5 : 4 ss (2:1,1:1,1:2-1:0)
12 : 2 (7:1,5:1,0:0)
» 12:45 | Buldoci Stříbro-Tatran Třemošná
» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
prachatická záloha si poradila s posledním Falconem 7:2 (foto: prachatický deník - Vladimír Klíma)

Švantlák deklasoval Vikingy, Prachatice B nedaly šanci Falconu

Pavel Kortus ml. | 14.03.2017 08:44:38 | 641x

KHbL – O víkendu se na čtyřech stadionech odehrálo druhé jarní kolo krajské ligy. Platan si doma poradil s Rosou a Vikingové dostali od Písku deset gólů. Béčko Prachatic doma rozstřílelo Falcon, zatímco prachatický C-tým podlehl Nové Včelnici.

HBC Prachatice B – HBC Falcon České Budějovice 7:2 (3:2, 3:0, 1:0)

Prachatice přivítaly na svém hřišti českobudějovický Falcon a nezačaly nejlépe. Hosté vlétli do zápasu po hlavě a během několika minut se ujali vedení 2:0. Domácí se však nezalekli a a ještě do konce první třetiny skóre otočili. Druhá perioda už byla v prachatické režii, domácí vsítili další tři branky a do poslední patnáctiminutovky šli za stavu 6:2. Poslední perioda přinesla ještě jednu branku Prachatic  – konečný výsledek 7:2!

Prachatičtí po zápase hodnotili utkání slovy: „Po sestřelu ostře nabitou píseckou "devítkou" se béčko Horalů představilo poprvé v jarní části doma a na svého soupeře, v tabulce poslední budějovický Falcon, si muselo "akademickou čtvrthodinku" počkat. Právě (asi) nepříjemná pauza po dynamickém "rozbruslení" měla za následek výpadek z rytmu a než jsme se nadáli, bylo to v 6. minutě po samostatném úniku a přesně střele Jana Štěpánka a přesilovkové dorážce Marcela Patrovského již 0:2 pro hosty! To nás utlumilo ještě víc a hráli jsme opařeně, bez nápadu a elánu. Až v 11. minutě se ostrou přesilovkovou ránou prosadil kapitán František Kott - 1:2. Za tři minuty pak natáhl na červené Anton Bělov z Petrohradu (Josef Bílý) a bylo srovnáno! Čtvrtminutky před sirénou pak rychlý výpad (a obrat ve skóre) zakončil dorážkou šťastně pod padajícím gólmanem Vít Matoušek - 3:2. Půlminutka z prostřední třetiny pak stačila na pohledný "ťukec" po ose Sitter - Kott a do prázdné zakončující Matoušek - 4:2. V 21. minutě si svůj oblouček vykroužil Josef Bílý, zpoza kruhů zahrál přítomným divákům zvonkohru o tyčky Rybníčkovy branky a svým "cinkcink" gólem zvýšil na 5:2! Minutu před gongem ukončující toto "kolo" pak Bednář nezištně adresoval z výhodné pozice na opět před prázdnou číhajícího Víta Matouška a ten dokončil hattrick - 6:2. Stejný hráč pak v 36. minutě nachytávkou na čáře stojícího brankáře zastavil skóre na konečných 7:2! Nicméně Falcon po celý zápas i v sedmi lidech vzdoroval, střílel o 106 a naše jistota Jaroslav Kolka musel opět několikrát hasit kiksy "obrany hrající" před ním! Body však nakonec zůstaly v Highlanders aréně!“

Prachatický trenér Študlar komentoval jako vždy se špetkou humoru: „Naše nažhavení na zápas zmrazil (zřejmě taktický) pozdní příjezd zbytku týmu hostí (v čase utkání byli na hřišti 3!). Bylo důležité, že se nám někdy kostrbatě, šťastně, ale přesto podařilo do třetiny obrátit dvougólovou ztrátu. Ve druhé části jsme přidali uklidňující branky a to rozhodlo! Hra určitě nebyla ideální, spoustu problémů jsme si opět navařili sami, ale nakonec jsme to i díky "brankostroji" Pavelskimu (V. Matoušek) a jistotě Kolkyčovi v brance zvládli!!!“

Branky: 10:38 Kott (Kubička, Mráz V.), 13:27 Bílý (Eichner), 14:43 Matoušek (Kott), 15:27 Matoušek (Kott, Sitter J.), 20:35 Bílý (Bednář, Šmídmajer), 28:26 Matoušek (Bednář, Sitter J.), 35:16 Matoušek (Bílý, Sitter J.) - 4:14 Štěpánek (Vejvoda), Patrovský (Němeček).

foto z utkání ZDE

HBC Vikings České Budějovice – HC Švantlův Dvůr Písek B 0:10 (0:2, 0:4, 0:4)

Vikingové hostili lídra tabulky z Písku a nečekal je jednoduchý zápas. Písek začal hned z úvodu a během prvních patnácti minut získal vedení 2:0. Smršť pokračovala i ve druhé třetině, Švantlák přidal čtyři branky a odskočil již na šest branek. Vikingové se neprosadili ani ve třetí části, naopak Písek se prosadil ještě čtyřikrát. Konečný stav 0:10!

„Záloha píseckého Švantláku jela do Budějovic s vidinou možného zisku prezidentského poháru, ke kterému jim stačilo získat pouze dva body. Jejich cíl byl jasný, a to vyhrát zápas za plný počet bodů, stejně jako v posledních dvanácti utkání.
První třetina začala ihned náporem hostí a ve 2. minutě utkání přišla odměna ve formě prvního gólu do sítě soupeře, o který se postaral tvrdou střelou od modré Jaroslav (Pardál) Marek, 0:1. Na druhý gól jsme si počkali do 5. minuty první třetiny, kdy se krásně do horního rohu Hlaváčovy branky trefil Mates Kocourek, 0:2.
Přesně 30 vteřin po začátku druhé třetiny musel gólman domácích opět lovit míček ze své branky, kdy se prosadil svou obávanou „pumelicí“ od modré Lukáš Vlášek a využil tak přesilovku 5 na 4, 0:3. Ve 20. minutě utkání se dostal ke slovu Marek Sup, který využil křižné přihrávky od Jakuba Nováka a tvrdou střelou od modré nedal brankáři domácích šanci. Ve 24. a 30. minutě utkání se dvakrát po sobě prosadil Jakub Novák a tím uzavřel gólový účet druhé třetiny, 0:6.
Po pěti minutách od začátku třetí třetiny se prosadil také Jindra Bárta, který střelou z kruhů překonal jinak dobře chytajícího Hlaváče, 0:7. V polovině třetí třetiny přidal již osmou branku Písku Pavel Kolář, který se prosadil střelou do levého horního rohu branky, 0:8. Čtyři minuty před koncem utkání přidal další branku Zdeněk Vážný, 0:9. Poslední, desátou branku utkání vsítil Marek Sup, který se trefil mezi Hlaváčovy betony 0:10. Písečtí se ještě pokoušeli navýšit skóre utkání, ale již žádná ze střel neskočila za zády domácího gólmana.
Písečtí si tak tři kola před koncem zajistili zisk prezidentského poháru a tudíž prvního místo po základní části,“ shrnuli po zápasu Písečtí

Zápas okomentoval písecký Marek Sup: „Začátek nám vyšel skvěle, od čehož se odvíjel celý průběh utkání. Do Budějovic jsme jeli s jasným cílem, a to vyhrát za tři body a předčasně si tak zajistit postup do play-off z prvního místo, což se nám nakonec podařilo. Sezóna nám vychází zatím náramně a to nás všechny těší. Nyní se budeme soustředit na další utkání, které odehrajeme na domácí ploše 18.3. od 10 hodin proti Platanu Protivín.“

Branky: 2:01 Marek (Hronek, Kolář), 4:14 Kocourek (Kolář, Hronek), 15:30 Vlášek (Vážný, Sup), 19:51 Sup (Novák), 23:05 Novák (Čapek, Vážný), 29:37 Novák (Marek, Vážný), 35:03 Bárta (Bečvář), 38:13 Kolář (Kocourek, Hronek), 41:57 Vážný (Kolář), 42:22 Sup (Vlášek).

TJ Platan Protivín – SK HC Rosa České Budějovice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Platan se střetl s o něco lépe umístěnou Rosou a získal tři body. Zápas měl pomalejší rozjezd, první branku viděli přítomní diváci až ve druhé třetině. Tam se domácí dostali do těsného náskoku 2:1. Poslední dějství tak bylo otevřené, nicméně Platan si vedení nenechal vzít, naopak třetí brankou spečetil svou výhru! Konečný výsledek 3:1.

HC Dranreb Nová Včelnice – HBC Prachatice C 3:1

Nová Včelnice přivítala doma Prachatice C a připsala si sedmou výhru. Prachatice nezačaly zápas špatně, i přes to se vítězství spíše přibližovali domácí. Ti nastříleli do prachatické sítě tři góly, čemuž C-tým Prachatic nedokázal vzdorovat. Dranreb porazil Prachatice C 3:1!

Pohled trenéra Prachatic Pavla Valenty: „Posilněni o několik nadějných dorostenců jsme se pokusili poprat s včelnickým „asfaltem“. I přesto, že „absťák" po našem plastu byl z nepřesných nahrávek a odskakujících míčků očividný, v první třetině jsme byli lepší, bohužel bez gólového efektu. Společně se „Schmidťákem“ (Tomáš Schmidt) jsme se snažili prosazovat individuálně, ale (zejména) hřiště bylo proti. Nicméně výkon a bojovnost celého týmu podpořený výborným Luxem v brance jsou příslibem do budoucna!“