maxmilián Zbořil se snížením na 6:2. Sedmý gól Písku vstřelil Dominik Sýkora, rychle po něm ale znovu úspěšně zaútočil jihlavský kanonýr Maxmilián Zbořil. Vítězství Písku už ale Jihlavští zvrátit nemohli – jako potvrzení přidali ještě dvě střely za záda jihlavského gólmana Matěj Novotný a Vojtěch Šuhaj.

Fotogalerii z utkání, kterou pořídila Alice Hnyková, najdete ZDE.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – TJ Kovo Praha 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Po prohře s Pedagogem se pražské Kovo vydalo do Jindřichova Hradce. Olympského gólmana poprvé překonal David Lachman ve čtvrté minutě, před koncem první části se trefil i Kryštof Zeman. Ten znovu naděloval i v druhé třetině, rychle nato ale náskok Pražanů snížil jediným gólem Olympu Luboš Hronza. Skóre 1:3 pak vydrželo až do posledních minut utkání. S půlminutovým odstupem překonali Semotána Denis Dub a Jakub Opolský. Kovo si tak z Hradce odvezlo výhru 1:5.