MS 2017 VSTUPENKY

MS 2017 - vstupenky

STŘEDA 17:00 - 19:00 hod.

TITULNÍ STRANA » Vítězství v základní části uhájil Suchdol, společně s Pískem postupuje přímo semifinále
» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
vítězem základní části se stali Suchdolští hokejbalisté (foto: SK Suchdol n. L.)

Petr Kaše | 11.04.2017 09:32:40 | 860x

II.NHbL – Základní část nejvyšší jihočeské soutěže je minulostí. Pohár pro jejího vítěze pro sebe uzmuli suchdolští hokejbalisté před druhým Pískem. Oba celky mají jistotu semifinále a na svého soupeře si musí počkat. Čtvrtfinálové dvojice tvoří Prachatice a Zliv, druhý semifinalista vzejde ze série Betonova – Pedagog. Pro Blatnou, Pluhův Žďár a Tábor sezóna končí.

HBC Prachatice - HBC Zliv 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Prachatičtí měli již před utkáním jistotu třetího místa, přesto nic neponechali náhodě, a také v pátém utkání pod vedením trenéra Čapka získali tři body. Za těmi je již po 26 vteřinách nasměřoval kapitán Jan Turek. Ve druhé části navýšili vedení domácích Jaromír Kotlík a nejlepší střelec Horalů Josef Reindl. Hosté si na Pixu v brance domácích nepřišli ani jednou, naopak Jaromír Markytán definitivně pečetil vítězství svého celku. Zliv po povedeném podzimu skončila až na šestém místě, což znamená, že oba celky se opět potkají hned ve čtvrtfinále.

HBC Betonova ALL-STARS České Budějovice - SK Beer Stars Pluhův Žďár 10:2 (3:0,4:1,3:0)

K poslednímu utkání základní části zavítal na českobudějovický Pedagog Pluhův Žďár, pro který se zároveň jednalo o zakončení letošní sezóny - do play-off se Pivní Hvězdy letos nepodívají. Naproti tomu Betonova se v případě vítězství mohla posunout na čtvrtou příčku zaručující výhodu domácího prostředí, na čtvrtfinálovém soupeři to ale již nic změnit nemohlo. A protože tím soupeřem je Pedagog, kde hrají Betonáři své domácí zápasy, o výhodě domácího prostředí nemůže být řeč.

Samotné utkání se neslo v pohodové atmosféře a v režii hráčů Betonovy. Ti do sítě Maršíka sázeli branku za brankou a bez jakýchkoliv problémů si dokráčeli pro tři body. Na úvodní branku se čekalo až do 12. minuty, kdy střelecký účet Betonářů otevřel Jan Fučík - 1:0. V čase 13:08 mířil do černého Petr Vacek a hned za dalších 22 vteřin přidal třetí zásah Betonovy Miloslav Klíma - 3:0.

Vstup do druhé části vyšel lépe hostujícímu mužstvu, za které skóroval nejlepší střelec soutěže Petr Paščenko - 3:1. Zbývající minuty druhého dějství už ale patřily opět Betonářům, kteří přidali další čtyři branky. Dvakrát během jedné minuty se trefil Štěpán Jílek, ke kterému se přidali Martin Krotký a podruhé v utkání Jan Fučík - 7:1.

Hned po čtyřiceti vteřinách závěrečné periody rozvlnil síť za Maršíkem po spolupráci s Novotným kapitán Vladimír Papež - 8:1. Ve 38. minutě zvyšoval již na osmibrankový rozdíl Miloslav Klíma - 9:1. Hosté se podruhé a naposledy v utkání prosadili v 43. minutě zásluhou Jiřího Málka -9:2. Poslední slovo si přesto vzali Betonáři. Symbolicky to byl Štěpán Jílek, jenž završil hattrick a zároveň desítku v síti Pivních Hvězd - 10:2.

HC Švantlův Dvůr Písek - TJ Blatná Datels 5:3 (1:1,1:0,3:2)

V posledním utkání základní části hostil Švantlák blatenské Datly, pro které to byla derniéra s letošní sezónou. Domácí byli aktivnější v celém průběhu, ale častokrát ztroskotali na gólmanu Koubkovi. Přesto dokázali být před svým soupeřem stále o krok napřed a v poklidném utkání, ve kterém došlo pouze na jedno vyloučení, dokázali zvítězit.

Nedělní slunečné počasí nabídlo ideální podmínky pro poslední kolo základní části nejvyšší jihočeské hokejbalové soutěže. Domácí HC ŠD, jenž si v předstihu zajistil přímý postup do semifinále, přivítal v Orange aréně blatenské Datly, pro které to bylo s určitostí poslední utkání letošní sezóny. Hned od úvodu se plnily papírové předpoklady. Ještě neuplynula ani celá první minuta utkání a spolupráce druhého útoku znamenala gólový efekt. Hromádka s Kovářem si v útočném pásmu vyměnili míček, naservírovali jej Lukáši Volfovi na modrou a ten tvrdou střelou nedal Koubkovi v brance hostí žádnou šanci – 1:0. Hosté hrozili před Fišerovou brankou spíše z rychlých protiútoků. Chyba v domácí rozehrávce jim však nabídla skvělou příležitost, kterou dokázal v 5. minutě zužitkovat Samec a srovnat skóre – 1:1.

V úvodu prostřední části došlo na jediné vyloučení v tomto utkání, když byl na trestnou lavici odeslán domácí Kovář. Hosté sice vydrželi většinu početní výhody v útočném pásmu, ale Fišer jim gólovou radost nepovolil. V polovině druhé třetiny pak udeřilo na druhé straně. Přesně v čase 22:00 vyhrál Kabele buly na Ondřeje Gábu, který střelou z první prostřelil hostujícího Koubka – 2:1.

Jednobrankové vedení Švantláku vydrželo až do 33. minuty, kdy opět zaúřadovala spolupráce druhého domácího útoku, na jejímž konci byl tentokrát Jakub Kovář. Ten opět nechal promluvit svoji přesnou střelu švihem a navýšil tak vedení HC ŠD – 3:1. O tři minuty později se však Datlové znovu přiblížili na rozdíl jediného gólu zásluhou Vintera3:2. Čtyři minuty před třetí sirénou se povedl domácím rychlý kontr. Pelc s Lukášem Volfem dostali míček do útočného pásma, na modré zůstal volný Milan Hromádka a tomu se podařilo již několikátou šanci v tomto utkání konečně proměnit – 4:2. Hotovo však ještě nebylo, dvě minuty před koncem provedl pěkný blafák proti Fišerovi Vinter a svoji druhou brankou vykřesal hostům naději – 4:3. Ti samozřejmě sáhli ke hře bez brankáře a snažili se o vyrovnání. 56 vteřin před koncem základní hrací doby však vybojoval míček Lukáš Volf a od poloviny hřiště jej poslal do prázdné brány a pečetil střelecký účet utkání – 5:3.

Obránce píseckého Švantláku Václav Pelc po utkání řekl: Blatná byla nepříjemným soupeřem, ale nakonec jsme dokázali utkání dovést do vítězného konce. Druhé místo je pro nás vynikající, bohužel ale teď vypadneme ze zápasového rytmu. Na semifinále se musíme dát dohromady, začíná nová soutěž, která bude hodně složitá. Pokud ale budeme bojovat jeden za druhého, věřím, že budeme úspěšní.

foto z utkání ZDE

SK Tábor - SK Suchdol nad Lužnicí 4:5 (0:2,3:2,1:1)

Suchdol potřeboval pro jistotu prvního místa na hřišti posledního Tábora bodovat, což se mu nakonec podařilo. Suchdolští nakročili za třemi body již v úvodní části, kterou vyhráli o dvě branky. Domácí ale v prostředí periodě, ve které padlo hned pět branek, zabrali a dokázali náskok Suchdolu stáhnout na jedinou trefu. Závěrečná část skončila nerozhodně, když se oba celky prosadily shodně jednou, a tak všechny body bere Suchdol. Branky vítězů stříleli Martin Lakatoš, Pavel Císař, Marek Afos, Jiří Kalát a Milan Dlugoš. Tábor zakončil sezónu třináctou porážkou a s pouhými devíti body skončil na chvostu tabulky.

Play-off:

Vítěz základní části Suchdol nad Lužnicí a druhý celek HC ŠD Písek postupují přímo do semifinále. Ve čtvrtfinále si to na dva vítězné zápasy rozdají Prachatice se Zliví a Betonova s Pedagogem. Začíná se 22. dubna.