» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Vítězní Horalové. (foto: HBC Prachatice)

Žákům se na apríla nedařilo, týmový výkon vynesl body jen Horalům

Barbora Smudková | 06.04.2017 10:35:45 | 486x

MČR SŽ – Jihočeským starším žákům na letošního apríla štěstí příliš nepřálo. Jako jediní se radovali z výhry prachatičtí Horalové, kteří se díky porážce Kova drží těsně za nejlepší trojicí. Napjaté utkání v dalekém Ústí nevyšlo Suchdolu o jediný gól. Pedagog před domácím publikem utrpěl vysokou porážku 0:18.

HBC Prachatice – TJ Kovo Praha 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Prachatice v sobotu přivítalo pražské Kovo, které stále jako jeden z adeptů na postup do mistrovských kol bažilo po bodech. V první třetině týmy předváděly vyrovnanou hru. Mela před domácí brankou a překombinovaná hra Horalů ale vyústila v radost Pražanů, která gólově uzavřela první třetinu. „V první třetině jsme mohli dát i čtyři góly, ale podařil se bohužel jen jeden. Nevyužité šance nás stály zápas,“ litoval nejen tohoto zápasu trenér Kova Jiří Miksa. Také Horalové měli co do gólových zakončení co dohánět, druhou třetinu tak začali velmi aktivně. První volala po gólu střela Jiřího Štěpánka, ovace ale vyvolala až jeho následující souhra s Václavem Štětinou, který konečně překonal gólmana Kova. I to se dostalo do vyložené šance, obrana Horalů s Pavlem Kodrlem v zádech ale dokázala včas zasáhnout a přesunout hru na druhou stranu hřiště. Tam už byl na Štětinovu přihrávku připravený Tim Pigley, který poslal domácí do vedení 2:1. Hosté pak začali výrazně ztrácet a herní aktivitu se snažili vynahradit agresivitou. V zaslouženém oslabení ale Pražané zvládli branku ochránit a do třetí třetiny tak týmy nastupovaly za stále těsného vedení Horalů. Závěrečná část začala pro prachatický tým vyloučením, ze kterého se ale ve výsledku mohli radovat právě domácí. Přesile Pražanů totiž unikl Patrik Fidler, který vstřelil svůj první gól v barvách Horalů. Urostlému obránci Kova se ale dvoubodový náskok Prachatic vůbec nelíbil, a tak mocným výstřelem od červené čáry sjednal nápravu v podobě snížení na 3:2. Na obou stranách pak začaly téct nervy a hostím se po vyloučení Binka dostalo možnosti přesilové hry. Tu jim ale nesportovním chováním překazil jeden z vlastních hráčů, který prachatického hříšníka na trestnou lavici doprovodil. Hosté se sice před koncem zápasu pokusili míček do branky Horalů protlačit, důsledná obrana domácích ale vynesla Prachaticím výhru 3:2.

Takhle komentovali Horalové utkání na svém facebooku: Hráči obou týmů si zaslouží velkou pochvalu za nasazení a obětavost! Takřka letní počasí, ve kterém se hrálo, bralo rychle síly a bylo vidět, že si oba mančafty „hrábly na dno“, za což si zaslouží hlubokou poklonu. Je radost připomenout, že šikovnost některých hráčů je viditelná. Hůř se pak hodnotí to, že si kluci nedovedou odpustit ukázky své šikovnosti v ne právě vhodných chvílích. Ve vyrovnaném zápase tím nabídli soupeři několikrát možnost ke korekci výsledku, což bylo zbytečné. Všechny body tentokrát zůstaly doma, ale dá se předpokládat, že trenér bude svým svěřencům mluvit do duše.“

Další fotky z vítězného zápasu Horalů proti Kovu najdete ZDE.

Elba DDM Ústí nad Labem – SK Suchdol nad Lužnicí 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Suchdol v sobotu cestoval do dalekého Ústí nad Labem. Tým ze severu Čech na suchdolský výběr ztrácel jedenáct bodů a zaostával u konce ligové tabulky, přesto ale Jihočechům dokázal pořádně zavařit. Na střely vyrovnané utkání se začalo rozuzlovat až v druhé třetině, kdy domácí tým vpravil do sítě Suchdola hned dva zásahy. Pokusy Jihočechů o vyrovnání se začaly dařit až v třetí části. Jejich cesta za srovnáním bohužel zůstala ve fázi pokusů, jediný gól Suchdolu k výhře nestačil. Zpět tak odjeli s tříbodovým mankem.

Zbytek fotogalerie z utkání najdete ZDE.

SK Pedagog České Budějovice – TJ Snack Dobřany 0:18 (0:2, 0:6, 0:10)

Do Českých Budějovic v sobotu zavítali dobřanští Šneci, které jejich letošní forma vynesla na druhou příčku. Naproti tomu Pedagog se letos trápí, smršť, jakou na ně Západočeši snesli, ale jistě nečekali. Pomalý dvougólový rozjezd v úvodní třetině vystřídalo navýšení Šneků o dalších šest zásahů. Do budějovické branky ve třetí části doputovalo ještě dalších deset zásahů, i přesto byl ale výkon gólmana Karla Nerudy obdivuhodný. I když za jeho záda doputovalo nehezkých osmnáct zásahů, dokázal jich celých čtyřiapadesát vykrýt. Jihočeši se naproti tomu dostali do šance jen šestkrát.