» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
HBC Hostivař - SK Suchdol n. L. (foto: Barbora Smudková)

V play-off si zahraje Suchdol, o body obral neporaženou Hostivař

Barbora Smudková | 15.03.2017 18:21:02 | 511x

Extraliga MD – Mladší dorostenci mají před sebou ještě jedno kolo základní části, o postupujících do play-off je ale už po uplynulém víkendu jasno. Suchdol obhájil druhou příčku proti vedoucí Hostivaři, která ve svém posledním zápase poprvé prohrála. A Suchdol už nemůže ohrozit ani Pedagog, který z Písku vyvezl jen dva body. Prachatice a Olymp si se soupeři z Prahy a Vysočiny neporadily.

HBC Hostivař – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Vedoucí tým tabulky, HBC Hostivař, hostil o víkendu jihočeského soupeře hned dvakrát. V sobotu se do hlavního města vydali dorostenci Olympu, proti nimž se Hostivař jevila jako jasný favorit. Na skóre se jejich dominance projevovala velmi postupně, první třetina po jediném zásahu Nocara skončila výsledkem 1:0. Ve druhé části Pražané skórovali hned třikrát, na 4:0 postupně navýšili Němec, Srp a Bůžek. I ve třetí části zůstal tlak především před brankou hostí střeženou Samotánem. Za jeho záda do konce utkání pronikly ještě další tři střely vyslané Zámečníkem, Nocarem a Kolářem. Hostivař tak ukořistila tříbodovou výhru za stav 7:0.

TJ Kovo Praha – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 10:1 (3:0, 4:0, 3:1)

I samotný Olymp v rámci náročného venkovního víkendu čekal v neděli další tým. Na pražské Palmovce se tamní dorostenci střetli s domácím Kovem, které se chystalo obhájit pátou příčku tabulky. První gól pronikl do olympské branky v úvodu sedmé minuty, kdy hradeckého gólmana prostřelil Bartík. O chvíli později už Kovo vedlo 2:0 po střele Zámečníka, do konce třetiny stačil se svým gólem do mlýna přispěchat Sklenář. Také v druhé třetině Pražané vzali branku Olympu útokem, 34 vteřin po úvodním buly už míček visel v síti hostí po střele Stejskala, na nějž o necelou minutu později navázal Schubert. Po dalších zásazích z holí Zemana a Hejmy odcházeli Hradečtí do šaten za skóre 7:0, na kterém o den dříve končili zápas. Kovo ale Jihočechy nešetřilo ani ve třetí části, kdy svůj druhý gól vstřelil Hejma a dvakrát podpořil skóre Vnuk. Za stavu 10:0 se Olympu podařilo proniknout skrz domácí obranu a Pavlík v poslední minutě snížil po nahrávce Hronzy na 10:1. Zbývající vteřiny už ani jeden z týmů nevyužil, Olymp tak z Prahy body nedovezl.

HC ŠD Písek – SK Pedagog České Budějovice 3:4ss (2:2, 0:1, 1:0-0:1)

Třetí Pedagog před nedělním polednem rozehrál utkání v Písku ještě s nadějí na postup do play-off, kterou umocňoval náročný soupeř jejich rivalů ze Suchdola. Už ve 29. vteřině ale překvapil ambiciózní hostí Čadil, který z mezikruží poslal míček do budějovické branky. Na koni ale Písek nezůstal dlouho, o necelou minutu později vyrovnal skóre Neruda. Vyrovnaná hra vydržela až do jedenácté minuty, kdy po chybě domácích Chudomel našel Hucla a ten pod Baušovo břevno nadělil gól na 1:2. Podobně jako v úvodu první části ale ani Pedagogu vedení dlouho nevydrželo, tlak na branku střeženou Tomáškem využil Pechlát. Pěknou hru předváděly i v druhé části obě strany. Písek během přesilovky už doufal v proměnění šancí Hrnečkové a Hnyka. Nakonec se ale po propuštění Krajánka z trestné lavice radoval Pedagog, když Zelenka dostal Budějovice do vedení 2:3. Ve třetí části si dali domácí za cíl vyrovnat, pevná obrana hostí a hbyté úniky před domácí branku ale Písku snažení nijak neulehčovaly. Míček ale do sítě Budějovic přecijen doputoval, v poslední dvouminutovce pronikl intenzivní obranou hostí Čadil. Pedagog sice ihned přešel do útoku, kde předvedl dvě velmi nadějné šance, siréna hlásající konec byla ale neúprosná. Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů, ze kterých už si Pedagog nemohl odnést víc než dva body. Ty nakonec skutečně vybodoval, vítězný gól vstřelil až v osmé sérii nájezdů Silný.

Fotografie z utkání naleznete ZDE

HBC Hostivař – SK Suchdol nad Lužnicí 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Výsledek píseckého duelu s napětím očekával i druhý Suchdol, který čekalo nelehké utkání proti první Hostivaři. Jihočeši pražský tým překvapili rychlým nástupem do utkání, které v 43. vteřině vyšperkoval Braun. Druhého zásahu se šancemi nabitá druhá třetina dočkala až o deset minut později, kdy vyrovnávací gól Hostivaře vstřelil za záda hostujího Kolky Čejka. Suchdolští ale s odpovědí nemuseli dlouho čekat, vyloučení na straně domácích potrestal gólem na 1:2 Sládek. Za těsného vedení Jihočechů nechtěl nikdo nic zakřiknout, nervozitu ale částečně uvolnily zprávy o pouhém dvoubodovém zisku Pedagogu v Písku. Že je postup nablízku navíc dvě minuty po začátku druhé části naznačil gólem na 1:3 Apfelthaler, který rovněž využil vyloučení Nocara na straně Pražanů. Domácí se za stavu 1:3 stále nevzdávali a dávali výborně chytajícímu Kolkovi, který se do branky Suchdola postavil poprvé, pořádně zabrat. A že svou dosavadní neporazitelnost nevzdá Hostivař bez boje bylo jisté i před třetí třetinou, kdy se Sládek nechal slyšet, že „to bude ta nejdelší třetina v životě“. Suchdolští se zaměřili především na obranu, přesto třetí část přinesla zajímavé akce na obou stranách. Dvě minuty před koncem Kolku překonal gólem na 2:3 Vosátka a pro Hostivař to byl jasný signál k mobilizaci všech sil. Těžkou hru proti šesti Pražanům v poli ale Jihočeši zvládli, v úvodu poslední minuty ještě Braun od červené čáry navýšil náskok zásahem do prázdné branky.

Suchdol tak v záklaním čase vybojoval vítězství 2:4, které mu definitivně zajistilo postup do čtvrtfinále. V něm se střetne s týmy Hostivaře, Plzně, Kladna, Pardubic a Letohradu.

Z utkání jsme pro vás na našem Facebooku přinesli už v neděli několik záběrů.

HBC Prachatice – SK Jihlava 4:6 (2:1, 2:2, 0:3)

V neděli si zahrály také Prachatice, které přivítaly tým Jihlavy. Utkání rozehráli lépe Horalové, kteří už v polovině čtvrté minuty vedly po zásazích Sedláčka a Uhlíře 2:0. Snížení na 2:1 hostím zařídil až chvíli před koncem třetiny Teodor Herman. Skóre se znovu měnilo až ve 26. minutě, kdy podruhé ve prospěch Prachatic zasáhl Sedláček, Jen 26 vteřin poté se ale předvedl i druhý z bratří Hermanů Hubert, který znovu snížil na 3:2. V 28. minutě se pak Jihlavští dočkali vyrovnání z hole Zbořila. Před koncem druhé třetiny ještě stačil znovu skórovat Sedláček, ten ale s hattrickem bohužel završil i gólovou aktivitu Prachatic. Jihlavě se oproti tomu ve třetí části výjimečně dařilo, další tři góly z hole Teodora Hermana tak rozhodly o výhře vysočinského týmu poměrem 4:6.