» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
ilustrační foto Suchdol - Betonova (foto: Patrik Krejčí - HBC Betonova)

Suchdol vystavil Betonově stopku a zahraje si finále

Petr Kaše | 22.05.2017 15:34:14 | 881x

II.NHbL semifinále play-off – Rozhodující pátý duel musel rozhodnout o druhém finalistovi nejvyšší jihočeské soutěže. Tím se po dramatické bitvě stali hokejbalisté Suchdolu, kteří i potřetí využili výhodu domácího prostředí a v souboji o mistrovský pohár vyzvou písecký Švantlák. Betonova, která již ohlásila konec ve všech soutěžích, tak pátý titul v řadě do své sbírky nepřidá.

SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Betonova ALL-STARS České Budějovice 5:3 (0:0,2:1,3:2)

Konečný stav série 3:2

16 hráčů do pole plus gólmana Hlaváče, přivezla Betonova do Suchdola, ale ani to nepomohlo.

Úvodní část patřila zcela jednoznačně domácímu celku, který poháněn početným publikem přehrával Betonáře prakticky každé střídání. Se všemi šancemi si ale poradil výtečný Hlaváč.

Skóre se poprvé měnilo až ve 20. minutě, kdy na kruhách napřáhl Jiří Kalát a jeho dělovka se zastavila až v síti - 1:0. Ve 27. minutě pálil Šperl mimo branku, ovšem odražený balónek od zadního mantinelu si našel nejrychleji Ivo Gallistl, jenž ho poslal za bezmocného Šlefra - 1:1. Vyrovnaný stav dlouho nevydržel. Zmatku v obraně Betonovy po vhazování v obranném pásmu využil Matěj Tácha, který se štěstím dopravil balónek do branky - 2:1.

Stejný hráč se prosadil na začátku třetí části a Betonovou to nevypadalo vůbec dobře - 3:1. Domácí se poté provinili několika nedovolenými zákroky a Betonáři bez milosti trestali. Jmenovitě to byl David Šperl, který nejprve dělovkou od modré využil přesilovku 5 na 3, aby o minutu později další přesilovkovou ranou ze středního pásma nachytal Šlefra a rozesmutnil domácí střídačku - 3:3. V tu chvíli svítilo na časomíře 39:27. Poté však předvedl nepochopitelný zkrat hostující Klíma, jenž za své protesty a průchod emocí po vyloučení Šperla obdržel nejprve desetiminutový trest, následně další, a protože pokračoval i poté, vyfasoval trest ve hře.  To automaticky znamenalo přesilovku 5 na 3 a zároveň jistotu, že zbývající minuty Betonova odehraje v oslabení. Betonáři bránili zuby nehty, ale na ránu Milana Dlugoše byl i výtečný Hlaváč krátký - 4:3. Zbývající vteřiny se Suchdol nikam nehnal a hlídal si těsné vedení. To navíc ještě navýšil šest vteřin před koncem opět hráč série Matěj Tácha, jenž v samostatném úniku vyzrál na Hlaváče bekhendovým blafákem mezi nohy a domácí radost mohla vypuknout naplno - 5:3.

Betonova tak zakončila svou veleúspěšnou éru letošním čtvrtým místem, další zápasy do své historie již nepřidá. Suchdol si to ve finále rozdá s Pískem – série startuje v sobotu na hřišti Suchdolu.

Z facebooku Betonovy po utkání znělo: Spousta let, spousta trofejí, spousta kamarádů a nezapomenutelných zážitků..tituly a trofeje. To byla Betonova, která několik let strašila (nejen) jihočeské soupeře! Tadle parta 4 roky na Jihu nikomu nepůjčila mistrovský pohár. Letos má konečně šanci nekdo jinej! My to balíme a přejeme všem mnoho úspěchů a zdraví s hokejbalem! BETONOVA OLE!