TITULNÍ STRANA » Začaly soutěže žáků, Jihočechům se ve starší kategorii vůbec nedařilo
» 11:00 | Buldoci Stříbro-Olymp J.Hradec
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Začaly soutěže žáků, Jihočechům se ve starší kategorii vůbec nedařilo

Pavel Kortus ml. | 21.09.2017 08:11:49 | 649x

Žáci – O víkendu odstartovaly i soutěže žáků. Mezi těmi staršími prohrály všechny tři jihočeské celky. Mezi mladšími žáky slaví na úvod šestibodový víkend Suchdol, dobře začalo také prachatické béčko.

MČR starších žáků

SK Suchdol nad Lužnicí – TJ KOVO Praha 4:7 (2:1, 0:0, 2:6)

Hodně divoký zápas se hrál na úvod v Suchdolu. Domácí mladíci vedli po první části s KOVO Praha 2:1, a protože ve druhé části gól nepadl, šli Jihočeši s těsným náskokem do poslední periody. Během čtvrthodiny se však strhla velká přestřela, během níž Pražané zcela otočili průběh utkání. Díky šesti gólům v závěrečné periodě si hosté odvezli ze Suchdola tři body. Domácí soupeře dvojnásobně přestříleli, nebylo jim to však nic platné.

HBC Hostivař – HBC Prachatice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

V Hostivaři se hrál vyrovnaný zápas. Domácí sice byli aktivnější, měli střeleckou převahu, ale v první části branka nepadla. V prostřední třetině Jihočeši nadále drželi s Hostivaří, stav byl 1:1. Až v závěrečné čtvrthodině domácí přetavili svůj tlak v branky, nakonec vyhráli 3:1. Prachatické mohou mrzet tři nevyužité přesilovky.

TJ Blatná Datels – HBC Plzeň 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Plzeňští Mečouni v Blatné kralovali. Po opatrnějším úvodu se hosté dvakrát trefili, což jim dodalo klid na hokejky. Datels se na odpověď nezmohli ani po pauze, naopak Plzeňští přidali další tři branky a bylo definitivně po zápase. Jihočeši nesložili zbraně, ale nakonec neskórovali ani jednou. Plzeň si odvezla vysokou výhru 8:0.

MČR mladších žáků

HBC Prachatice B – SK Pedagog České Budějovice 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Prachatické béčko odehrálo s Pedagogem rovnocennou partii. Horalíci vedli po první třetině o gól, avšak českobudějovický tým dokázal ve druhé periodě srovnat krok. Před závěrečnou periodou bylo všechno otevřené, nakonec se radovali domácí, kteří dvěma góly strhli vítězství na svoji stranu.

SK Suchdol nad Lužnicí – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 12:2 (7:1, 5:1, 0:0)

Utkání Suchdola s Olympem bylo brankově daleko bohatší. Síť se však daleko častěji třepetala za brankářem Jindřichova Hradce. Favorizovaní domácí nasázeli už v první části sedm branek a de facto rozhodli o třech bodech. Ve zbytku utkání už bylo tempo volnější, stav 12:2 po druhé třetině nakonec vydržel až do konce.

HBC Prachatice A – SK Suchdol nad Lužnicí 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Ze soboty rozjetý Suchdol se druhý den představil proti prachatickému áčku a dokázal zkompletovat stoprocentní víkend. Vyrovnané střetnutí dlouho nabízelo nerozhodný výsledek, který platil po první i druhé třetině. Domácí využili obě dvě přesilovky, ale nakonec zůstali bez bodů. Suchdol totiž v poslední patnáctiminutovce trefil vítězný gól a zvítězil tak 4:3.