TITULNÍ STRANA » V repríze loňského finále uspěl Písek a zůstává stoprocentní, Blatná vyloupila Pedagog
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Prachatice - Pluhův Žďár 4:3 (foto: HBC Prachatice)

Petr Kaše | 03.10.2017 09:22:54 | 355x

2. liga – Překvapením jsou prozatím v letošním ročníku výkony blatenských Datlů. Ti z dosavadních tří utkání ani jedno neprohráli a s osmi body jim patří druhá příčka. Lídrem zůstává písecký Švantlák, který uspěl na hřišti Suchdolu. První letošní body slaví Zliv, která si poradila s Novou Včelnicí. Pluhův Źďár neuspěl v Prachaticích a se dvěma body zůstává stoprocentní.

SK Pedagog České Budějovice - TJ Blatná Datels 5:6 ss (1:2,1:0,3:3-0:1)

Blatná překvapivě vyloupila Pedagog a nadále zůstává bez porážky. Úvodní část patřila Datlům, domácí ale v prostřední části náskok hostujícího celku smazali. Nerozhodla ani třetí část, na branky bohatá, kdy se oba celky prosadili shodně třikrát. A tak se šlo na nájezdy, ve kterých vystřelil bonusový bod pro Blatnou Pangrác. V základní hrací době se za Pedagog trefovali 2x Míšek, Vochozka, Neruda a A. Bárta. Za hosty se hattrickem blýskl Vaníček, zbývající branky obstarali Vinter a Pangrác. Blatenští tak ze tří utkání ani jednou neprohráli a s osmi body jim patří druhá příčka za suverénním Pískem.

HBC Zliv - HC Dranreb Nová Včelnice 4:1 (2:1,2:0,0:0)

V souboji týmů ze dna tabulky uspěli zlivští hráči, kteří si tak připisují první letošní vítězství. Za tím vykročili již v úvodní části, kterou vyhráli 2:1. Nováček z Nové Včelnice ve zbytku utkání na vyrovnání nedosáhl, naopak inkasoval ještě dvakrát a odjíždí ze Zlivi s prázdnou. V tabulce se pak krčí na posledním místě bez bodového zisku a skóre 7:25.

HBC Prachatice B - SK Beer Stars Pluhův Žďár 4:3 (2:2,2:1,0:0)

branky: 8. Matoušek (Trojan); 10. Schmidt (Valenta, J. Sitter); 19. Valenta (Trojan); 21. Bednář (Trojan,Šmídmajer) - 3. T. Málek (J. Málek) PP; 13. Paščenko (Ondřej, Čadek); 30. Ondřej (Čadek)

Podruhé v řadě se domácím dvěma desítkám fanoušků představilo Horalské Béčko. To chtělo jistě napravit ztrátu tříbrankového náskoku z utkání proti Pedagogu. V cestě však stály nevyzpytatelné Pivní hvězdy z Pluhova Žďáru s několika bývalými hráči Tábora v sestavě (Šuléř, Hrouda či Portl). Ze služby vlasti si do branky Prachatických odskočil mladík Matouš Turek a přes těžký začátek dovedl svůj tým k 3 bodům!

Již v 1. minutě mohl skórovat pomocník z „C“ týmu Tomáš Schmidt, ale osamocený před úplně prázdnou brankou rozezvonil sportovně pouze břevno. A tak se z úvodní branky radovali hosté. Ve třetí minutě neudržel při přesilové hře hostí Turek míček po střele Tomáše Málka a oranžový nesmysl propadl za jeho záda – 0:1. Vyrovnání přišlo za 5 minut. V tandemovém seskoku přenechal Trojan míček „pod sebe“ na Víta Matouška a střídačka mohla zvedat rrruce (ty rrr jsou tam schválně, pozn. redakce) – 1:1. V 10. minutě jsme šli do vedení, když obdobné vystoupení předvedli Valenta a skórující Tomáš Schmidt2:1. Pivní hvězdy však stihly ještě vyrovnat, když se 2 minuty před koncem trefil legendární matador Petr Paščenko2:2.

Po čtyřech minutách prostřední části se štěstím vymotal z obranných sítí u mantinelu Trojan, přes šířku pásma nahrál Pavlu Valentovi a ten byl rychlejší než přemisťující se brankář Dvořák – 3:2. Za další minutu pak opět zůstal za brankou schovaný „Trojský kůň“, který našel před brankou volného Zdeňka „Torta“ Bednáře a ten se trefil do protipohybu gólmana – 4:2. Další prázdnou bránu pak spálil Míra Klíma a tak na rozdíl jediné branky snížil ve 30. minutě Vratislav Ondřej, který zakončil pohledný rychlý protiútok – 4:3.

Závěrečná patnáctiminutovka už žádnou branku nepřinesla a tak si „B“ tým připsal veledůležité vítězství!

Hodnocení „externího“ trenéra Prachatic Pavla Študlara:„Na zápase jsem opět nebyl, ale musely to být neskutečné nervy. Dostával jsem sms po třetinách a pořád trnul, jak to dopadne. Děkuji zaskakujícímu „vrátnému“ Waldimu, pomocníkům z céčka a brankáři Turkovi, který nám při absenci „Holoubího“ vytrhl trn z paty. Celý tým pak má (jistě nejen) můj obdiv, všichni se zasloužili o předůležité body!“

Zdroj: Pavel Študlar, HBC Prachatice

SK Suchdol nad Lužnicí - HC Švantlův Dvůr Písek 2:5 (1:1,1:2,0:2)

branky: 6. Kalát (Císař), 17. Sládek - 6. Šperl (Habart, Kabele), 17. Šperl (Kabele), 30. Gába (Šperl), 42. Gába (Šperl), 45. Rod.
V repríze loňského finále zajížděl Švantlák na horkou půdu do Suchdola. Domácí šli na začátku 6. minuty do vedení díky Kalátovi. Za necelých čtyřicet vteřin byl vyloučen Fical a hosté bleskurychle trestali. Po devíti vteřinách srovnal David Šperl. Na další branky se čekalo až do druhé třetiny. V jejím úvodu šel do vedení znovu Suchdol zásluhou Sládka. Ovšem znovu bylo rychle srovnáno, tentokrát přesně po 20 vteřinách mířil opět do černého písecký Šperl. Rozhodující branka přišla 13 vteřin před druhou sirénou, když se trefil Ondřej Gába. Stejný hráč navýšil vedení Švantláku ve 42. minutě. Domácí pak zkusili ještě hru bez brankáře, za to je ale potrestal pátou brankou Rod. HC ŠD veze další 3 body a vládne 2. lize již se 4 bodovým náskokem!

Utkání komentuje jeden z nejlepších hráčů na hřišti a autor dvou přesných zásahů v barvách Písku David Šperl: Byli jsme lepším mužstvem a zaslouženě zvítězili, tentokrát i bez hokejistů.