TITULNÍ STRANA » Švantlák se přiblížil k vítězství v základní části, Pluhův Žďár přestřílel Novou Včelnici
» 18:00 | HBC Prachatice B-HBC Prachatice A
Písek rozstřílel v domácím prostředí Zliv 7:1 (foto: HC ŠD Písek)

Petr Kaše | 26.02.2018 11:33:39 | 614x

2. Liga – Kompletním kolem pokračovala po zimní přestávce nejvyšší jihočeská soutěž. Lídr soutěže, písecký Švantlák, rozstřílel Zliv a díky zaváhání Suchdolu na hřišti Pedagogu navýšil svůj náskok na čele tabulky již na devět bodů. Pluhův Žďár uspěl v přestřelce s Novou Včelnicí. Posilněná záloha Horalů uspěla s Blatnou.

SK Pedagog České Budějovice - SK Suchdol nad Lužnicí 4:3 ss (1:0,2:2,0:1-1:0)

Českobudějovický Pedagog uspěl v prvním utkání po zimní přestávce proti druhému Suchdolu. O vítězství domácích musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Za domácí se v základní hrací době trefovali Malecha, Smudek a Staněk, branky hostů stříleli Bednář a dvakrát do černého mířil Kalát. V samostatných nájezdech za Pedagog skórovali Kvítek a Malecha, zatímco hosté nedokázali na domácího strážce svatyně vyzrát ani jednou.

SK Beer Stars Pluhův Žďár - HC Dranreb Nová Včelnice 7:6 (2:2,1:4,4:0)

Souboj dvou nejhorších týmů soutěže nabídnul zajímavou přestřelku se štastnějším koncem pro domácí Pivní Hvězdy. Po úvodní vyrovnané části, ve které se oba celky prosadily shodně dvakrát, si hosté ze Včelnice vypracovali v druhé periodě tříbrankový náskok a vypadalo to, že si z Pluhova Ždáru odvezou všechny body. Závěrečná část ale byla zcela v režii domácích borců, kteří čtyřmi trefami otočili výsledek ve svůj prospěch a berou důležité tři body. Díky tomu stále mohou živit naděje na účast ve vyřazovacích bojích. Na šesté Prachatice ztrácejí pouze tři body, přičemž mají dvě utkání k dobru.

HBC Prachatice B - TJ Blatná Datels 4:3 (1:1,2:1,1:1)

branky a nahrávky: 8. J. Sitter (Valenta) SH; 20. Klíma (J. Sitter, Valenta); 25. Turek (Bušek); 45. Trojan (Kadlec) - 12. Matějka; 17. Vinter (Michálek, Sedláček); 28. Vaníček TS
Prachatické „Béčko“ nastoupilo po zimní přestávce, kdy se každý z hráčů připravoval, v drtivé většině případů nepřipravoval individuálně. Z důvodů absence několika hráčů (Hans Waldmann je na dlouhodobé cestě po Asii za poznáním vlastního já, Víťa Matoušek čepoval chmelový mok v olympijském českém domě na Kvildě, Martin Eichner dal přednost práci a Fanda Kott vyrazil do hor na lyžařskou předkvalifikaci na ZOH 2022 v Pekingu) jsme rádi využili posil z A i C týmu. I díky nim byl vidět velmi vyrovnaný zápas, jehož rozuzlení přišlo až půl minuty před koncem!

Polovinu úvodního dějství jsme odehráli v oslabení (1. trest již v čase 0:38!) a jen díky dobře odbráněným oslabením, přesným zákrokům brankáře Holuba a štěstí jsme neinkasovali. Paradoxně jsme právě při jedné z přesilovek Datlů šli do vedení. V 8. minutě hosté pomalu střídali, Valenta tak měl dost času vyslat kapitána Jiřího Sittera, ten upláchl po křídle a přesnou ranou otevřel skóre – 1:0. Blatenským se podařilo vyrovnat v podstatě z ničeho. Zmatků v naší rozehrávce využil Jindřich Matějka, obral za brankou o míček naše beky, vyjel před Holubí klec a neomylně se trefil mezi „vídeňské párky“
– 1:1.

Druhou část jsme načali obdobně. Zamrzlých drátů v komunikaci obrany využil Zdeněk Vinter, upláchl všem a krásným bekhendovým blafákem „za tyč“ překlopil v čase 16:33 skóre na stranu hostů – 1:2. Šťastného vyrovnání jsme se dočkali po 3 minutách hry. Jiří Sitter nastřelil při svém pokusu Miroslava Klímu a od jeho těla se míček odrazil za Šuhajova záda – 2:2. Za 5 minut už jsme opět vedli, Bušek našel Jana Turka, ten proběhl středem do útočného pásma, zpoza kruhů vystřelil a trefil přesně pravý horní růžek – 3:2.

Úspěšný asistent pak ale z kraje třetí třetiny zatáhl za záchrannou brzdu a hosté tak dostali výhodu trestného střílení, které bleskurychlým blafákem a střelou pod víko zakončil Sebastian Vaníček – 3:3. Teď to bylo opět kdo z koho. Dvakrát se vynikající lapačkou prezentoval mladík v hostující brance Matěj Šuhaj a zvlášť v prvním případě zázračně vytáhl Klímovu střelu do šibenice. Když už se zdálo, že se půjde na nájezdy. Přišla střela Michala Kadlece, Šuhaj neudržel zmrzlý míček, v nastalém zmatku se nakonec dostal k zakončení David Trojan a procedil míček do branky. Na tabuli svítil čas 14:29! – 4:3. Přesto ještě mohli Datli vyrovnat, ale míček, který už už plachtil za Holubova záda, se podařilo nějakým zázrakem udržet před brankovou čarou!

Hodnocení trenéra Horalů Pavla Študlara: Vydřené vítězství, Blatenští hráli parádně, zápas mohl klidně skončit remízou, k nám se však přiklonil i velký kus štěstí, zvlášť při nekonečné řadě oslabení, která jsme však nakonec zvládli. Na to, že je začátek „jara“ byl k vidění opravdu pěkný zápas, škoda jen, že si do ochozů nenašlo cestu více diváků. Ale je jasné, že v těchto letních teplotách jsou všichni raději někde „u ledu“!

foto z utkání ZDE

zdroj: HBC Prachatice facebookové stránky

HC Švantlův Dvůr Písek - HBC Zliv 7:1 (3:0,1:0,3:1)

branky a nahrávky: 3. Habart (Šperl, Přibyl), 6. Tajbl (Habart), 12. Tajbl (Habart, Kabele), 27. Rychlík (Volf, Zábranský), 38. Volf (Přibyl, Zábranský), 39. Šperl (Hromádka, Habart), 45. Volf (Zábranský) - 40. Řimnáč (Masař).
Vstup do jarní části vyšel lídrovi soutěže na výbornou. V nedělním mrazivém počasí šli domácí rychle do vedení a celý zápas měli pod kontrolou. První branku v oranžovo-černých barvách zaznamenal Kamil Tajbl, jenž dokonce útočil na hattrick. Proti svému mateřskému klubu byl úspěšný i reprezentant Šperl, který vstřelil 100. gól Švantláku v letošní sezóně. Hosté se poprvé a naposledy prosadili pět minut před koncem za již rozhodnutého stavu 6:0 zásluhou Rimnáče, poslední slovo si ale vzal domácí Volf. Švantlák tak i s úroky vrátil Zlivi podzimní porážku a navýšil svůj náskok v tabulce již na devět bodů před dvojicí Suchdol a Blatná.