» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
SK Suchdol - HBC Hostivař (foto: Zdena Braunová)

Suchdolu druhá část čtvrtfinále nevyšla, Pedagog s Pískem braly šest bodů

Barbora Smudková | 05.04.2017 18:19:01 | 444x

Extraliga MD – Druhé čtvrtfinálové utkání se dorostencům Suchdola nepodařilo. Hostivař si odvetu užila a odvezla si výhru 2:6, o postup do finále se ale Jihočeši budou moci poprat ještě v osmi utkáních. Dvojitou nálož výher si připsaly Pedagog a Písek.

Čtvrtfinále:

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Hostivař 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Suchdolští dorostenci v neděli nastoupili k odvetě proti Hostivaři, které jen před několika týdny uštědřili první porážku. I tentokrát se brzy po úvodním vhazování radovali hosté, tentokrát ale skóroval Jonáš Mazura z týmu Pražanů. Až do úvodu druhé části vyšly všechny další výpady na branky vniveč a gól z hole Jana Čejky rozhodně Jihočechy nepovzbudil. Tři minuty před koncem třetiny pak Hostivař navýšila skóre už potřetí střelou Marka Zyty. V tu chvíli se ale domácí David Braun pustil do rychlé akce, která vedla ke snížení na 1:3. Pražané se ale na cestě za vytouženým vítězstvím nenechali dlouho rušit. V úvodu závěrečné třetiny přidal čtvrtou branku Jonáš Mazura a vyvolané vášně usadily na trestnou lavici domácího Martina Pavlíka. S využitím přesilovky pak Hostivařští příliš neotáleli a už po šesti vteřinách zvýšili střelou Ondřeje Kubeše náskok na 5:1. Hostujícího Jaroslava Kolku se Pražanům nakonec podařilo překonat i pošesté, kdy na něj vyslal střelu Ondřej Nocar. Ve zbylých minutách se Jihočeši do hry opřeli s nadějí na srovnání, kterou podpořily dva zásahy Petra Sládka. Další pochybení ale pražská obrana nepovolila, Suchdol tak po prohře 3:6 klesl z druhé příčky na průběžně čtvrté místo.

Dohrávková skupina:

HBC Prachatice – SK Pedagog České Budějovice 1:5 (1:2, 0:0, 0:3) a 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Horalové a dorostenci Pedagogu svedli v neděli hned dvě bitvy v rámci skupiny o umístění. Už v prvním utkání jednoznačně dominoval tým Budějovic, který vyslal na domácí branku čtyřicet střel oproti dvanácti, kterými se pokusili Horalové ohrozit gólmana Filipa Stankaye. Přesto se jako první mohli radovat domácí, když ve třetí minutě poslal míček do budějovické branky David Zimandl. Pro Horaly to nicméně byla radost poslední, Pedagog se v sedmé minutě chopil otěží díky zásahu Michala Silného a do konce utkání je nepustil. Ještě v první třetině poslal Pedagog do vedení Martin Neruda, další četné výpady Budějovic ale narážely na výborného Matouše Turka, který odrazil celých 55 střel. V druhé polovině třetí třetiny se Budějovičtí konečně za jeho záda probojovali, Michal Silný přidal rychlé dva góly a zaznamenal tak hattrick. Finální gól na 1:5 pak o necelou půlminutu později vstřelil Lukáš Zelenka.

Poměr sil se nezměnil ani v odpoledním utkání, na straně Budějovic se pouze prostřídali autoři gólů. Před koncem první části otevřel skóre Matyáš Malecha, který se úspěšně ujal střely na branku i v druhé třetině a navýšil skóre na 0:2. V úvodu třetí části přihodil svou trošku do mlýna i Pavel Chudomel, který dvěma zásahy upravil skóre na 0:4. Jen pár vteřin po něm si pak sedmý gól Budějovic připsal Martin Neruda. Skóre završil v 42. minutě Štěpán Procházka na 0:6.

Zápas na facebookových stránkách Horalů hodnotil trenér Zdeněk Bednář: „V neděli za krásného slunného počasí náš mladší dorost nastoupil k dvojzápasu s SK Pedagog. Úvod prvního zápasu se nám povedl a hned ve třetí minutě po akci Radima Dudly a střelce Davida Zimandla jsme se ujali vedení 0:1. Ale po zbytek zápasu jsme byli pod drtivým tlakem hráčů soupeře, kteří pro tento zápas byli vedeni jako domácí. Nebýt našeho vynikajícího gólmana Matouše Turka, tak by výsledek narostl možná do ještě hrozivějšího stavu. Naši hráči se vůbec nedokázali dostat do kombinace a dělali jsme chyby jako začátečníci. Ve druhém odpoledním zápase jsme nastoupili v trochu pozměněné sestavě s vědomím, že chceme odčinit prohru z prvního zápasu, ale to se nám vůbec nepovedlo a opět nebýt skvělého gólmana, který nás fantastickými zákroky držel na vodou, tak to bylo ještě horší. Matouš Turek má reprezentační formu, škoda, že není v nějakém tom výběru.“

HC ŠD Písek – TJ Kovo Praha 5:2 (1:2, 1:0, 3:0) a 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Hostitelskému týmu se naopak dařilo v dvojzápase Písku a pražského Kova. Dopolední utkání Jihočeši získali poměrem 5:2, o který se postarali Čadil, Šimůnek, Čapek a dvěma góly Pechlát. Také v odpoledním zápase šla pětibranková výhra za týmem z jižních Čech. Skóre 5:1 zajistil dvěma góly Čapek, po jednom zásahu zaznamenali Novotný, Muchl a Šuhaj.

Fotografie od Alice Hnykové najdete ZDE.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Jihlava 0:12 (0:4, 0:4, 0:4)

Dorostenci Jihlavy pomalu stoupají z předposlední příčky výš a v neděli se pořádnou gólovou smrští odpíchli i od posledního Olympu. Skóre otevřeli třemi góly bratři Hermanovi, čtvrtý gól přidal před koncem první třetiny Nováček. Ten se na domácí branku vrhnul i v druhé části, kdy navýšil na 0:5, hattrick zkompletoval Herman T. Zásahy z holí Zemana a Čáry pak uzavřely druhou třetinu na 0:8. Góly padaly výhradně do branky Olympu také v závěru utkání. Finální skóre 0:12 obstarali jedním gólem Zeman, Zbořil a dalšími dvěma góly Herman T.