TITULNÍ STRANA » Vikingové prohráli za víkend oba zápasy, Rosa rozstřílela Falcon
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Vikingové prohráli za víkend oba zápasy, Rosa rozstřílela Falcon

Pavel Kortus ml. | 01.11.2016 09:37:20 | 1129x

KHbL – Krajská liga měla na programu o tomto víkendu hned pět utkání. Falcon utrpěl drtivou porážku od Rosy, zatímco Prachatice C prohrály se Suchdolem až po nájezdech.  Nová Včelnice zdolala Platan o gól, Prachatice B si poradily s Vikingy, kteří utrpěli následující den ještě prohru se Švantlákem.

HBC Prachatice B – HBC Vikings České Budějovice 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)

Vikingové přijeli zkusit urvat nějaký bod proti prachatickému béčku. Hosté začali lépe a dostali se jako první do vedení. Domácí však hned odpověděli a následně šli do vedení 2:1. Hra byla vyrovnaná, obě družstva střílela branky, na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Do třetí třetiny vstupovali domácí v mírné výhodě, ale vše bylo stále otevřené. Právě Prachatice ovládly poslední část a dvěma góly stvrdily svou výhru. Konečný výsledek 6:3.

Prachatičtí zhodnotili zápas následovně: „Po 14-tidenní pauze "vybruslili" na jihočeská kolbiště také hráči prachatického "B" týmu. Jejich hosty bylo 8 Vikingů za vesly a kormidelník v podobě brankáře Čížka. To domácí měli k dispozici 2 obrany a 3 útoky. Přesto to byli právě budějovičtí "nájezdníci," kdo šel velmi rychle do vedení. V čase 3:37 využil skrytou střelou dvojnásobnou přesilovku Martin Janeček - 0:1. Hned po následném vhazování ve středovém kruhu se však utrhnul Petr Mráz, rozhýbal své kilogramy, ve svém těžkotonážním úniku vypálil, gólman Čížek si srazil míček pouze pod sebe a domácí "tank" v piruetě a s hokejkou točící jako mažoretka holí doklepnul za jeho záda. To vše prosím stále v oslabení - 1:1. V 19. minutě padl nejhezčí gól zápasu. Opět po vhazování ve středovém kruhu obkroužil všechny protihráče širokým obloukem Václav Mráz tak rychle, že ho jen s údivem pozorovali a sám před brankářem nezaváhal - 2:1 Bohužel už za minutu bylo opět srovnáno, když jsme hosty nechali v ojedinělém úniku znovu několikrát trestuhodně dorážet a míček si znovu z hole Martina Janečka nakonec našel cestu za Kolku - 2:2. Uklidnění do našich řad však jako správný kapitán přinesl František Kott, který se ve 24. minutě při přesilovce tak dlouho zaměřoval, až konečně vystřelil a přes klubko těl trefil milimetrově - 3:2. Měli jsme i další šance, Čížek však chytal výborně a držel své spoluhráče. O to větší bylo překvapení, když na něj v 26. minutě vyzrál lišáckým nahozením z nulového úhlu Zdeněk "Torto" Bednář a radostí se div nevystřelil do oblak - 4:2. V předposlední minutě však obránce Eichner minul v úmyslu nahrát míček, ten mu sebral Vojtěch Holub a od levého mantinelu trefil přesně do šibenice vedle lapačky stojícího Kolky - 4:3. Skóre tak bylo dlouho nejisté a náš brankář musel být neustále v pozoru. Definitivní klid přinesla ale až 38. minuta a pohotová, důrazná a hlavně přesná dorážka Davida Trojana, který dorazil Kottovu střelu. Pro naší mladou naději to byl "teprve" druhý gól v sezóně! Od té chvíle jsme již víceméně kontrolovali hru, ale gólem neskončil ani únik tři na jednoho, který bravurně vychytal Čížek. Konečnou podobu výsledku tak dal až ve 43. minutě před brankou osamocený David Šmídmajer, který poslal míček k tyči - 6:3. Po dramatickém průběhu tak béčko znovu bere všechny body!“

Hodnocení trenéra Pavla Študlara: „Dnes jsme byli poprvé v sezóně kompletní, včetně nové posily z netolické hokejové školy Honzy Waldmanna. Vikingové nehráli vůbec špatně, skvěle jim zachytal brankář, ale nakonec rozhodl větší počet sil. Radost mám zejména z provizorně složeného 3. útoku P. Mráz - Bednář - Šmídmajer, který si svůj čas na hřišti opravdu zasloužil, navíc každý z nich skóroval, k tomu pokaždé dosti originálním způsobem! Za dodržování taktiky, psychickou odolnost při nejistém skóre, vzájemné podporování a hlavně další výhru si však zaslouží pochvalu celý tým! Díky hoši!“

Branky: 4. P. Mráz SH, 19. V. Mráz (P. Bárta), 24. Kott (V. Mráz, Trojan) PP, 26. Bednář, 38. Trojan (Kott), 43. Šmídmajer (Bednář, P. Mráz) - 4. Janeček (Štěpánek, Rajdl) PP, 20. Janeček (Kaločaj, Štěpánek), 29. Holub (Rajdl)

HC Dranreb Nová Včelnice – TJ Platan Protivín 4:3 (1:0, 3:0, 0:3)

Dranreb vstoupil do zápasu s Protivínem lépe a jako první šel do vedení. Po přestávce včelnické motory ještě přidaly a skóre se vyšplhalo na 4:0. Vypadalo to, že je rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Platan se nevzdal a začal Dranreb dotahovat. Vstřelil tři branky, což ale na vyrovnání nestačilo, a tak ze zápasu přesto odešel poražený. Konečný stav 4:3!

„Domácí začali zápas ve velkém stylu a hostům svým celoplošným atakem a pohybem nedovolili prakticky vůbec nic. Je až s podivem, že třetina skončila jen jedna nula pro domácí. Ve druhé se obraz hry prakticky nezměnil a domácí přidali další tři branky, když druhá padla po hodně sporném trestném střílení - došlo ke střetu dvou hráčů mezi kruhy a k údivu všech rozhodčí nařídil střílení, k tomu ještě postavení mimo hru na modré čáře.
Třetí třetina jako nebe a dudy. Platan se vzchopil a začal úřadovat tentokráte on. Jako politý živou vodou začal napadat, byl aktivní a začaly padat i branky, Platan se dotáhl na rozdíl jedné branky. Ještě půl minuty před koncem zkoušeli hosté hru bez brankáře, ale výsledek se již nezměnil. U rozhodčích ještě jedna minela, když domácí a hostující hráč šel do souboje o míček, mohlo být od hostujícího hráče nedovolené bránění, ale domácí se otočil a seknul úmyslně hráče hokejkou přes hlavu - dostal dvě plus deset místo pět a TH. Stalo se dva metry ode mne. Stejné jako když někdo viděl zákrok Štefana Růžičky ve službách Sparty v extralize hokeje, tam za brankou, tady u střídačky hostů.
Jinak domácí za absolutní převahu v prvních dvou třetinách zasloužené vítězství, které mohlo být ještě vyšší,“ promluvil k utkání protivínský Miloslav Pexídr.

Po zápase stručně hodnotil i Miroslav Kubín, vedoucí Nové Včelnice: „K sobotnímu utkání jen krátce. Po dvou třetinách jsme vedli 4:0, nakonec jsme uhájili vítězství 4:3. Dále se k utkání vyjadřovat nebudu, bohaté "objektivní" hodnocení jistě zajistí soupeř.”

Branky:  Vojta (Strašík, Sedlák), Vojta PP, Strašík (Vojta, Vácha), Kubín Mír. (Čajka, Bláha) - Steinocher (Hrdina J.), Bican (Trkola) PP, Plojhar (Koloušek)

HBC Prachatice C – SK Suchdol nad Lužnicí B 3:4ss (0:2, 1:1, 2:0 – 0:1)

Prachatice C doma přivítaly Suchdol, který se dostal brzy do vedení. Horalové sice měli úvodní tlak, ale brzy inkasoval, a po chvíli znovu. Po přestávce přidal Suchdol třetí branku a s domácím celkem to nevypadalo dobře. Včas se ale hokejbalisté z Prachatic zmátořili a začali manko snižovat. Ve třetí třetině se jim dokonce povedlo vyrovnat a dostat tak zápas do nájezdů. Tady byli nakonec úspěšnější hosté, kteří tak získali dva body!

Po zápase Prachatičtí hodnotili následovně: „Horalské "céčko" po výprasku v Protivíně přivítalo na své "plastovce" souseda v tabulce SK Suchdol nad Lužnicí. Ten přijel posílen o několik hráčů "A" týmu a zpočátku měl díky využitým přesilovkám gólově jasně navrch. Samotné utkání však začalo náporem domácích, ale ani jedna ze střel neskončila v Aldorfově síti. Tlak Horalů byl však utnut vyloučením Kafky a následně lacino využitou přesilovou hrou, když nahození Romana Smutného skončilo za Študlarovými zády po nešťastném odrazu od jeho výstroje - 0:1. Suchdolští využili i další početní výhodu, při trestu Benče, když Študlarovi přeběhl v okamžiku střely vlastní obránce a na míček letící do horního růžku nestihl zareagovat - 0:2. A když z kraje 2. třetiny využili hokejbalisté od Lužnice třetí přesilovku v řadě, zdálo se, že je po zápase. Bránící trojice Horalů šla totiž jako jeden muž střídat, než se to ale v nepochopitelném zmatku podařilo, byl míček po několikerém dorážení také trojice Suchdola za bezmocným brankářem - 0:3. Domácí však nesložili zbraně, zřejmě pod dojmem, že už nemají co ztratit, a tak dlouho bušili do suchdolské obrany a zejména výborného brankáře Aldorfa, až ve 27. minutě skvostnou přesilovkovou kombinaci do prázdné zakončili nahrávající Schmidt a skórující Pavel Valenta - 1:3. Byl to ale spíš takový "výstřel do tmy" a před třetí částí nikdo nečekal, že by se skóre mohlo nějak dramaticky měnit. Všechny však z klidu vytrhnul už po 120 vteřinách Pavel Valenta, kterého znovu vybídnul Schmidt - 2:3. Domácí byli najednou plní euforie, zatímco hosté viditelně znervózněli. Zvlášť když v čase 42:43 napřáhl za modrou Tomáš Schmidt a jeho dělovka změřila Aldorfovi teplotu a propadla do sítě - 3:3! V posledních vteřinách základní hrací doby předvedl klíčový zákrok Študlar, když kryl samostatný únik jednoho ze Suchdolských. To samé se mu podařilo třikrát za sebou i v nájezdech, ale ve 4. sérii jej nekompromisně přesnou střelou překonal Karel Šlápota, zatímco ani jeden z domácích nájezdníků na Aldorfa nevyzrál - 3:4.“

Branky domácích: 26:55 PP Valenta (Schmidt, Kafka), 31:41 Valenta (Schmidt, Benč), 42:43 Schmidt (Valenta)

HBC Falcon České Budějovice – SK HC Rosa České Budějovice 0:12 (0:1, 0:5, 0:6)

Jedno z dalších českobudějovických derby se uskutečnilo na hřišti Falconu. Sem zavítal celek Rosy, který si zde pořádně zastřílel. První třetina skončila 1:0 pro Rosu. Falcon se nedokázal prosadit ani v druhé části a Rosa začala být nemilosrdná. Po dvou periodách bylo skóre 0:6. Ani třetí třetina nebyla útěchou pro domácí, naopak dostali dalších šest branek. Konečné skóre 0:12.

HC Švantlův Dvůr Písek B – HBC Vikings České Budějovice 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Suverén z Písku hostil Vikingy a udržel si neporazitelnost. Utkání začali domácí výborně, brzy se dostali do vedení a do konce první periody přidali i druhou branku. Vikingové na svůj gól stále čekali, přišel až v poslední třetině. Tento gól ale pouze kosmeticky upravil konečný výsledek, stejně jako třetí branka Švantláku. Konečný výsledek 3:1!