TITULNÍ STRANA » Vikingové inkasovali patnáct branek, souboj dvou nejlepších celků soutěže ovládla písecká záloha
» 18:00 | HBC Prachatice B-HBC Prachatice A
ilustrační foto Rosa - Vikingové (foto: redakce)

Petr Kaše | 27.03.2018 12:51:48 | 439x

Krajská liga – Kompletní kolo měla o víkendu na programu Krajská liga. Dařilo se v něm Falconu, který v českobudějovickém derby nasázel 15 branek do sítě Vikingů. Platan uspěl na hřišti poslední Zlivi. Vítězství v základní části si s předstihem zajistila písecká záloha, která v souboji dvou nejlepších celků soutěže zvítězilla na hřišti Rosy. V Suchdole musely rozhodovat až samostatné nájezdy, ve kterých domácí střelci předčili ty prachatické.

HBC Falcon České Budějovice - HBC Vikings České Budějovice 15:3 (4:0,4:1,7:2)

Souboj dvou českobudějovických celků proměnili domácí v exhibici a v naprosto jednoznačnou záležitost, kdy do sítě Vikingů nasázeli hned patnáct branek! Vikingové během 17 odehraných utkání inkasovali již 113 branek, což je suverénně nejvíc z celé soutěže. Hned devět kanadských bodů si připsal nejproduktivnější hráč domácích Petr Janeček (4+5), jeho spoluhráč Jan Štěpánek zaznamenal též čtyři trefy do černého.

HBC Zliv B - TJ Platan Protivín 2:5 (0:1,1:1,1:3)

Poslední Zliv nestačila v domácím prostředí na protivínský Platan a zůstvá na dně tabulky. Hosté vykročili za třemi body již v úvodní části, kdy si vypracovali jednobrankový náskok. V prostřední periodě se oba celky prosadily shodně jednou, v té závěrečné poté Platan ještě své vedení navýšil a bere tři body.

SK HC Rosa České Budějovice - HC Švantlův Dvůr Písek B 1:5 (1:1,0:1,0:3)

Souboj dvou nejlepších celků soutěže ovládli obhájci z Písku. Domácí Rosa držela s vedoucím celkem soutěže pouze první patnáctiminutovku. V té druhé strhli písečtí vedení na svou stranu a v závěrečném dějství třemi brankami definitivně rozhodli o svém vítězství. Písecká záloha si díky vítězství s předstihem zajistila vítězství v základní části.

SK Suchdol nad Lužnicí B - HBC Prachatice C 4:3 ss (0:0,0:1,3:2-1:0)

branky a nahrávky: 34. Kohl (Sládek) PP; 36. Lakatoš (Sládek, Císař) PP; 39. Sládek (Kohl); rozhodující (a jediný proměněný) nájezd Petr Sládek - 30. Půbal (Bednář); 38. Valenta (J. Sitter, Veselý); 45. (44:46) Klíma (Valenta)

Také posilněné o několik jedinců z „B“ týmu a jedno „Švéda“ z Áčka zavítali sběratelé „Céček“ do města s 3600 obyvateli (údaj k NOVÉMU ROKU – ten má pro zajímavost jen 24 hodin – 2017) na česko-rakouském pomezí – Suchdola nad Lužnicí. Právě se suchdolskými a protivínskými borci se naše „stará garda“ přetahuje o co nejlepší pozici ve druhé polovině tabulky. Utkání, které ozdobil výkon obou brankářů (vím, že samochvála smrdí, ale dneska mi to fakt docela šlo!), kteří se předháněli v nejoriginálnějším zákroku dne, nakonec skončilo výhrou domácích na nájezdy.

Gólu se slušně naplněné ochozy dočkaly až na konci druhé třetiny. V té měl nejprve asi největší šanci Pavel Císař, který se od mantinelu prodral až před gólmana, ale Študlar v leže po „Haškovsku“ společně s Klímou udrželi míček před brankovou čarou. Kouzlo mága Jířího Aldorfa odčaroval v čase 29:21 Přemysl Půbal, který se probudil jako medvěd (museli byste jej vidět v šatně) ze zimního spánku a zpoza branky procpal kolem tyčky míček za brankovou čáru – 0:1.

Domácím žlutočerným dresům se podařilo skóre otočit v první polovině třetí periody. Pomohly jim k tomu přesilové hry. Nejprve ve 34. minutě se obtočil na kruhu kapitán Marcel Kohl a trefil přesně k tyči – 1:1. Z jednoho oslabení jsme přešli plynule do druhého. Při něm vypálil Sládek, míček se od prachatického bránícího hráče odrazil do vzduchu a než jsme se stačili vzpamatovat, uklidil jej ze vzduchu Martin Lakatoš za dezorientovaného Študlara – 2:1.

Za další dvě minuty bylo opět srovnáno. Jiřímu Sitterovi konečně vyšla nahrávka skrz útočné pásmo a Pavel Valenta „z první“ překonal Aldorfa – 2:2. Naše radost však trvala jen 40 vteřin. Nedoběhnutý míček u zadního mantinelu, nepokrytá přihrávka před branku a Petr Sládek opět převažuje misky vah na stranu domácích – 3:2. Od té chvíle se nám nedařilo vůbec nic, nahrát, natož vystřelit byl nebetyčný problém. Zdálo se, že domácí urvou plný bodový zisk. Až v posledních vteřinách dostal Valenta míček za domácí branku, podařilo se mu prohodit na Miroslava Klímu a ten v čase 14:46 nejen srovnal skóre, ale ještě rozčísnul úsměv spoluhráči Ladislavu Paulemu – 3:3. Přesto mohli domácí vyhrát v základní hrací době. Do konce zbývalo 7 vteřin, když přišla ztráta míčku na útočné modré, do rychlého úniku se dostal Václav Bednář, ale se závěrečnou sirénou vyprášil jen vestu prachatického brankáře.

Suchdol si však spravil chuť při nájezdech. Ani jeden z Horalů si na famózního Aldorfa nepřišel (ten už ležel dvakrát na lopatkách, ale pokaždé dokázal blafák pokrýt), za to Petr Sládek překonal Študlara povedeným bekhendovým blafákem – 4:3.

Komentář z facebookových stránek Suchdolu: V neděli přivítalo Suchdolské Béčko na svém hřišti Céčko Prachatic. Prachatice přijely na tři lajny a řádně posílené. Zápas měl dobré tempo a šance na obou stranách se střídaly jedna za druhou. Proti změně skóre byli ale oba gólmani, kteří pochytali vše co na ně letělo. První se radovali hosté, kteří dokázali na konci druhé třetiny prostřelit domácího gólmana, ale Suchdol se ve 3. třetině nadechl k obratu a 3 góly otočil skóre a sahal po vítězství. Bohužel v poslední minutě zápasu Prachatice dokázaly vyrovnat a tak se šlo do nájezdů. Jediným střelcem se stal Sládek a tak Suchdolská záloha dokázala vyhrát alespoň v nájezdech a bere 2 body do tabulky. Hvězdou zápasu se stal domácí gólman Jiří Aldorf, který dokázal chytit všechny nájezdové pokusy hostí.

zdroj: HBC Prachatice a SK Suchdol n. Lužnicí facebookové stránky