TITULNÍ STRANA » Vikingové slaví první výhru, Prachatice nasázely Falconu desítku
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Vikingové slaví první výhru, Prachatice nasázely Falconu desítku

Pavel Kortus ml. | 10.10.2017 09:24:27 | 373x

KHbL – Prvních bodů v krajské lize se dočkali hokejbalisté Vikings, kteří v duelu dvou bezbodových nechali u dna tabulky Zliv. Dařilo se i prachatickému céčku, které zatížilo konto Falconu deseti brankami. Nadále stoprocentní zůstává písecké béčko, na záda mu dýchá Rosa.

HBC Vikings České Budějovice - HBC Zliv B 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Oba celky za čtyři kola nedosáhly ani na jeden bod, i proto se oba těšily, že by v pátém kole mohly tuto nepříznivou bilanci protrhnout. Zápas byl také hodně opatrný. V první třetině branka nepadla, i po té druhé platil nerozhodný stav, tentokrát 1:1. Až v poslední třetině se utkání rozhodlo, Vikingové dvěma góly rozštípli duel se Zliví a odtrhli se soupeři ode dna tabulky.

HC Švantlův Dvůr Písek B - SK Suchdol nad Lužnicí B 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Písek v minulém kole zvládl šlágr na hřišti Rosy a i v pátém kole jej čekal soupeř z první poloviny tabulky. Suchdol ale tolik odporu nekladl. Švantlák se odpoutal od soupeře dvěma góly už v první třetině, v těch dalších dvou přidal shodně po třech gólech a byl z toho jednoznačný výsledek 8:0. Písečtí tak po pěti kolech vedou tabulku s plným počtem bodů a impozantním skóre 47:3.

HBC Prachatice C - HBC Falcon České Budějovice 10:3 (5:2, 4:1, 1:0)

Highlanders začali domácí utkání s Falconem zhurta a během osmi minut de facto rozhodli o svém vítězství. Soupeři totiž vstřelili pět branek a vytvořili si komfortní náskok. Hosté pak sice snížili, ale po gólových hodech následovala patnáctiminutovka bez vstřelené branky. Gólový kolotoč se opět rozjel po polovině utkání, Prachatičtí nakonec i díky hattricku Schmidta a čtyřem bodům kapitána Valenty vyhráli dvouciferným rozdílem 10:3.

Branky: 1. Schmidt (Sedláček, Šilhán), 3. Makovička (Bednář), 4. Paule P. (Valenta), 6. Šíma (Valenta), 8. Paule L. (Kafka), 24. Kafka (Veselý, Waldmann), 28. Valenta (Schmidt, Sedláček), 28. Schmidt (Valenta, Sedláček) PP, 30. Šilhán, 45. Schmidt PP - 8. Fidler (Štěpánek, Bárta), 10. Bárta (Fidler, Štěpánek), 27. Štěpánek (Fidler)

TJ Platan Protivín - SK HC Rosa České Budějovice 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

V Protivíně se hrál dlouho vyrovnaný zápas a domácí dvě třetiny drželi naději na bodový zisk. Obě úvodní třetiny skončily výsledkem 1:1, a tak před závěrečnou čtvrthodinou bylo vše otevřené. Českobudějovičtí však prozatím v této sezoně válí a svou formu potvrdili i proti Platanu. Dvěma góly rozhodli o svém vítězství 4:2 a dýchají na záda suverénnímu Písku.