» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Týmy Prachatic B a Dranrebu berou tři body, Platan zdolal Rosu až po nájezdech!

Pavel Kortus ml. | 04.10.2016 15:36:28 | 739x

KHbL – První říjnový víkend přinesl další příděl zápasů krajské hokejbalové ligy. Rosa dovedla zápas s Platanem až do samostatných nájezdů, kde na soupeře nestačila. Prachatice B si poradily s Falconem podobně jako Dranreb s Prachaticemi C. Utkání Švantláku a Vikingů bylo odloženo.

SK HC Rosa České Budějovice – TJ Platan Protivín 5:6 ss (2:1, 2:2, 1:2 – 0:1)

Rosa vstoupila do zápasu lépe a vytvořila si dvoubrankový náskok. Platan se rozkoukal ještě před koncem první třetiny a snížil alespoň na 1:2. Úvod třetiny se vyvedl hostům lépe a skóre otočili. Na to Rosa dokázala odpovědět a na konci druhé třetiny byl stav 3:2 pro Rosu. Třetí třetina přinesla dvě branky na straně hostí a pouze jednu u domácích. Stav po základní době byl 5:5, a proto se muselo jít na nájezdy. V těch byli nakonec úspěšnější hosté, kteří si připsali rozhodující bod!

Zápas okomentoval Miloslav Pexídr z Protivína: „Raketový vstup do utkání měli domácí, když si hosté nedokázali poradit s jiným povrchem hřiště a ještě kupili v obraně chybu za chybou. A tak po šesti minutách prohrávali o dvě branky, když u druhé domácí využili přesilovou hru. S koncem třetiny se hra vyrovnala a hostům se podařilo snížit, tím se dostali zpět do zápasu. Platanu vyšla oproti úvodu zase začátek druhé třetiny, kdy dvěma slepenými brankami šli do vedení. A pak si zase vzali slovo domácí, kdy během dvou minut zase zápas otočili. Tak se šlo do třetí třetiny, která byla hektická ze všech stran. Hosté ve čtvrté minutě vyrovnali stav a i nadále se bojovalo o každý kus hřiště. Domácím se podařilo jít opět ke konci zápasu do vedení, ale hosté naopak v závěru stačili ještě vyrovnat a tak se šlo na nájezdy. První domácí využili, hosté následně druhý a pak se střídali v mnoha neproměněných nájezdech, až uspěli z ležérně provedeného nájezdu hosté.  Prvé dvě třetiny pohledný výborný hokejbal s perfektním řízením. Ve třetí třetině „náhle” několik chybných rozhodnutí rozhodčího proti hostům, které ovlivnili průběh zápasu, hráčům hostí v takto vypjatém zápase povolily nervy a bylo z toho šest osobních vyšších trestů během deseti minut. To, že rozhodčí několikrát chyboval  a následně nepřiměřeně trestal, není jenom můj názor, ale i přihlížejících a dalších účastníků zápasu.”

Branky: Ruprecht (Vojtko), Trnka (Ruprecht, Vojtko), Trnka (Vojtko), Kočvara (Ruprecht, Zachoval R.), Keclík - Klas (Pavlíček), Koloušek (Holý), Trkola (Čekan), Trkola (Bican), Stropnický (Bican), Čekan

HBC Falcon České Budějovice – HBC Prachatice B 3:7 (2:2, 1:1, 0:4)

Falcon přivítal prachatické béčko a dlouho tomuto celku sekundoval. Prachatice šly do vedení, ale Falcon vždy dokázal vyrovnat. Tak tomu bylo do první přestávky dvakrát, stav 2:2. Druhá perioda přinesla opět vedení hostům, kteří o něj znovu do konce třetiny přišli. Třetí třetina odkryla, kdo měl více sil. Hosté dostali hru pod kontrolu a čtyřmi góly rozhodli o svém vítězství 7:3!

„Po domácím výprasku od Písku se prachatické "béčko" představilo v kombinované sestavě proti Falconu (pětice hráčů měla v nohách těsně předcházející zápas "A" týmu proti Pedagogu!). Kvůli únavě i našemu laxnímu přístupu (hrajeme přece s předposledním...) jsme na úvodní gól čekali až do 8. minuty, kdy Bednář z modré poslal krásnou střílenou nahrávku na kapitána Františka Kotta a ten tečoval míček za Hrbáčka ani nevěděl jak - 0:1. Domácí se však „překvapivě" nepoložili a hned za minutu bylo srovnáno. Naše pětice opět pobíhala v obranném pásmu jak hadr na holi, nikdo vlastně neměl nikoho, a tak pro změnu kapitán domácích Pavel Vejvoda z hranice kruhů procedil míček skrze Kolku - 1:1. Ve 12.minutě napřáhl na modré Jan Kubička a jeho projektil prošel přes clonu hráčů i stojícího brankáře - 1:2. Pak však přišlo několik zbytečných vyloučení a Jan Štěpánek z dorážky nad již sedícího Kolku vyrovnal (opět za nerušeného dohledu našich dvou bránících hráčů!) - 2:2. Pokračující oslabení jsme však z kraje druhé části ubránili a v následném tlaku se také z dorážky prosadil Jaromír Markytán - 2:3. Další šance však pochytal výborný Hrbáček a 13 vteřin před koncem druhé třetiny se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání, když opět v přesilovce a opět z dorážky šťastně procpal míček za čáru Vilém Minks - 3:3. Benjamínek v naší brance však ukázal, že chytat rozhodně umí a několikrát nechal vyniknout své rozštěpy, betony, vyrážečku a jednou krásný semafor lapačkou! Ve 34. minutě vypálil při přesilovce Markytán, Hrbáček výborně zasáhnul, ale proti dorážce Davida Trojana nestačil zaujmout správný postoj - 3:4. Za další čtyři minuty vpadl jako pomalý vítr do třetiny Trojan znovu, skvostně naservíroval osamocenému Jaromíru Markytánovi a ten nás šťastně mezi betony přesunujícího se gólmana definitivně uklidnil - 3:5. Sedmi statečným domácím viditelně ubývalo sil, což nám výrazně pomohlo. V 41. minutě div při pokusu o tvrdou střelu neskočil kotoul plavmo Bednář, jeho „raketu“ však tečoval mimo dosah brankáře před brankou výborně stojící Petr Mráz - 3:6. Náš vousatý JoeTorto (Z. Bednář) se však v předposlední minutě přeci jen dočkal, když při přesilové hře dostal namazáno od Matouška a z úhlu dostal míček do sítě – 3:7,“ napsali o zápasu Prachatičtí na svém webu.

Pohled trenéra Pavla Študlara:„Doslova a do písmene jsme utrpěli výhru. Klobouk dolů před Sedmerem sokolů a gólmanem, kteří se dvě třetiny statečně drželi a nebýt jistého Jaroslava Kolky v naší bráně, mohlo to být všechno jinak. Ve třetí třetině však domácím došly síly, což nám hrálo do karet. Jinak jsme hráli opět zejména v obraně tragicky a dvě ze tří branek inkasovali z nepochopitelných dorážek. Jak prohlásil dnes (krom brankáře) nejlepší hráč Petr Mráz: „Kdyby to byla jedna druhá dorážka, ale ona je to většinou pátá šestá!" Obranu musíme jednoznačně zlepšit a připravit se na týmové derby proti našemu „céčku!“

HBC Prachatice C – HC Dranreb Nová Včelnice 3:6 (1:3, 0:1, 2:2)

Prachatice C hostily Dranreb a nezačaly dobře. Hosté vyhráli první třetinu poměrem 3:1 a byli rázem na koni. V druhém dějství své vedení podpořili čtvrtou brankou a do závěrečné třetiny se šlo za stavu 4:1 pro Novou Včelnici. Tato patnáctiminutovka skončila remízou 2:2 – Dranreb zvítězil 6:3!

O zápase se rozhovořil Miroslav Kubín z Nové Včelnice: „Do Prachatic jsme dorazili v dosti okleštěné sestavě (osm hráčů do pole), což ale vůbec neovlivnilo naše odhodlání odvést si od Šumavy nějaké body. Utkání pro nás začalo až nečekaně hladce, kdy Vojtěch Strašík vsítil branku již v 11. sekundě. Naše radost vydržela přibližně půl minuty, kdy domácí srovnali krok a začínalo se od začátku. Naštěstí jsme se za celé utkání nedostali do ztráty a za velkých osobních obětí (např. zraněný kotník Petra Jindry) a s nezanedbatelným přispěním spolehlivě chytajícího brankáře Marka Mátla, jsme dovedli utkání do zdárného konce s výsledkem 6:3 pro nás.”

Branky hostů: Strašík Vojtěch 3, Sedlák Miloslav, Kubín Miroslav, Jindra Petr