MS 2017 VSTUPENKY

MS 2017 - vstupenky

STŘEDA 17:00 - 19:00 hod.

TITULNÍ STRANA » Výhra Suchdol do finále nedostala, v dohrávce bodoval Pedagog a Horalové
» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
SK Suchol nad Lužnicí (foto: Zdena Braunová)

Výhra Suchdol do finále nedostala, v dohrávce bodoval Pedagog a Horalové

Barbora Smudková | 24.05.2017 15:42:16 | 740x

Extraliga MD – Smutný závěr mělo poslední kolo čtvrtfinále extraligy mladšího dorostu. Suchdolští dorostenci sice zdolali Plzeň 4:1, o jejich nepostupu ale zjevně již minulý týden rozhodla až příliš překvapivá výhra Letohradu nad vedoucí Hostivaří. V dohrávkové skupině obhájil prvenství Pedagog.

Čtvrtfinále

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Plzeň 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Suchdol do posledního kola proti Plzni nastupoval s nadějí na těsný postup do finálových kol extraligy. Jako první se sice v čase 01:07 otřásla síťka za zády Jaroslava Kolky, když první gól Plzně vstřelil v přesilovce Jakub Holeček, další góly ale zůstaly již plně v režii Jihočechů. Před koncem první třetiny obsadili trestnou lavici naopak Západočeši a Jakub Laurinc šanci na srovnání nepropásl. V úvodu druhé části se k němu připojil David Braun, který během další přesilovky a se zdvihnutou rukou rozhodčích na jeho straně vstřelil gól na 2:1. A že není žádný troškař ukázal David Braun o pouhých 27 vteřin později, kdy třetím gólem potrestal další z faulů Mečounů. Poslední gól pak Suchdolu osladil úvod třetí části. Tentokrát již ve vyrovnaném počtu hráčů na obou stranách rozehráli Petr Sládek s Davidem Braunem situaci volající po gólu, kterou se svou střelou vyslyšel Filip Sedláček.

Výhra 4:1 nad Plzní, které Jihočeši oplatili minulou porážku 0:3, ale na vytoužený postup nestačila. Letohrad nakonec zdolal svého soka ze základní části Pardubice a zajistil si nad Suchdolem dvoubodový náskok. Přesto určité spekulace zápas Letohradu vyvolal, ne tolik ten proti Pardubicím, jako předposlední kolo proti Hostivaři. Ta do finálových kol vstupuje jako velký favorit. Hostivař totiž za celou sezónu padla jen jedinkrát, a to na závěr základní skupiny právě s týmem Suchdola. V předposledním kole čtvrtfinále ale přišlo absolutní fiasko proti Letohradu, který si z Prahy odvezl vysokou výhru 9:1. Po zarážejícím propadu jasného leadera tabulky navíc v pondělí přišlo další překvapení – dorostenci Hostivaře si své přemožitele z Letohradu zvolili jako své první soky v semifinále.

Dorostenci Suchdola se každopádně musí s touhou po extraligovém titulu pro tuto sezónu rozloučit. Do těch dalších jim i všem ostatním za celou redakci přejeme férové soupeře.

_____

(Hostivařští dorostenci v předposledním kole padli s Letohradem 1:9, ve finálovém turnaji se jim ale rozhodli čelit hned v prvním vyřazovacím zápase. Zdroj: hokejbal.cz a facebook.com/hbchostivar)

Skupina o umístění

SK Pedagog České Budějovice – HC ŠD Písek 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) a 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Dorostenci Písku přijeli odehrát svá poslední utkání letošní sezóny do Českých Budějovic. Tamní Pedagog vedl tabulku nad Švantlákem o pouhé dva body a Písek tak mohl ještě soupeře dohnat. Už první utkání ale ukázalo jasnou dominanci budějovického týmu. Skóre otevřel v deváté minutě střelec Pedagogu Michal Silný, v úvodu druhé části se pak k němu připojil Matyáš Welser. Během druhé třetiny se k brance Budějovic střežené Filipem Stankayem probojovali i Písečtí, na 2:1 snížil Matěj Hnyk. Ve zbytku utkání ale k žádnému převratu nedošlo, výhru i prvenství v dohrávkové skupině zajistil Pedagogu svým druhým zásahem Michal Silný.

Při odpoledním a pro Písecké posledním zápase sezóny už ve vzduchu nevisel žádný boj o první příčku, Pedagog již skupinu vedl o celých pět bodů. Obě strany značně navýšily svou střeleckou aktivitu, gólmani na obou stranách ale většinu střel zastavili. Skóre tentokrát otevřel Písek střelou Pechláta, Pedagog si pak musel na první gól počkat až do poslední minuty úvodní části, kdy na 1:1 snížil Martin Neruda. Ten se v druhé třetině Pedagogu postaral o vedení 2:1, o minutu později pak třetí branku Budějovic vstřelil Michal Silný. V závěrečné třetině se mohl Pedagog znovu radovat už po patnácti vteřinách, gól na 4:1 zaznamenal opět Michal Silný. Za záda Vojtěcha Tomáška, který se v druhém utkání postavil do branky Budějovic nakonec pronikla ještě jedna střela Pechláta na finálních 4:2.

HBC Prachatice – SK Jihlava 6:5ss (1:1, 1:2, 3:2–1:0)

Prachatičtí Horalové se v předposledním kole střetli s týmem z Jihlavy. Vyrovnané utkání předznamenala už první třetina, o první gól Horalů na 1:1 se postaral Čertík s pomocí Keresteše a Štěpánka. V úvodu druhé části poslal Prachatice do vedení Veselý, Jihlavští ale zvládli vyrovnat a přihodit ještě gól na 2:3 navrch. Ve třetí třetině pak více štěstí přálo Prachaticím, v 31. minutě skóroval Štěpánek, v čase 33:13 Veselý a o necelé dvě minuty později přidal pátý gól Horalů Uhlíř, Jihlavští se ale rozhodli bojovat až do konce, a tak dvěma brankami nechali rozhodnutí na samostatných nájezdech. V nich nakonec bod navíc získaly střelecky aktivnější Prachatice, vítězný gól vstřelil Uhlíř.

Fotky i komentář Horalů k utkání najdete ZDE.

TJ Kovo Praha – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Ani předposlední kolo nevyšlo dorostencům Olympu. Ti k němu cestovali na pražskou Palmovku, kde je čekalo třetí Kovo. Jihočeši první třetinu přestáli bez inkasovaného gólu, v druhé části se ale Pražané přeci jen ze zásahu radovali. O dalším nezdaru Olympu pak rozhodla finální třetina. V ní vsítilo Kovo do branky Jindřichova Hradce míček hned třikrát a dosáhlo tak na výhru 4:0