TITULNÍ STRANA » Žáčci Blatné a Pedagogu si připsali výhru, Horalíci přes veškerou snahu neuspěli
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Horalíci předvedli proti Buldokům vyrovnanou hru. (foto: HBC Prachatice)

Barbora Smudková | 06.04.2017 20:27:57 | 427x

Přebor MŽ – Mladší žáčci z jižních Čech předvedli o víkendu krásné výkony, jen dva týmy ale dosáhly na body. Pedagog v sobotu porazil Olymp 2:0, blatenští Datlíci zvítězili nad Suchdolem 4:2. Body utekly prachatickým Horalíkům, kteří i přes maximální snahu nedokázali v poslední třetině prorazit obranu Buldoků.

SK Pedagog České Budějovice – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

V sobotu se v Českých Budějovicích utkali žáčci domácího Pedagogu a osmého Olympu. Skóre otevřeli domácí souhrou Petra Nechvátala a skórujícího Jakuba Lálíka. Týmy předváděly vyrovnaný počet šancí, úspěšnější byl ale Filip Stankay v domácí brance, který nápor Olympu udržel. Na druhé straně se ale v druhé třetině skóre zvyšovalo. Jakub Lálík tentokrát přijal přihrávku od Vojtěcha Krajánka a poslal míček za záda olympského brankáře. V závěru utkání jindřichohradečtí žáčci branku uhlídali, Stankay ale Pedagogu pohlídal čisté skóre. Tři body za výhru 2:0 tak zůstaly v Budějovicích.

HBC Prachatice – HC Buldoci Stříbro 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

V neděli se za podpory domácího publika pustili do zápasu prachatičtí Horalíci. Branku stříbrských Buldoků hned na úvod ohrozily dvě odvážné akce Jonáše Nováka, gól ale nepřinesly. Zato pokusy na druhé straně vycházely na výtečnou – během šesti minut Buldoci vstřelili dva góly z úniku. Přesilová hra ale přeci jen přinesla radost i domácímu publiku. Gól na 1:2 si připsala Jolana Becková. V druhé třetině se oba brankáři pořádně zapotili, méně štěstí se ale vybral gólman Prachatic. Nepříznivé skóre 1:3 ale Horalíky neodradilo. Prachatičtí trenéři stáhli hru na dvě pětky a snažili se rychle střídat, aby dostali soupeře pod tlak. Gólové šance ale domácím vždy zmařila pečlivá obrana Buldoků.  „Po hřišti lítal Ondra Vokoun jak nejmenovaný zahraniční stíhací letoun a tvořil spoluhráčům šance ke skórování. Jolča Becková trápila svou mrštností a rychlostí beky soupeře. Před brankou soupeře byly k vidění závary a celkově si obě útočné formace Horalů zaslouží vyzdvihnout za svou aktivitu. Žádná z šancí však gólem neskončila. Když už Horalíci hostujícího brankáře překonali, stála míčku v cestě do sítě tyč a dvakrát si svou cestu rozmyslel na brankové čáře. Když se nepodařilo Horalům skórovat ani ze závěrečné power play, bylo jasné, že body si povezou domů Buldoci,“ popisují na svém Facebooku Horalové snahy domácích žáčků. „Smutný byl pohled na vyčerpané domácí hráčky i hráče, kteří odehráli krásný zápas, na hřišti nechali všechny síly, potili krev, ale nezískali ani bod. Věřme, že tato lekce po ně bude dostatečným impulzem do intenzivního tréninku střelby, ovládání hole a důrazu. Pokud zapracují na těchto třech veličinách, nemusí mít příště o body strach,“ dodávají Prachatičtí.

Fotogalerii z utkání najdete ZDE.

TJ Blatná Datels – SK Suchdol nad Lužnicí 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Mnohem lépe vyšel domácí zápas blatenským Datlíkům, kteří se utkali s pátým Suchdolem. V prvních dvou třetinách předváděli týmy vyrovnané výkony, které pokaždé završili jedním gólem, v druhé části se ale Datlíci dostali na koně. Dvěma góly rozhodli o výhře 4:2. Výhru Blatné zajistili Šurát, Říha a dvěma góly Slezák.