TITULNÍ STRANA » Také písecká záloha vykročila za obhajobou, Rosa pojede do Protivína za vyrovnaného stavu
14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
ilustrační foto Rosa - Vikingové (foto: Redakce)

Petr Kaše | 17.05.2018 08:46:46 | 438x

Krajská liga semifinále play-off – Také Krajská liga o víkendu zahájila semifinálové série. Za obhajobou vykročila písecká záloha, i když v neděli se na vítězství pořádně nadřela. Druhá série mezi Rosou a Protivínem je po úvodních dvou utkáních vyrovnaná.

HC Švantlův Dvůr Písek B - HBC Prachatice C 7:1 (3:0,0:1,4:0) a 6:4 (2:0,2:0,2:4)

Stav semifinálové série 2:0

Písecká záloha potvrzuje i nadále svojí dominanci. Po jednoznačném vítězství v základní části uspěla také v obou semifinálových zápasech před vlastními fanoušky. V sobotu to byla naprosto jednoznačná záležitost, hosté se zmohli pouze na jeden čestný zásah.

V neděli to vypadalo na podobný scénář. Švantlák po dvou třetinách držel vedení 4:0 a v poklidu kráčel za druhým korálkem. Horalové ale v závěrečné zabrali a čtyřmi brankami během čtyř minut srovnali stav a začínalo se od nuly! Rozhodnutí přišlo v čase 40:39, kdy rozhodl o vítězství domácích Zábranský. Tečku za utkáním poté udělal 89 vteřin před koncem Kobližka. Série se tak přesouvá na hřiště Horalů za stavu 2:0 pro Písek.

SK HC Rosa České Budějovice - TJ Platan Protivín 6:2 (2:1,2:0,2:1) a 1:4 (0:0,1:3,0:1)

Stav semifinálové série 1:1

Úvodní semifinále odstartovali lépe hosté, které poslal v přesilovce do vedení Klas. Rosa ale ještě do přestávky otočila brankami Vochozky a Nechvátala. V prostřední části Rose vyšly dvě přesilovky díky trefám Kubeše a opět Vochozky. V čase 34:10 zvyšoval Kubeš již na 5:1, za minutu ale přispěchal s odpovědí hostující kapitán Bican. Poslední slovo si vzal opět nestárnoucí Martin Kubeš, jenž v čase 40:35 završil hattrick a definitivně stvrdil první semifinálové vítězství Rosy.

V nedělním utkání úvodní perioda branku nepřinesla. V té druhé hráči Platanu prosadili hned třikrát, zatímco domácí pouze jednou. V poslední patnáctiminutovce ještě hosté své vedení o jednu branku navýšili a srovnali stav série na 1:1.