TITULNÍ STRANA » Švantlák nadělil Suchdolu 20 branek, béčko Prachatic zvítězilo 1:0 po nájezdech!
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Pavel Kortus ml. | 17.10.2016 23:29:17 | 810x

KHbL – O víkendu se odehrály další čtyři zápasy krajské hokejbalové ligy. Suchdol zavítal do Písku a odjel s debaklem 2:20. Falcon doma nestačil na Platan, Prachatice C si poradily s Vikingy a zápas mezi Dranrebem a Prachaticemi B skončil těsným vítězstvím hostů 1:0 po nájezdech.

HC Švantlův Dvůr Písek B – SK Suchdol nad Lužnicí B 20:2 (1:1, 5:1, 14:0)

Písek na svém hřišti přivítal Suchdol a začátek byl, co se týče branek, vyrovnaný. Do druhé třetiny se šlo za stavu 1:1. Tady začali mít domácí navrch a během druhé periody si získali vedení 6:2. Poslední třetina byla pro Suchdolem 15 minut hrůzy. Do jejich branky spadl míček čtrnáctkrát. O vítězi tak nelze diskutovat, Švantlák porazil Suchdol 20:2.

HBC Falcon České Budějovice – TJ Platan Protivín 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)

Falcon, který stále čeká na svou první výhru, přivítal Platan Protivín a chtěl zkusit bodovat, ale měl to těžké. Platan začal dobře a dostal se do vedení. Domácí sice dokázali vyrovnat, ale do konce třetiny opět inkasovali. Druhá třetina měla podobný průběh, Protivín odskočil Budějovickým na rozdíl dvou branek. Když ani ve třetí třetině obrat nepřišel, mohl Platan pomalu slavit. Hosté si došli pro výhru 7:3!

Zápas zhodnotil Miloslav Pexídr z Protivína: „Platan jel do Č. Budějovic jako jasný favorit a od začátku měl převahu , kterou zužitkoval ve vedoucí branku. Pak se hostující hráči předháněli, kdo si vstřelí další, a začali střílet z nepřipravených pozic většinou vedle a zbytek v klidu pochytal Rybníček. A tak přišel trest v osmé minutě, když domácí využili přesilovou hru, odražený míček zaloboval za Pavlíkova záda. Hosté ještě v prvé třetině stačili odskočit opět o branku. Ve druhé třetině přidali další a zdálo se, že se konečně rozjeli, ale domácí byli proti a nenápadnou hrou na úniky a přečíslení snížili opět na rozdíl jedné branky. Hosté z přesilovky znovu odskočili. Ve třetí třetině pomohli hostům dvě přesilovky, které obě zužitkovali a zápas byl rozhodnut. Následně ještě obě mužstva přidali po jedné brance a tak dali výsledku konečnou podobu. Ve třetí třetině bylo znát, že domácím docházeli síly i z pohledu, že nastoupili do zápasu s malým počtem hráčů, ale přesto v tomto zápase odvedli solidní výkon. Hosté měli po celý zápas znatelnou převahu a tři body jsou odměnou, i když výkon mohl být přeci jenom lepší.”
Branky: Patrovský (Bárta, Janeček)PP, Patrovský (Bárta, Němeček),  Smola (Němeček, Patrovský) -    Bican (Hrdina J.), Bican (Hrdina J.), Bíba (Kříž P.), Bican (Čekan,Plojhar) PP,  Hrdina V. (Plojhar) PP, Hrdina J. PP, Bican (Stropnický)

HBC Prachatice C – HBC Vikings České Budějovice 7:5 (1:3, 3:2, 3:0)
Českobudějovičtí Vikings přijeli do Prachatic, kde je čekal duel s C-týmem. Hosté začali dobře a během prvního dějství se dostali do vedení 3:1. Tempo Vikingů pokračovalo i po přestávce, kdy se dalšími góly dostali do vedení 5:1! Pak se však do hry vrátili domácí, kteří do druhé pauzy snížili na 4:5 a ve třetí třetině třemi góly otočili vývoj zápasu. Prachatické “céčko” tak poprvé získalo své první body!

„Toto utkání by se dalo hodnotit ze dvou úhlů pohledu. Ten první a méně příjemný úhel pohledu je výkon mužů v pruhovaném. To, co od počátku utkání předváděli, je smutná parodie na rozhodčí. Nebývá zvykem, že by se oba týmy shodly na tom, že rozhodčí svoji úlohu nezvládli a toto důležité utkání svými chybnými výroky na obě strany velmi výrazně poškodili. Poučení, které z toho pro nás plyne, je, že je potřeba se soustředit jen a jen na hru a verdikty sudích se nenechat rozhodit. Druhý úhel pohledu je ten sportovní, a ten byl z našeho pohledu navýsost podařený. Ve strhujícím, a pro diváky jistě zajímavém utkání dokázali hráči céčka z téměř beznadějného průběžného výsledku 1:5 udělat obrovské drama, které vyvrcholilo ve třetí třetině. V té dokázali třemi góly strhnout vedení na svoji stranu a svého soupeře tak nejenom porazili, ale dostali se před něj i v tabulce,“ hodnotil první vítězství svých svěřenců trenér Pavel Valenta

Branky domácích: 9:28 PP Bušek (Paule L.), 25:23 PP Paule L. (Nachlinger, Horák), 26:32 PP Valenta Pavel (Schmidt, Paule L.), 26:42 Bušek (Valenta Pavel, Schmidt), 31:59 Bušek (Paule L., Makovička), 37:49 SH Paule L., 44:20 PP Schmidt (Valenta Pavel, Bušek)

HC Dranreb Nová Včelnice – HBC Prachatice B 0:1 ss (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Nová Včelnice hostila Prachatice B, které měly problémy se sestavou, a na začátku zápasu jich bylo pouze sedm. První třetina začala pohledným hokejbalem, bohužel pro všechny diváky skončila bez branek. Podobný scénář měla i následující perioda – šance na obou stranách, ale gól žádný. Když ani třetí třetina nepřinesla branku, musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. Tady byly úspěšnější právě Prachatice!

K zápasu podali Prachatičtí následující komentář: „Po komplikacích se skládáním sestavy i dopravou na místo určení (cestou jsme potkali 2 vojenské "ešalony" a několik traktorů s kamióny) jsme na etapy (utkání zahájila pouhá šestice hráčů + gólman) nastoupili k zápasu na nejvzdálenějším hřišti proti mužstvu s nejdelším názvem - Nové Včelnici. Našich "sedm statečných" hned v prvním střídání inkasovalo trest, ale úvodní oslabení jsme přežili i díky tomu, že se do hry zapojila i dodatečně dorazivší "nesvatá trojice" a náš počet se tak rozrostl na 9 hráčů v poli a po jednom brankáři, trenérovi a fanouškovi/řidiči. I když domácích bylo o něco více, byl zápas vyrovnaný, se spoustou střelby a šancí na obou stranách a přítomným divákům se musel líbit. Hrálo se téměř "nahoru-dolů". Nejvýraznějšími postavami tohoto duelu byli i dle skóre oba brankáři, kteří se předháněli v pestrosti a originalitě svých zákroků. Domácí Marek Mátl si liboval ve svých oblíbených skluzech a krkolomných pozicích, ve kterých likvidoval možné i nemožné "gólovky". Náš mladíček Jaroslav Kolka pak jistě na svých chráničích kryl i nepříjemně poskakující míčky na našem brankovišti. Jedinou slabší chvilku si vybral v úvodu třetí části, kdy si míček podivně srazil mezi betony, ale naštěstí je secvakl a držel pevně u sebe. Utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem se stal Radek Sitter, který se ve druhé sérii taktak vyhnul vytrčené brankářské širočině a z velkého úhlu se štěstím trefil - 0:1. Z dalekého výjezdu si tak odvážíme cenné dva bodíky! Perličkou utkání je fakt, že pěkné počasí přilákalo do ochozů početnou skupinu diváků a na střídačky hejno vos, což shrnul Aleš Bárta: „Teda, tady je vos. A to jsme ve Včelnici!“

Pohled trenéra hostí Pavla Študlara: „Dnes musím před celým týmem smeknout. Po "epidemii" různorodých omluvenek jsme byli nuceni točit pouze 3 obránce (z nichž jeden byl mírně řečeno společensky unaven), přesto jsme odevzdali maximum a přineslo to ovoce. Sportovně musím přiznat, že domácí měli více nebezpečnějších šancí, jednou nastřelili tyč a několikrát minuli, stejně jako my, odkrytou branku. Také jim děkuji za trpělivost při čekání na naše "trousící se šváby na pivo". Sečteno podtrženo - na to, že to vypadalo, že ani neo/nedojedeme, jsou dva body zlaté!“
Branky: rozhodující nájezd R. Sitter