TITULNÍ STRANA » Výhra na Kladně Pedagog vyčerpala, Horalové body z Dobřan nepřivezli
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Rakovník - Pedagog ČB (foto: HBC Rakovník)

Výhra na Kladně Pedagog vyčerpala, Horalové body z Dobřan nepřivezli

Barbora Smudková | 01.12.2016 19:36:56 | 669x

MČR SŽ - V posledním hracím víkendu podzimu se na hřiště postavili starší žáci Pedagogu a Prachatic. Tým Budějovic začal sobotu úspěchem 2:4 v Kladně, na Rakovník ale o několik hodin později už nestačil. Neúspěchem skončila první část sezóny také pro Horaly, kteří dobřanským Šnekům podlehli 9:1.

HBC Alpiq Kladno - SK Pedagog České Budějovice 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

V sobotu dopoledne čekalo českobudějovické žáky první utkání dne proti poslednímu Alpiqu Kladno, který na jihočeský tým ztrácel pouhé tři body. V úvodu utkání byly úspěšnější Středočeši, jednogólový náskok ale v jedenácté minutě smazal po nahrávce Miroslava Mosera Tomáš Nebor. V druhé třetině se Pedagog poprvé ujal vedení, když domácí branku dobyl Daniel Krčka. Půl minuty před koncem třetiny ještě přidal gól na 1:3 Michal Jašek. Domácí tým sice ohrožoval branku střeženou Karlem Nerudou podstatně více, přesto se až ve třetí třetině ujala druhá střela Kladna, která stáhla vedení Jihočechů na rozdíl jediného gólu. Pedagog ale nehodlal v posledních momentech utkání připustit žádný zvrat, 45 vteřin před koncem utkání tak vítězství budějovického týmu pojistil gólem na 2:4 Markus Robert Affenzeller.

HBC Rakovník - SK Pedagog České Budějovice 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)

Uběhlo jen několik hodin a českobudějovický tým stál na hřišti znovu, tentokrát se chystal obrat o body Rakovník. Únava po dopoledním zápase byla na hostujícím týmu znát, v aktivitě se domácímu týmu mohli jen těžko rovnat. Žáci Rakovníku přestříleli Pedagog poměrem 44:11, z čehož šest šancí proměnili. Do vedení je v šesté minutě poslal Nistor, o tři minuty později skóroval Sýkora. V druhé třetině se několikrát předvedli před branou soupeře také hosté, rakovnický Muškát ale střely bez problémů likvidoval. To se až do 23. minuty, kdy třetí zásah domácích přidal Průcha, dařilo také Tomáškovi v brance Pedagogu. Další úspěch mohli domácí slavit o dvě minuty později, kdy Tomáška podruhé prostřelil Sýkora, v sedmadvacáté minutě pak mohli Rakovničtí oslavovat naplno, když během minuty zvýšili vedení na 6:0 Nistor a Panoch, který se ve své hokejbalové kariéře strefil vůbec poprvé. Ve třetí třetině se už Rakovničtí do větších akcí nepouštěli, závěr utkání gólově nevyužil ani Pedagog. Z posledního utkání podzimu si tak odvezli porážku 6:0.

TJ Snack Dobřany - HBC Prachatice 9:1 (2:1, 3:0, 4:0)

Závěr podzimní části čekal o posledním listopadovém víkendu také prachatické Horaly, kteří ze čtvrtého místa vyrazili pro body za druhými Šneky. Ti se na domácím hřišti rychle zorientovali a už v čase 1:05 se ujali vedení. Pomalý rozjezd Horalů Dobřany potrestaly znovu v sedmé minutě. To Horaly konečně nakoplo k lepším výkonům, ze kterých v úvodu jedenácté minuty vytěžil gól Václav Štětina. V úvodu druhé části dostali hosté Šneky pod tlak, ani osvědčený kanonýr Jiří Štěpánek ale tentokrát proti dobřanskému gólmanovi příliš nezmohl. Vyloučení na straně Prachatic pak znovu vytvořilo šanci domácím, kteří zvýšili náskok na 3:1. Třetí zásah tentokrát povzbudil Šneky, kteří brzy přidali gól na 4:1, i přes tlak Horalů tak v úvodu poslední třetiny vedli Šneci 5:1. Prachatičtí žáci se pak nechali pohltit frustrací z vysokého rozdílu a konec zápasu vypustili, Šneci se tak na závěr podzimní části mohli radovat z výhry 9:1.