» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
Blatná - Plzeň (foto: HBC Plzeň)

Žáčci Plzně si v Blatné upevnili pozici, Pedagog zdolal Suchdol až v nájezdech

Barbora Smudková | 16.11.2016 22:28:07 | 621x

MČR MŽ - O uplynulém víkendu sehráli mladší žáci dva zápasy, body přesto brala celá vůdčí trojice. První Mečouni porazili blatenské Datly 0:2 a o další tři body odskočili zbytku tabulky. Na druhé příčce po víkendu zůstává Suchdol, odsunu na druhou příčku zabránila remíza s Pedagogem.

TJ Blatná Datels - HBC Plzeň 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Blatenští Datlíci v sobotu hostili tým vedoucích Mečounů, kteří zatím soutěží proplouvají bez porážky. Pátí Jihočeši ale nehodlali dát Plzni nic zadarmo a i přes rychlý zásah Tyrše za záda domácího Chaloupky měli v první třetině herně navrch. “Soupeř začal zápas o dost lépe než my a byl lepší celou první třetinu. Měl dost dobrých šancí ke skórování, ale Martin Svoboda podal dobrý výkon a mužstvo držel nad vodou. Jedinou branku jsme sice v této části vstřelili my, ale vést měla po dobrém výkonu spíše Blatná,” popisuje trenér Plzně Josef Kadaně. V druhé části se hosté konečně začali rozehřívat, což v mrazivém počasí nebylo vůbec lehké, gól na 0:2 přesto smolně obstaral tečí hráč Datlíků, bod si připsal plzeňský Krejčí. Gólman Mečounů nakonec zůstal stoprocentní, mladým Datlům se ale podařilo uhrát s vedoucím týmem nejtěsnější skóre sezóny.

SK Pedagog České Budějovice - SK Suchdol nad Lužnicí 3:2ss (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Druhý Suchdol v neděli zavítal do Českých Budějovic, které měly ambice srazit ho na třetí příčku. Branku soupeře sice více ohrožoval Suchdol, který zaměstnal gólmana Pedagogu šestatřicetkrát proti osmnácti střelám domácích, přesto po první třetině ukazovala světelná tabule skóre 1:1. To se měnilo až v závěrečné třetině, ani jeden z týmů se ale nehodlal vzdát šance na vítězství a tak za stavu 2:2 nastoupily k samostatným střílením. V těch byl šťastnější Pedagog, dva body ale týmu z jihočeské metropole na přeskočení Suchdola nestačily.