» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Švantlák rozstřílel Falcon a Prachatice B zdolaly Platan

Pavel Kortus ml. | 08.11.2016 14:31:55 | 788x

KHbL – O víkendu se odehrály další čtyři zápasy krajské ligy. Suchdol doma nezaváhal a porazil Dranreb 6:0. Prachatice B se utkaly s Platanem a rovněž zvítězily. Rosa si dojela pro výhru do Prachatic, kde porazila C-tým a Švanták rozstřílel Falcon vysoko 12:1.  Foto: Facebook HBC Prachatice

HBC Falcon České Budějovice – HC Švantlův Dvůr Písek B 1:12 (0:3, 0:4, 1:5)

Poslední Falcon doma hostil lídra tabulky Písek. Favorité šli do vedení dle očekávání. Po první třetině bylo skóre 3:0 pro Švantlák. Po přestávce se obraz hry nezměnil, Švantlák se pomalu a jistě blížil dalšímu vítězství. Do třetí části se nastupovalo za stavu 0:7. V poslední patnáctiminutovce domácí vstřelili alespoň čestný gól. To pro Písek nic neznamenalo, v třetí třetině nastřílel pět branek a celé utkání ovládl poměrem 12:1!

HBC Prachatice C – SK HC Rosa České Budějovice 1:8 (0:4, 1:2, 0:2)

Rosa zavítala do Prachatic, kde se utkala s tamním „céčkem.“ Hosté začali výtečně, když v prvním dějství nasázeli do soupeřovi sítě čtyři branky. Po přestávce se prosadili i domácí, ale Rosa dvěma góly zvýšila již na 6:1. Závěrečná perioda přinesla dvě branky Rosy, které podtrhly vítězství Rosy. Konečný stav 8:1 pro českobudějovický tým.

Trenér Pracahtic P. Študlar po konci zápasu řekl: „Posilněno o několik hráčů "áčka" se další body v krajské lize pokusil sebrat hostující (a tentokrát početné) Rose i prachatický "C" tým.

Bohužel jakékoliv naděje na bodový zisk vzaly za své již po 1.třetině. V té se totiž budějovickému celku podařilo skórovat hned 4x. Již ve 3. minutě se dorážkou prosadil nehlídaný Petr Vojtko. V 9. minutě upláchla domácí obraně dvojice v červených dresech, Martin Kubeš dostal namazáno mezi kruhy a z této pozice se mílí jen málokdy - 0:2. Tento hráč pak ještě několikrát orazítkoval tyč, respektive břevno, potažmo spojnici domácí svatyně. Poté se prosadil ještě Kočvara a přesnou přesilovkovou ranou Merunka a s domácími "sběrači céček" to nevypadalo růžově.

Zvlášť, když se hned z kraje druhé části prosadil znovu Kubeš - 0:5. Poté vykřesal jiskřičku naděje po bleskovém protiútoku a přesné střele domácí Tomáš Schmidt, ale to byla ze strany domácích jediná povedenější akce. Hosté naopak několikrát využili šťastných odrazů od mantinelu či brankové konstrukce, ale tomuto štěstí šli jednoznačně naproti, protože byli u všech míčků dříve a ve všech činnostech byli rychlejší a pohotovější. Spoustu jejich střel ještě zastavil brankář Lux, který se rozhodně nenudil (poměr střel 16-35 hovoří za vše).

Zmar domácích nejlépe ilustroval závěr 3. třetiny, kdy po skončeném oslabení, vběhl na hřiště nejen potrestaný Paule, ale i jeho spoluhráč ze střídačky, za což přišel trest za příliš mnoho hráčů, což prvně jmenovaný okomentoval několika jadrnými výrazy, což mu vyneslo další trestné minuty do jeho bohaté sbírky!“

Branka domácích: 15:56 Schmidt (Kotlík, Dojčar)

HBC Prachatice B – TJ Platan Protivín 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Prachatickému béčku se vstup do zápasu povedl. Ve dvanácté minutě se domácí prosadili hned dvakrát! Stav 2:0 vydržel až do konce druhé třetiny, protože v druhé části žádný gól nepadl. Platan se nevzdával a stále se dral za vyrovnáním. Prachatice mu to ale komplikovaly čím dál, tím víc. Ve třetí třetině zvýšily již na 3:0. Platan v závěru alespoň snížil. Konečný výsledek 3:1!

„Druhou polovinu základní části KH(b)L načal "B" tým Horalů odvetou proti loňskému finalistovi Platanu Protivín, který dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu, co lze v krajské soutěži vidět! Zápas začal oboustranně opatrně, šance však přišly záhy a čekalo se na první branku. O osudu utkání v zásadě rozhodla 12. minuta, kdy se nám podařilo vstřelit dvě branky. V čase 11:05 obral na útočné modré "v souboji" o míček Petr Mráz svého spoluhráče Šmídmajera a od mantinelu z ostrého úhlu napálil míček příklepem přes pod víko. Dělová rána vylétla velice rychle z branky, ale nikdo nepochyboval, že projektil trefil cíl - 1:0. Za dvacet vteřin vpadl do obrany opařených hostí Matoušek, jeho únik výborně zlikvidoval lapačkou Pavlík, ale následný závar a melu před brankou zakončil dorážkou mimo dosah ležícího gólmana František Kott - 2:0. Zbytek utkání byl v režii obou maskovaných mužů (v našem případě chlapce). Ve druhé třetině byl v permanenci zejména protivínský Vojtěch Pavlík, který v celém zápase podal vynikající výkon, a nejednou jsme si na něm vylámali zuby. Překonal jej až v 35. minutě Vít Matoušek, kterému ke skórování pomohla (ne)šťastná teč jednoho z bránících hráčů - 3:0. Jinak ale třetí část patřila jednoznačně strážci naší svatyně Jaroslavu Kolkovi. Protivín se totiž nevzdával a měl více ze hry. Náš mladík musel několikrát reflexivně reagovat na teče do protipohybu a v neskutečných gymnastických pozicích hatil hostující šance. Až ve 43. minutě nechala jinak dnes dobře pracující obrana do prostoru mezi kruhy elegantně proháčkovat Jiřího Plojhara a ten trefil přesně - 3:1. Střelecké procitnutí Platanu však naštěstí přišlo pozdě a béčko Horalů tak po výborně odmakaném zápase získalo další 3 body do vyrovnané tabulky!“ komentoval zápas Pavel Študlar, který dále hodnotil: „Z naší strany jednoznačně zatím nejlepší podzimní zápas. Konečně nám (až na 3. třetinu) fungovalo přebírání a blokace hráčů soupeře a z toho pramenící možnost přechodu do protiútoků, z nichž jsme vstřelili všechny branky. Nutno však podotknout, že bez vynikajícího Jaroslava Kolky, který zejména v závěru utkání několikrát čaroval, bychom možná neměli nic. Pochvalu však zaslouží i V. Pavlík v hostující brance. Krásný a i díky rozhodčím nezvykle (na naše souboje s Protivínem) klidný zápas!

Branky: 12. (11:05) P. Mráz (Šmídmajer), 12. (11:27) Kott (Trojan, Matoušek), 35. Matoušek (V. Mráz) – 35. Matoušek (V. Mráz)

SK Suchdol nad Lužnicí B – HC Dranreb Nová Včelnice 6:0 (2:0, 0:0, 4:0)

Suchdol doma přivítal svého souseda z tabulky Dranreb a začal lépe. Domácí šli jako první do trháku, když v prvních patnácti minutách skórovali dvakrát. Druhá třetina žádný gól nepřinesla a tak se hra za stavu 2:0 posunula do části závěrečné. Tady Suchdol ukázal, kdo je tento den na hřišti lepší, soupeři nastřílel další čtyři branky a mohl se radovat z výhry 6:0!