TITULNÍ STRANA » Vysoká porážka píseckých dorostenců, naopak uspěl Suchdol a Pedagog
14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Vysoká porážka píseckých dorostenců, naopak uspěl Suchdol a Pedagog

Pavel Kortus ml. | 15.11.2017 08:51:34 | 683x

Dorost – Podruhé za sebou prohráli starší dorostenci Písku, tentokrát si přivezli debakl z Dobřan. Mezi mladšími dorostenci přidali desátý korálek na šňůru výher mladíci Suchdolu, uspěl i Pedagog s Kovo Praha. Naopak Prachatičtí padli doma s Plzní a Olymp utržil dvě vysoké porážky.

Extraliga staršího dorostu

TJ Snack Dobřany – HC ŠD Písek 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Písečtí dorostenci prohráli podruhé za sebou. Tentokrát pro ně byly body zavěšeny příliš vysoko, Jihočeši na dobřanské Šneky nestačili a prohráli vysoko o pět gólů.

K utkání nechybí tradiční komentář Píseckých. „V dalším kole extraligy staršího dorostu cestovali Písečtí na hřiště Dobřan, jejich souseda v tabulce. Hned od úvodní buly byli hosté v hluboké defenzivě. Uběhla pouhá minuta a domácí se radovali, když po nahrávce Šlehofera skóroval Mužík - 1:0. I nadále se valil jeden útok za druhým na Čapka v brance hostů. V 7. minutě to bylo po střele Hůrky už 2:0. Hostům se naskytla šance ve 13. minutě, kdy byli domácí vyloučeni, a 15 sekund před první sirénou dal kontaktní branku Duchoň. O přestávce bylo v šatně hostí dusno, ale jak se ukázalo, na hřišti to moc nepomohlo. Hosté stále zaostávali za domácími hlavně v pohybu, a tak po brankách Šlehofera a Princla bylo po druhé části skóre 4:1. Obraz hry se nezměnil ani v závěrečné třetině, kdy domácí přidali ještě dvě branky, a tak skóre 6:1 bylo pro hosty ještě milosrdné.“

Branka ŠD: Duchoň.

Sestava ŠD: Čapek - Sýkora, Hokr, Janoušek, Bárta, Duchoň, Šimůnek, Rychlík, Chudomel, Trojan, Čadil.

Trenér Švantláku Vít Čapek byl po utkání hodně zklamán. „Prohráli jsme po zásluze. Neudělali jsme pro dobrý výsledek vůbec nic.“

Extraliga mladšího dorostu

KOVO Praha – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 7:0 (2:0, 5:0, 0:0)

Poslední dva celky se střetly v sobotu v Praze a domácí udělali ze zápasu jednoznačnou záležitost. Už v první třetině si vypracovali dvoubrankový náskok, který v prostřední části pěti góly rozšířili. Kovo si využilo dvě přesilovky, Olympu dovolilo jen pět střel na branku a nakonec zvítězilo v pohodě 7:0.

HBC Prachatice – HBC Plzeň 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Druhá Plzeň přijela do Prachatic v roli favorita a tuto pozici hned v první třetině třemi góly potvrdila. Zaskočení Jihočeši se z kruté rány dokázali oklepat částečně, když ve druhé čtvrthodině snížili. Další gól už však nepadl, přestože domácí měli střeleckou převahu. Prachatičtí mladíci padli 1:3 a zůstávají šestí.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – Kert Park Praha 0:11 (0:5, 0:1, 0:5)

Ani nedělní utkání Olympu vůbec nevyšlo. Jihočeši opět neskórovali, i druhý pražský celek jim uštědřil vysokou porážku. Kert Park potvrdil roli žhavého favorita a už po první třetině o jeho výhře nikdo nepochyboval. Skóre nakonec přelezlo desítku, jedenáct ze sedmašedesáti ran skončilo v jindřichohradecké brance a Pražané tak hladce zvítězili.

KOVO Praha – SK Pedagog České Budějovice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Pražské Kovo po sobotní hladké výhře v Jindřichově Hradci toužilo přidat v neděli další bodíky. Na českobudějovický celek si domácí věřili, i když od začátku prohrávali. Pedagogu se povedlo po pauze rozšířit své vedení na dvoubrankové. Kovo se ale nevzdalo a v poslední třetině trápilo hosty z jihu Čech. Pedagog už však uhlídal tři body a připsal si pátou výhru v sezoně.

TJ Snack Dobřany – SK Suchdol nad Lužnicí 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Suchdol nepoznal hořkost porážky ani v desátém utkání sezony. Dobřanští Šneci mu však zle zatápěli. Západočeši se v první třetině ujali vedení, častými oslabeními se však dostávali pod větší a větší tlak. Jihočeši jej v prostřední periodě přetavili ve vyrovnání. V závěrečné patnáctiminutovce hosté dvěma góly rozhodli o svém dalším triumfu, Snacku zbyl jen pocit z bojovného výkonu proti favoritovi.