» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
ve druhém čtvrtfinále mezi Betonovou a Pedagogem nebyla nouze o vypjaté momenty (foto: Michael Kalinics - Českobudějovický deník)

Z postupu do semifinále se radují Betonova a Prachatice

Petr Kaše | 01.05.2017 22:05:19 | 942x

II.NHbL čtvrtfinále play-off – Nejvyšší jihočeská soutěž již zná všechny své semifinalisty. Vítěze základní části Suchdol a druhý Písek doplní Prachatice a Betonova. Oba celky si postup zajistily v nejkratším možném termínu.

HBC Zliv - HBC Prachatice 3:6 (0:1,2:0,1:5)

Konečný stav série 0:2

Již po 94 vteřinách poslal hostující celek do vedení Ladislav Paule, domácí Zliv ale dokázala ve druhé části dvěma trefami výsledek otočit ve svůj prospěch. Jednobrankovou ztrátu ale smazal již po 30 vteřinách závěrečné části Slavomír Květoň a za další minutu už hosté vedli, když se prosadil Jan Turek. Kapitán hostů přidal za dalších šest vteřin druhý zásah, navíc za dalších 20 vteřin vyzrál na zdecimovanou domácí obranu také Jaromír Markytán. Horalové tak během necelých dvou minut nasázeli čtyři branky, čímž definitivně rozhodli. Ve 38. minutě se trefil ještě Jaroslav Šaršok. Prachatičtí tak slaví postup do semifinále, ve kterém se utkají s Pískem.

Horalové report z utkání sepsali na svém facebookovém profilu: Čtvrtfinálová série se po domácí výhře horalů 5:0, stěhovala do Zlivi. Naštěstí, protože v prachatické aréně se na hřišti povalovalo asi 10 centimetrů sněhu. Ve 40 km vzdálené Zlivi po sněhu nebyla ani památka, ba naopak svítilo sluníčko a pro hokejbal to byli ideální podmínky.
Perfektní začátek pro horaly zařídil Láďa Paule, který po 94 vteřinách poslal prachatické do vedení 0:1. Horalové v první třetině přestříleli svého soupeře 15:8, ale s těmi si poradili pozorní brankáři, domácí Veselý a náš diamant Pixa. Horalové se jen těžko zžívali s asfaltovým povrchem a to domácím nahrávalo do karet.
Ve druhé třetině se obraz hry obrátil a to doslova, úřadoval opět rychlý gól, tentokrát však na straně domácích. Po 104 vteřinách se v oslabení prosadil Vebr a srovnal stav utkání na 1:1. Průběh druhé třetiny nebyl ničím zvláštní, pokud nebudeme mluvit o tom, že oba týmy bojovaly o vedení. Ve 22.minutě utkání však domácím rozhodčí po sporné situaci neuznali gól a vyslechli si pár peprných poznámek, stejně tak jako hostující hráči. Tyto dohady však ukončil „fair play“ gestem horal Tomáš Pixa, když rozhodčím řekl, že viděl míček za brankovou čárou a ti tak poslali Zliv do vedení 2:1.
Ve třetí třetině budeme opět počítat vteřiny. Přesně 30 vteřin uběhlo, když hostující Dojčar vysunul Květoně, ten na modré šikovně zpracoval míček čímž se dostal do samostatného úniku a střelou do vikýře vyrovnal na 2:2. Velká radost horalů však netrvala dlouho. Ihned po buly napřáhl z vlastní modré Řimnáč a za další 2 vteřiny bylo veselo na zlivské straně. Nepozorný Pixa si vyprávěl s Markytánem jaký krásný vingl vymetl Květoň, aniž by si všiml, že vymetá jemu někdo díru mezi jeho betony. Za dalších 61 vteřin se však prosadil kapitán horalů Turek a z otočky propálil Veselého mezi betony a srovnal stav na 3:3. Za dalších 6 vteřin si vzal slovo opět kapitán horalů a na hostující střídačce bylo opět veseleji! Turek vyhrál vhazování na Šaršoka, který ho lobem vybídl ke sprintu, u míčku byl dříve než Veselý a s klidem ho dopravil do branky 3:4. Aby toho nebylo málo, tak za dalších 20 vteřin vymetl pavučiny z rohu Veselého branky Markytán a poslal prachatické do dvoubrankového vedení 3:5. Za 85 vteřin 5 branek, kdo odešel na toaletu litoval! Zlivští byli očividně otřeseni, ale i přesto se nevzdávali a snažili se konec sezóny oddálit. Poslední slovo však měli horalové. V přesilové hře Turek nabil na modrou čáru Šaršokovi a vysoký obránce horalů vypálil přízemní pumelici, která vyletěla z branky stejně tak rychle jako tam vlétla 3:6.
Horalové tak slaví postup do semifinále, kde je čeká HC ŠD Písek. Již tuto sobotu a neděli zajíždějí naši kluci na horkou půdu do Písku, kde je bude čekat velice silný soupeř, který má na soupisce několik hráčů budějovického Motoru a i mimo jiné taková jména jako Jakub Kovář nebo Miroslav Indrák. Uvidíme, v jaké sestavě domácí Písek nakonec nastoupí, oba dva dny se hraje vždy v pravé poledne.

SK Pedagog České Budějovice - HBC Betonova ALL-STARS České Budějovice 1:4 (0:3,1:0,0:1)

Výtečný vstup do druhého čtvrtfinálového utkání zažili hokejbalisté Betonovy. Ti v čase 7:57 vedli o tři branky, což nakonec rozhodlo. Nutno podotknout, že k pohodlnému náskoku Betonářům pomohli sami domácí svou nedisciplinovaností.

Již ve 3. minutě napřáhl od modré Martin Krotký a jeho dělovka s přispěním břevna zapadla za bezmocného Bílého - 0:1. Krotký tak navázal na dva zásahy z předchozího víkendu,avšak o pár vteřin později pro něj utkání skončilo. Ondřej Bárta v souboji před Hlaváčem trefil Krotkého hokejkou, čímž mu způsobil zlomeninu nosu a několik stehů na levém obočí. Za krvavý faul obdržel Bárta 2+2 minuty a Betonáři nabídnutou přesilovkou nepohrdli. První trest zrušil již po třinácti vteřinách Petr Janeček, jehož střelu tečoval jeden z domácích hráčů mimo dosah Bílého - 0:2. Pokračující přesilovku Betonovy Betonovy ještě umocnil Hejl, jenž byl vyloučen za podražení, a Betonova měla k dispozici výhodu dvou mužů v poli. Tu využil Miloslav Klíma, kdy po krásné kombinaci s Fučíkem zakončoval do prázdné branky - 0:3. Snový start Betonovy, naopak šok na straně domácích.

Ve druhé části domácí přidali na obrátkách a Betonáři, hrající již bez zraněných Krotkého s Tolarem, se museli často bránit domácím útokům. Hlaváč byl však pozorný a to i při několika přesilovkách domácího celku, včetně té dvojnásobné. Domácí se přeci jen dočkali ve 23.minutě, když Stanislav Vochozka prakticky z nulového úhlu překvapil Hlaváče a procedil balónek do sítě - 1:3.

V závěrečné části si Betonova hlídala své vedení a nepřipouštěla žádné komplikace. Domácí se již na nic nezmohli a na branku Hlaváče vyslali pouhých šest střel, se kterými si gólman Betonovy bez větších problémů poradil. V závěru se navíc domácí opět provinili proti pravidlům a další, celkově již třetí přesilovkový zásah v utkání, zaznamenal dělovkou od modré čáry mladíček Dominik Novotný - 1:4.

Foto z utkání ZDE

Semifinálové dvojice

SK Suchdol n. L. - HBC Betonova

HC ŠD Písek - HBC Prachatice

Série hrané na tři vítězné zápasy začínají již tento víkend na hřištích lépe postavených celků po základní části (Suchdol, Písek).