» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

V krajské lize buší na semifinálová vrata Nová Včelnice a Suchdol

Pavel Kortus ml. | 25.04.2017 10:26:24 | 703x

KHbL čtvrtfinále play off – V sobotu bylo zahájeno play-off krajské hokejbalové ligy. Ve čtvrtfinále na sebe narazil celky Rosy a Suchdolu a první bod v sérii slavili Suchdolští. V druhé čtvrtfinálovém střetnutí uspěla po nájezdech Nová Včelnice. Oba vítězné celky budou mít v sobotu šanci na ukončení čtvrtfinálových sérií a postup do semifinále.

SK HC Rosa České Budějovice – SK Suchdol nad Lužnicí B 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Čtvrfinále nezačala domácí Rosa dobře. Suchdol, v sestavě s několika pendly, vstoupil do prvního střetnutí na soupeřově hřišti lépe a již v první třetině se ujal vedení zásluhou přesné rány Milana Dlugoše. To trvalo i po druhé třetině, která skončila shodně 1:1. Rosa měla na vyrovnání posledních patnáct minut, ale ty nevyužila. Suchdol se naopak prosadil potřetí a pojistil si tím tak první vítězstí v sérii! Konečný výsledek 1:3, stav série 0:1.

HC Dranreb Nová Včelnice – TJ Platan Protivín 2:1P (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Druhé čtvrtfinálové střetnutí začalo rovněž lépe pro hostující celek, který vstřelil úvodní branku. Dranreb však dlouho neotálel a ještě do hvizdu oznamujícího konec první třetiny vyrovnal. Druhá perioda byla plná pěkného hokejbalu, bohužel ale bez branek. Když ani třetí dějství nenabídlo žádný gól, muselo se do prodloužení. To netrvalo dlouho, domácí vsítili rozhodující branku, která jim zajistila vedení v sérii 1:0! Konečný výsledek 2:1 po prodloužení.

Vítězné utkání Dranrebu hodnotil po zápasu domácí Miroslav Kubín: „První utkání série začalo lépe pro hostující oddíl, který se z kraje první třetiny dostal do vedení 1:0. To byl pro nás docela citelný zásah, z kterého jsme se snažili co nejdříve oklepat. To se stalo naštěstí již v první třetině, kdy po přihrávce Strašíka vyrovnal na 1:1 Sviták. Druhá a třetí třetina nabídla skoro vše, co do hokejbalového utkání patří. Hrál se aktivní hokejbal plný šancí na obou stranách při hře pět na pět i při přesilových hrách. Jediné, co chybělo, byly branky. Proto hned v prvním utkání došlo na prodloužení. Naštěstí se těsně po začátku podařilo po přihrávce Svitáka ukončit utkání Strašíkovi. To pro nás znamená vedení v sérii 1:0. Poděkování po utkání patří nejen soupeři, který se ukázal v dobré formě, ale hlavně celému celku Dranrebu, který s výraznou podporou výborně chytající brankáře Mátla uhájil domácí hřiště.”